Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy normális vagyok-e vagy sem?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig azal cseszegetnek, hogy nem vagyok normális, elmebeteg vagyok, fogyatékos vagyok, stb. És már én se vagyok biztos magamban, szóval szeretném tudni, tényleg van-e valami gond velem, vagy csak úgy mondják ezt..Honnan tudhatnám meg? Esetleg a neten valaki tud ilyen tesztet vagy ilyesmit?
2014. jún. 30. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdést felteszel, biztos, hogy nem vagy elmebeteg. Normális vagy.
2014. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Az én fiam azt szokta mondani, hogy ha lehülyézik, hogy azt érzi az ember. Hát sajnos az elmebajnak éppen az az ismérve, hogy nem érzi teljesen normálisnak érzi magát és az összes többi a hülye.


Szóval, ha szerinted mindenki hülye, akkor te lehetsz az.

2014. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a szüleid, indokolják meg az állításukat, simán csak bunkónak tűnnek.


Az "elmebeteg", "abnormális", stb elég tág fogalmak (a fogyatékos meg megint más téma). Általában véve, ha nem gátol valami "mentális ziccer" a normális életvezetésben és közérzetben, és a környezetre/társadalomra nézve se vagy káros, akkor nem beszélhetünk mentális betegségről.

2014. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
00:06 Szerintem ők se tudnák megindokolni normálisan, mert olyanok miatt is elmebeteg vagyok szerintük, hogy mondjuk fekete pulcsit mertem felvenni..Mindenért ezt mondják, akármit csinálok. Általánosban is mindig mondta anyám, hogy nem vagyok normális, mert cseszegetett pár gyerek az osztályból, ő meg nem hogy mellém állt volna, hanem azt mondta, ha én nem lennék ilyen nyomorult, nem piszkálnának. Meg csomószor olyanokat mond, hogy ő szokta hallani, hogy más emberek az utcán összesúgnak a hátam mögött és kiröhögnek ._. Pedig szerintem semmi oka nincs ilyeneket mondani, eleve nem hiszem, hogy idegen emberek, akikkel életemben először találkozom, pont velem lennének elfoglalva, vagy ha mégis, az őket minősíti...egyszerűen csak azt akarja, hogy rosszul érezzem magam, mert gyűlöl engem..
2014. júl. 1. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:

emiatt biztos nem.

amúgy nincs objektív teszt, ha erre gondoltál. de ha lenne is, akkor is igen tág határok között mozog a normalitás.

hogy fogyatékos vagy-e, az más kérdés, de ha eleve ezt felteszed magadban, nem tartom vszínűnek.


azért az nem mindig igaz ám h egy pszichésen beteg embernek nincs betegségbelátása. sokszor a nagyon komoly bajokkal rendelkező ember pontosan tudja magáról, csak más kérdés persze h kifele mit mutat ebből.

2014. júl. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem ezt gondold átt ezt a dolgod beszéld meg a szüleidell nem kell semilyen teszt csak bizz önmagadba és akkor ugyis megkapod saját magadtoll a választ és állj ki a saját véleményed mellet mert azért vagy ember hogy te döntsél a saját életedröl
2014. júl. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!