Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzze le a lányom a...

Hogyan győzze le a lányom a szociális szorongását ha már nagyon súlyos méreteket öltött? 16 éves.

Figyelt kérdés
Nagyon szép lány, szépségversenyen 2. helyezett lett, sok barátja van, de néhanapján úgy előjön ez rajta, hogy napokig nem mozdul ki a lakásból, a szemetet is szorongva viszi ki beöltözve, ha valaki találkozni akar vele kitalál mindent, csak hogy ne kelljen mennie, ha sétálni akarok vele elkezd sírni! mint egy három éves gyerek, az utcán lehajtott fejjel megy, nem néz senkire. Máskor viszont megy mindenhová, semmi baja sincs, mondja, hogy ezt meg azt ismerte meg...stb. Nem most jött elő ez a probléma, körülbelül egy éve, nem sokkal azután, hogy elváltam, nem tudom, ez közrejátszhat e benne? Mindig azt figyeli ki nézi, mit szólnak az emberek. Írt fel neki az orvos szorongásoldót, amit nem szedett be, nem tudom mit tehetnék még?
2014. júl. 6. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szakember segítségére van szüksége. De nem gyógyszerekre, hanem arra, hogy kiderüljön mitől van ez.

Nekem a leírásból az jutott eszembe, hogy a szépségversenyen történhetett vele valami, talán valaki molesztálta, ezért nem szeret kimozdulni, vagy csak beöltözve.

2014. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Egy őszinte beszélgetés talán szóra bírja ,hogy mi az ami bántja! A beszélgetés csodákra képes!
2014. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia kell, nem gyógyszeres kezelés.
2014. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gyógyszereket felejtsd el, hacsak nem akarsz egy gyógyszerfüggő szorongót csinálni a lányodból.

A szépségversenyre biztos, hogy ő akart jelentkezni? Ha úgy érzi, túlzó elvárásai vannak valakinek vele szemben, aminek ő mindenképpen meg akar felelni, az nem tesz jót neki.

2014. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszert borítékolom a lányodnál. Valami nagyon félresikerült. Pszichoterápia. Sürgősen.
2014. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk már vele, az apja is és mi is, de eredménytelen, mindig újra és újra előjön. Ő akarta a szépségversenyt.
2014. júl. 6. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor pszichológus.

Csak ne úgy vigyétek, hogy "jaj, szegény kislányom beteg".

2014. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szorongást nem lehet "legyőzni", mert attól csak erősödik.

Szakszerű, mélylélektani terápiára (KIP. ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow, stb. eljárások) van szükség.

De csak akkor, ha Ő szeretné, mert az erőszakos rábeszélés csak ront a helyzeten.

A szorongás így működik: https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak nehogy ilyen, a 8-as által adott linken szereplő önjelölt csodadoktorhoz vigyétek!
2014. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"jött elő ez a probléma, körülbelül egy éve, nem sokkal azután, hogy elváltam, nem tudom, ez közrejátszhat e benne?"


A legtöbb gyereknél ez a kiváltó ok. Te meg úgy kérdezel itt, mint egy kívülálló. Mintha nem is az anyja lennél, hanem a 26. unokatesója. Főleg az utolsó mondatod: "nem tudom, mit tehetnék még?"

Ahogy elnézem eddig is csak elváltál. Ezt tetted. Meg a kérdésed is inkább dicsekvés: Nagyon szép lány, szépségversenyen is 2. stb. Gratulálok...

2014. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!