Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres fiú és borderline...

Aspergeres fiú és borderline lány kapcsolata? Csak én érzek katasztrófa szagot a levegőben?

Figyelt kérdés
A bátyámról és a barátnőjéről van szó.Szerintetek milyen következményei lehetnek?
2014. máj. 12. 19:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes konstelláció... mindenesetre sok múlik azért a személyiségen is, mert Aspergeres és Aspergeres között óriási különbségek vannak ám.

A másik oldal viszont problémásabb, mert egy borderline-nak (ha nem kezelik) konkrétan SENKIVEL nem lehet jó kapcsolata. Már ha tényleg borderline, mert manapság ezt gyűjtőfogalomként használják, szinte az összes személyiségzavarra. Szóval ez így túl kevés infó... a katasztrófa-szag szerintem nem az Asperger miatt van, hanem a borderline miatt, az viszont tény, hogy egy borderline igen nehezen tudja elviselni egy Aspergeres "ridegségét", racionalitását, tehát még hergelheti is - nem mintha bármelyik kapcsolat ne hozná ki belőlük a lehető legrosszabbat, szóval ilyen alapon szinte mindegy is, hogy ki a másik fél. Egy borderline-t kizárólag egy dependens tud elviselni (úgy, hogy közben természetesen nagyon szenved tőle). Hozzáteszem, Aspergeres is lehet dependens, ahogy bármilyen más jellemzője is lehet, úgyhogy ennyi infó alapján nem bocsátkoznék jóslatokba. De ha nagyon muszáj lenne a legvalószínűbb lehetőséget előrevetíteni, akkor azt mondanám, hogy rövid úton szakítás lesz belőle. (És ez a lehető legjobb végkimenetel természetesen.) Persze nagyon jó lenne, ha a bordi lány segítséget kapna, és akkor néhány éven belül akár még alkalmassá is válhatna kapcsolatokra.

2014. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 hektorr7 ***** válasza:
12%

Sok aspergeres borderline-os is egyben! De ha szeretik egymást miért is ne?


Mondjuk ha bővebben kifejtenéd a kapcsolatukat korukat stb akkor tudnék értelmes választ is adni

2014. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
"Sok aspergeres borderline-os is egyben!" Ezt honnan veszed? Én rengeteg Aspergerest ismerek, van köztük nárcisztikustól a szorongásos személyiségzavarosig mindenféle, de borderline pont nincs. Ez nem azt jelenti, hogy kizárt, de nagyon valószínűtlennek tartom, eleve az Asperger sajátosságai miatt. Szinte kizárja egymást a kettő...
2014. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
16%

Nem, nem csak te.


Az a gáz, hogy egy valódi aspergeres soha nem keres magának nemhogy szexuális kapcsolatot, de egyéb kapcsolatot sem. Tehét a bátyádat diagnosztizálhatta valamelyik ostoba orvos aspergeresenek, de biztosan nem az.

2014. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 hektorr7 ***** válasza:
53%

Amúgy én is borderlineos vagyok. Anorexiám van mellette, szorongásos-depresszív zavar, vagdostam a lábam, kezem régebben most gyógyszerek miatt már nem! És igen az első hsz-olónak tényleg igaza van. Én is mindenkit elüldözök magam mellől. Önsorsrontú vagyok mások szerint. Az a baj hogy nem is tudom milyen tulajdonságaim vannak folyamatosan változnak. Hol így érzem hol úgy. Egyik nap okosnak tartom magam másnap görbe háttal járok, és úgy érzem semmire se vagyok képes. Egyszer imádok valakit míg másik nap ha nem reagál gyorsan pl facebookon összeveszek vele. Mindig a fejemhez vágják hogy nem tudják milyen is vagyok. Ezerszínűnek tartanak. Egyik nap ezt mondom másik nap meg azt. Nem tudom milyen nézeteim legyenek. Úgy irigylem azokat az embereket akik kitartanak a nézeteik mellett. Például én olyan vagyok hogy szavazáskor nem mentem el szavazni. Erre barátommal beszélgettünk elmondta jobbikra szavazott és megkérdezte én kire. Erre mondtam hogy én is a jobbikra. Vagy ha látom hogy valaki vallásos azt mondom én is az vagyok.


Sokak szerint utálatos vagyok és nem szerethető. De nem tudom az okát hogy mi legnagyobb baj a viselkedésemmel.


Sok szerelmem is elhagyott a viselkedésem miatt állítólag. Szerintem nem a viselkedésem miatt hanem azért mert rámuntak és csak szexre voltam jó nekik.

Most egyedül vagyok és csak a munka óriási mennyisége miatt nem gondolok szerelemre, leköt hogy van mit csinálnom stb.. Munkaalkoholistának tart a pszichiáterem joggal. Két munkahelyem van rengeteget dolgozok. És sokat is keresek de boldogságot nem tudok venni pénzen. Sajnos :(



Na ezt csak leírtam hogy kapj egy kis képet arról milyen életük is van az ilyen személyiségkarakterű embereknek. Ezt nem tartom betegségnek am. A személyiségzavarokat csak rossz emberi tulajdonságoknak tartom. A személyiségzavaros embernek több rosz tulajdonsága van mint a "normál"-nak


Amúgy pozitívumai szerintem hogy hihetetlenül érdekes vagyok, megmaradok az emberekben, nyomot hagyok bennük. Nem biztos hogy mindig pozitívat :O)

Nagyon érzékeny vagyok, másokra meg főleg. Valahogy megérzem hogy másnak milyen a kedve, hangulata. De nagyon erősen pszichiáterem szerint az ilyen szmélyiségzavaros emberek egyenlőtlenül fejlődtek. Úgy képesek érzékelni mások hangulatát mintha csak önmagukét néznék. Én képtelen vagyok felismerni azt hogy mikor miért van jó kedvem, jól esett e az étel amit ettem, nem látom a testemet (anorexiából kifolyólag is) önképzavarom van, self-zavarom pszichiáter szerint. Viszont másokat nagyon érzek.


Na szóval borzalmas állapot és első válaszoló jól írta hogy a borderline embert nem lehet elviselni csak ideig-óráig. Még a legnormálisabb embert is kikészíti, felidegesíti, leszívja az energiáit stb..


Amúgy egy aspergeres az rideg szerintem meg érzéketlen szóval esélytelen hogy pár hétnél tovább tartson ez a kapcsolat. A bátyád nagyot fog pofára esni. Az aspergeresekben az a legnagyobb gond hogy iszonyúan okosak iq-ban de nagyon buták az emberek között. Én pl bármelyik percben össze tudnék jönni egy aspergeressel de nem akarok mert nem tudna nekem szeretet adni szegény.


Na remélem tudtam segíteni. Egy kicsit jó volt tisztázni, kiírni magamból ezeket. Ha kérdésed van írj privit. Amúgy bárcsak nekem lehetne egy ilyen szerető, gondoskodó és odafigyelő testvérem mint amilyen te vagy :)

2014. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Belép a dominó elv. Idegbeteg érzékeny és egy antiszociális ember kicsit sok együtt
2014. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 wakeupjohnny ***** válasza:
17%

Valaki diagnosztizálta a bátyádat,hogy aspergeres? Vagy csak te gondolod,hogy az. Honnan gondolod, hogy a barátnője bordelinos? Vagy csak te gondolod, hogy az? Mert a bátyád és a barátnője máshogy viselkedik?

Nem biztos,hogy azok. Attól, hogy valaki vágja magát az nem biztos,hogy bordelinos.

2014. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
# 4: Ez ostobaság, rengeteg (diagnosztizált) Aspergeresnek van párkapcsolata, házasságban is élnek sokan, családjuk van, gyerekeik.
2014. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm szépen a válaszokat!Mind kettejüknél diagnosztizált a betegség.A bátyám 26 a lány 24 éves.Egy tegnapi eset után ijedtem meg kicsit,ezért írtam ki a kérdést.Mikor hazajöttem láttam hogy veszekednek.A lány szinte teli torokból kiabált a bátyámmal aki nem teljesen értette szerintem hogy mi a baj,ezért faképnél hagyta a csajt és bement tvt nézni.Fél óra múlva a lány is bement és mintha mi sem történt volna odabújt a bátyámhoz.Este aztán vacsinál beszélgettem a bátyámmal és nagyon nehezére esik megértenie a lány hangulati ingadozásait,de nem akarja elhagyni mert fontos neki,és fél hogy kárt tenne magában.Igazából az én meglátásom szerint szeretik egymást,csak a betegségeik nem "passzolnak össze".
2014. máj. 13. 07:34
 10/26 anonim ***** válasza:
41%

Mostanában egyre többen diagnoszizálják az orvosok, hogy aspergeres...

Ha valaki eltér egy kicsit egybõl az orvosok azt mondják hogy aspergeres.

Már a felnõtteknél alapos diagnosztizálás van.

Gyerekeknél sokszor nem egyértelmü, ha valaki az. De az emberek ezt kihasználják és szegényke aspergeres.

Nem tudom miért kell ennyi emberre ezt mondani.

Gyerekorvosok meg szinte mindenkire azt mondják , hogy aspergeres, és adnak is papirt róla.

Ezt az emberek ki is használják, és elhiszik, hogy tényleg az, azért , mert egy kicsit eltér.

A bordelines sem egyértelmü, minden 2. ember bordelines, ha az orvosok kivizsgálják. Erre is ugyanaz van mint az aspergenél. Ez sem egyértelmü.

Az emberek meg elhiszik, hogy az a bajuk.

Túl van diagnosztizálva az asperger sajnos.

2014. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!