Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára beállíthatok így?

Pszichiátriára beállíthatok így?

Figyelt kérdés

Teljesen kiégtem, depressziós vagyok, nem beszélek, elszigetelődtem mindenkitől, nincsenek érzelmeim (öröm..), és érzem, h bármikor összeroppanhatok. Pszichiátriára befogadnak?

köszi


2014. máj. 13. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, kerhetsz magadnak kezelést.
2014. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem,előtte kivizsgálás szükséges.Keress fel egy pszichiàtert,nem feltétlenül magánt.Utána megmondjàk,hogy be kell-e feküdni

.

2014. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gömbicica ***** válasza:

nem tudom kell-e beutaló? nézd meg a lakóhelyed szerinti egészségügyi intézmény honlapján.

Egyébként sokat pszichiátriától ne várj.

A gyógyszerektől meg mégugyse.

Amiket olvastam, rémálmomba se jöjjön elő.

Nehéz egyedül talpra állni,de lehetséges!


De ha Te ugy érzed, hogy ott vagy nagyobb biztonságban, keress fel szakembert. (?)

2014. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

próbáltam egyedül, de csak rosszabb lett és gyomorfekélyes is lettem a stressztől, az öngyilkosság gondolat is többször előfordult, részletesen is kiterveltem

2014. máj. 13. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Ne pszichiáter, pszichológus inkább, ő a lelkeden segít, nem gyógyszerez.
2014. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

A pszichiáter az orvos. Ő állapítja meg, hogy mi a bajod, és előírja, hogy mit tegyél. Ha úgy látja, hogy elég a pszichológus, akkor ahhoz küld. Ha úgy látja, gyógyszert ír.

Az, hogy " befogadnak", jelen esetben nehezen értelmezhető.


Meg azt se nagyon értem: "pszichiátriára beállíthatok így?" hova, melyik városba? vagy csak általában?

2014. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha az öngyilkos gondolatok is a képben vannak már, az nem vicc, azt nem fogja a kérdező kibeszélgetni egy pszichológusnál. Én azt javaslom menj el a hozzád tartozó kórházba, mindegyikben szokott lenni pszichiátriai osztály. Emberileg ne várj sokat a pszichiátertől, mert nem ő lesz akivel kivesézed az okokat. Ő beállítja a gyógyszereid, ha szükségesek, és ajánl pszichológust, vagy terápiát is, ha jól dolgozik. Ez a kettő csak együtt szokott hatásos lenni! Jobbulást!
2014. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!