Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem eszem, anyu kényszeríth...

Ha nem eszem, anyu kényszeríthet, hogy pszichiátriára menjek?

Figyelt kérdés
Sokat fogytam, nincs sok étvágyam, így mostanság sűrűn előfordul, hogy hosszú ideig nem vagy csak keveset eszem. Bulimiás voltam, de abból kigyógyítottak, meg sokat voltam pszichiátrián mindenféle miatt, de nem akarok visszamenni és már a gyógyszereket is elhagytuk (amik egyébként iszonyú étvágyat csináltak). Anyu nem érti meg, hogy most már nincs bajom, csak nincs már akkora étvágyam és azt mondta, ha nem eszem rendesen, vissza kell mennem a pszichiátriára. 18 elmúltam, ugye olyat nem csinálhat, hogy visszavisz?
2014. júl. 15. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kényszeríteni már nem kényszeríthet. Mivel már nagykorú vagy, már te felelsz az életedért, neki meg csak marad az aggódás.

De azért ha ez a helyzet, akkor teljesen érthető, hogy aggódik, nem akarja, hogy újra visszaess abba az állapotba, amiben voltál. Esetleg lehet kompromisszumos lehetőség, hogy elmentek a háziorvoshoz és kérsz valamilyen vitamint, vagy hogy ajánljon valami olyat az orvos, amitől fokozatosan visszatér az étvágyad. És akkor újra tudsz normálisan enni és anyukád is megnyugodhat.

2014. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem, nem kényszeríthet. Én 30,5 kg-san, 10,5-ös BMI-vel még itthon voltam, még az orvosom sem kényszeríthetett. Aztán magamtól egyeztem bele a kezelésbe.
2014. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!