Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez járok. Ez a...

Pszichiáterhez járok. Ez a későbbiek kizáró ok lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves fiú vagyok,s körülbelül fél éve pszichiáterhez járok depresszió s alvászavar miatt,antidepresszánst írt fel a doki.

Kérdésem,hogy ez a későbbiekben kizáró ok lehet e mondjuk egy munkahelyen.

Terveztem,hogy rendészeti iskolába mennék tovább, de esetleg légi-utaskisérő is szívesen lennék.

Sajnos elfelejtettem ezt megkérdezni a dokimtól, s nagyon érdekelne.



2014. jún. 30. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem maga az a tény, hogy te valami miatt szakemberhez jártál, hanem maga a pszichés állapotod lehet kizáró ok. Ugyanis az ilyen szakmákhoz, a légiutas kísérőhöz nem tudom, de egy rendészeti, rendvédelmi szakmához biztosan kell ép psziché, jó állapot, itt van külön pszichológiai vizsgálat is. Amin meg ha elbuksz, akkor nem végezheted el és nem dolgozhatsz egy ilyen szakmában.

Mondjuk a depressziót, alvászavart a lelki dolgok is befolyásolják, tehát ha az rendben van, tehát abból kikezelnek, akkor rendbe jössz és máris nem kizáró ok. De most gondolj bele, hogy valahol, ahol fegyvert hordanak, ahol nap, mint nap emberek élete foroghat kockán, ahol igen csak ott kell lenni, ott mit keressen egy olyan ember, aki nem tudja mindezt biztonsággal elviselni vagy kezelni.

2014. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!