Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek aludni mit tegyek?

Valaki000000 kérdése:

Félek aludni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok , és mostanában nagyon félekattol hogy álmomban meghalok és nm kelek fel ettöl igazábol azért félek mert még csak 16 éves vagyok nem tudom ennyi idösen elö szokott e ez fordulniegyáltalán.
2014. júl. 3. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban egy fiatalnak nem ez kell hogy lefekvés előtt ezen görcsöljön! Persze vannak kivételek, de ilyenkor lefekvéskor segít a csendes zene és beállítani pl a tv-t, hogy lekapcsoljon egy óra után. Csak a zene az ami a gondolataidat elnyomja. De mégegyszer m ondom csak a nagyon csendes halk,megnyugtató zene.
2014. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm már probáltam a tv-t bekapcsolva hagyni halkan nem sokat segitett de majd kiprobálom eztis
2014. júl. 3. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlanám amit az első válaszoló írt!

Keress valami műsort a tv-ben ami érdekel amikor már érzed,hogy kezdesz álmos lenni,és állítsd be a tv-t ,hogy kapcsoljon ki fél vagy egy óra múlva.

Én akkor szoktam ezt csinálni ha valami miatt ideges vagyok,és akkor nem tudok elaludni,mert csak a problémámon jár az eszem ha kikapcsolom a tv-t,de ha keresek valamit ami egyébként érdekelne,és halkan duruzsol akkor eltudok aludni. Nekem ez bevált.

2014. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zoé1919 válasza:

Szia.

Ugyanilyen problémával küzdök, pánikbetegségem és emetofóbiám van, a kettő szorosan összekapcsolódik, ugyanis a hányástól való félelmem miatt alakult ki a pánikbetegségem. Félek elaludni, ugyanis akkor szokott intenzívebben rámtörni a félelem. Volt, hogy el sem aludtam, mert annyira pánikoltam az egésztől.

Tanácsot annyira nem tudok adni, ugyanis ugyanabban a helyzetben vagyok mint te, de együttérzés az van bőven.

Mondjuk a tévé jó ötlet. Nekem is mindig megy, de számomre az olvasás ilyenkor nyugtatóbb.

Egyébként találj magadnak valami megnyugvást. Én például lefekvés előtt meg szoktam köszönni mindazt amit kaptam aznap, s megbánni amit nem jól csináltam. Ezek után pedig megkérem az őrangyalaimat, hogy óvjanak meg a félelmeimtől. Lehet nem találd hatásosnak és nem hiszel benne, nekem azonban ad valami lelki nyugvást.

2014. júl. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat utolso válaszolónak köszönöm az együttérzést jó hallani hogy nm én vagyok egyedül ezzel és hát lehet hogy tényyleg baj hogy nem nagyon hiszek az ilyenekben ha tudnámhogyvannak angyalok meg élet a halál után nm félnék annyira
2014. júl. 4. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
De attól még a problémád megmaradt,hogy nem vagy egyedül ! Minden esetre fogadd meg azt, hogy elalvás előtt nyugodt és halk zenét hallgatsz ,hogy a gondolataid elnyomja, de nagyon jó a problémádra a fizikai terhelés is. Sport!!!!
2014. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!