Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek magán pszichiáterh...

Ha elmegyek magán pszichiáterhez, és ő pl be akar utalni, megtagadhatom? Milyen esetekben fektetnek be?

Figyelt kérdés
Van néhány problémám ( egy részük szülés után jött elő). Egyre inkább egyedül érzem magam, nem jó a párommal, gyerekkel. Állandóan borzasztóan felhúzom magam szinte bármin. Jó lenne ezt rendbe tenni, nem voltam ilyen... Melyik doki jobb? Pszichológus/ pszichiáter?
2014. ápr. 30. 00:19
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
ja, és pl jelezheti a családvédelemnek, hogy csúnya dolgokat vágok a gyerek fejéhez? Nem bántom, imádom is, csak... Annyira kiidegel, hogy olyan dolgokat mondok neki, amitől utána rosszul vagyok..
2014. ápr. 30. 00:21
 2/35 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem doki, ettől függetlenül segíthet.

Beutalni nem fognak ilyenért, ha netán javasolnak is egy befekvést a pszichiátriára, azt nyugodtan megtagadhatod. Kényszergyógykezelés akkor van, ha veszélyeztetést követsz el (ön- és/vagy közveszélyes vagy), ami jóval durvább dolog annál, hogy csúnyán beszélsz a gyerekkel.

2014. ápr. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
köszi. Annyira nem jó ez a helyzet, ami most van. NYugodt, boldog családot szerettem volna, erre ez lett. Szeretném valahogy rendbe hozni...
2014. ápr. 30. 01:06
 4/35 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj. Ha bp-i vagy, tudok ajánlani nagyon jót!
2014. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos vidéki. Itt csak sztk alapon van 1, annál is annyian vannak, és beutaló is kell... :( Konkrétan minimum 20.an vannak rendelés kezdetén, és sorban járnak hozzá...
2014. ápr. 30. 01:25
 6/35 A kérdező kommentje:
Magánrendelésen is csak egyet találtam,az is pszichiáter.
2014. ápr. 30. 01:26
 7/35 anonim ***** válasza:
Pedig ebben tényleg inkább pszichológus tudna segíteni... keresgélj még, érdeklődj, hátha tud valaki valakit (neten is tudsz érdeklődni, névtelenül).
2014. ápr. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ha más nem lesz, megnézek 1-2 közelebbi várost, ahova busszal el tudok jutni.. meg neten is utánanézek, hol lenne nekem való.
2014. ápr. 30. 01:57
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tedd fel konkrétan a kérdést, hogy tud-e ajánlani valaki x városban (nem csak itt lehet, bárhol). Viszont nem árt, ha olyat ajánlanak, akivel van személyes tapasztalat, mert pszichológus és pszichológus között is óriási különbségek lehetnek. No meg a módszerek sem egyformák. Olyat érdemes keresni, aki valamilyen mélylélektani terápiát folytat, mert ha szülés után jöttek elő a problémák, ott nagyon mélyen keresendő a probléma gyökere. Tényleg helyre lehet hozni, ezt tapasztalatból írom, csak idő és jó terapeuta kérdése. (Na meg hogy akarj magadon dolgozni, de úgy veszem észre, ez megvan! :) )
2014. ápr. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A szülés utáni depresszió nagyon sok nőnél előfordul,talán nem rónak meg amiért szinte természetes folyamatnak titulálom. Segíthetsz magadon,kombinált magnéziummal:oldja a feszültséget! Mennyi időt szánsz magadra? Kényszerítsd magad pihenésre:olvasás,kézimunkázás,egy jó film megnézése vagy ami a leginkább kikapcsol.Van-e segítséged arra,ha elmennétek a pároddal kirándulni a gyerekre vigyázna valaki? Nem hiszem,hogy szükséged lenne azokra az orvosokra akiket felsoroltál.Szerintem neked kikapcsolódásra van szükséged és nem gyógyszerre.
2014. ápr. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!