Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Mit rontok el? Miért bánt meg engem mindenki? Örökké boldogtalan leszek?


Szeretem ha nem kell iskolába menni, és nem a tanulással és a tanárokkal van a gondom, hanem az ott lévő emberekkel, akiktől félek és mindig megbántanak. Állandóan itthon ülök, soha nem megyek sehova, míg mindenki más társasági életet él. Mindig bezárkózok itthon, félek az emberektől. "Antiszociális" vagyok. Minden helyzetben előítéletei vannak az embereknek velem kapcsolatban. Ez minden helyzetre igaz, mert képtelen vagyok feloldódni szinte alig hallani a hangom. És az évek során egyre inkább romlik a helyzet, egyre inkább bezárkózok, mert azt érzem, hogy minden helyzetben én leszek a kiközösített. És itt nem csak a sulira gondolok, hanem az élet minden területére. Nagyon félek, hogy fősulin is így lesz mert nem tudok mit csinálni ellene, általános iskola az más világ, amikor ott a barátkozások kezdődtek akkor még teljesen más volt a felfogásunk senki sem szorongott. De amúgy azt se tudom hogy kell kezdeni amikor új társaságba kerülök be, hisz ált.suliba ezzel nem volt gond a középsulit meg elrontottam. Én már feladtam soha az életbe nem fogok normális társaságot találni sehol semmikor... Nagyon kegyetlen érzés, hogy mindenki társasági életet él, én is ilyen vagyok, általános iskolás korszakban meg nyáron is mindig mentem valahova szerettem emberek közt lenni. Mindenhol azt érzem, hogy én vagyok a legkisebb, a leggyengébb, aki csak arra jó, hogy eltapossák.



2014. júl. 13. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan, egyáltalán nem csak te vagy így ezzel. Az én sztorimat nem firtatom, nem tartozik a nagyközönségre, de szarabb helyzetben vagyok. Megjegyzem, már évek óta. Ilyenkor fontos, hogy valakivel beszélj a problémáidról. Én írtam régebben a Kék Vonalnak, azóta is beszélek velük (írásban), nem kényszerítenek semmire, egyszerűen próbálnak segíteni, próbálnak kihúzni a gödörből és megoldást találni a gondokra. Nekem jól esik, hogy van aki megért, és nem az az első, hogy "milyen furcsa vagy". De ha ez neked túl sok, írhatsz privát blogot is. Vagy írhatsz nekem. :)
2014. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is írtam a kék vonalnak. :)
2014. júl. 13. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek lenne olyan társasága, akivel szívesen van együtt, szívesen kirándulna vele, szívesen ülne le egy padra beszélgetni. De a többség otthon gubbaszt és nem hisz a másikban. Pedig együtt könnyebb!!!


Első osztályban gimiben és is ilyen visszahúzódó lettem, mert valahogy nem találtam meg a közös hangot senkivel. Aztán elmentünk osztálykirándulásra, és a hegyen elkapott bennünket egy hatalmas vihar. Az erősebb srácok segítettek mindenkit az egyik fától a következő fáig leereszkedni a tomboló szélben és felhőszakadásban. Nyakig sárosan, megtépázva, bőrig ázva, kimerülten érkeztünk vissza a szállásra, ahol a szállásadó panziós forró teával várt bennünket, és mi meg lemosakodva törölközőbe, pokrócokba csavarva beszéltük ki magunkból az élményeket. Az a vihar ott összehozott bennünket. Kiderült, hogy rólam azt gondolták, hogy lenézem őket, és fenn hordom az orrom, azért nem állok szóba velük. Holott csak félszeg és bátortalan voltam. Jó kontaktusba keveredtem a legmenőbb fiúkkal is ennek a viharnak a hatására. Nagyokat hahotázva mesélték, hogy a Pötyikét majd el vitte a szél, úgy kellett erősen tartani, hogy le ne bucskázzon a hegyről a kis drága, és én velük együtt kacagtam, és ők magukhoz öleltek... (de ilyen sztori mindegyikőnről volt persze, volt aki gurult is pár métert...)

2014. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valószínő, hogy te nem vagy depressziós! Te szorongásos betegség jellemzőit írtad le!

Ezzel valóban nem vagy egyedül, sokan szenvednek szociális fóbiában vagy egyéb szorongásos betegségben.

Esetleg az ismerős, hogy feleltet a tanár az iskolában, te következel, tanultál, de félsz a feleltetéstől. Nem egy egyszerű izgulás, hogy hányast kapsz, hanem szorongásos tünetek törnek rád; gombóc érzés a torokban, verejtékezés, kézremegés, elpirulás; esetleg kapkodás levegő után, vagy azt érzed, hogy bármelyik pillanatban elájulhatsz; még az szokott lenni, hogy egy korábbi sikertelen felelés tapasztalatából kiindulva előre vetíted azt, hogy mi fog veled történni; ''úristen mindenki engem néz, rajtam nevet mindenki, tuti, hogy összesúgnak, nevetséges vagyok''; ''biztos elfogom rontani, ha megszólalok ''rossz'', kissé elhalt, halk, magas hang fog kijönni a torkomon, majd mindenki kinevet, aztán elpirulok, kiver a víz, úgy nézek majd ki mint egy ázott tehén, és mégjobban leégek''; vagy nem tudok megszólalni, helyben leblokkolok, lefagyok. Gyorsan peregnek az események, nem lehet mit csinálni, próbálok megszólalni, tenni valamit, hogy ez ne így legyen, de a szorongás, és a tünetei megint a hatalmába kerített!!! -Ismerős?

Velem ez szokott lenni, és megjegyzem hasonló helyzetben vagyok mint te.

Talán kissé kilátás talannak látod a jövődet? Azt érzed, hogy nem fogsz boldogulni az életben?

Egyébként te szeretnél társaságban lenni csak a szorongás eléd áll? Vagy alapból magányos farkas vagy, jobban szeretsz egy magadban lenni?

Ha te is szorongsz és el vagy keseredve, mert nem tudod mi lesz ezután, hogy lehet így tovább tanulni? ''félek, hogy nekem nem fog ez menni''-ha ezek a gondolatok problémák jellemzőek rád is, nyugodtan írj privibe, és beszélhetünk, ha gondolod. Talán tudnék egy két tanácsot adni.

Mindenesetre neked most jól jönne egy pszichológus!!!

Mindenképpen azt ajánlom, hogy keress fel egy jó pszichológust, mert ő segíthet! A szorngást nehéz leküzdeni, főleg ha már régóta van, mert akkor már ez beléd rögzül, és akkor már nagyon nehéz. És ezt egyedül, segítség nélkül nem lehet, vagy nagyon nehéz leküzdeni!

Én régóta szorongok kb 10 éve, voltam pár évig depressziós is. Szorongás nagyon megnehezíti az életet, nem tudsz úgy élni ahogy szeretnél, és ez így nem mehet tovább. Mert könnyen lehet depresszióba kerülni szorongás miatt. Ezért hallgass rám! Keress fel egy jó pszichológust! És nyugodtan írhatsz nekem (még tudnék egy két tippet adni)!

Hajrá!

2014. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!