Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen csak depressziós...

Egyszerűen csak depressziós vagyok, vagy mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, lehet, hogy csak azért, mert a "szörnyű kamaszkorban" vagyok, de eléggé hajlamos vagyok a szomorkodásra, szorongásra, idegeskedésre. Körülbelül 2- 3 éve vannak szomorúbb időszakaim, amihez általában erős önutálat társul. Pár hónapja megint volt egy ilyen része az életemnek, nagyon gyűlöltem magamat, mindenért, ahogy kinéztem, amiket csináltam, nem éreztem magam elég okosnak, elég jó barátnak. Sokat idegeskedtem, mert júniusban új helyre költöztünk, és új suliba fogok járni. Emiatt nagyon izgultam/izgulok. Az is megrémiszt, hogy a régebbi barátaimmal már nem tudok annyit találkozni, de ez annyira nem befolyásol, mert csak 1-2 ember fog hiányozni, velük pedig biztos tartom a kapcsolatot. Az új osztálytársak, tanárok viszont ijesztőek számomra. Már megismerkedhettem velük, és annyira nem volt borzasztó, de mégis még mindig van bennem egy kis félelem. Az előző osztályomban jól éreztem magam, mégis nagyon aggódok, hogy nem fogadnak majd be, kiutálnak, vagy a tanároknak nem leszek elég okos. Emiatt a váltás miatt ilyen pánikrohamszerűm is volt, és akkor egyébként is minden helyzetben ideges voltam, sőt ha több ember előtt kellett beszélnem, vert a víz, kipirultam, és remegtem, pedig egy éve még imádtam szerepelni.

Reménykedtem, hogy a nyáron legalább jó kedvem lesz, nem idegeskedek. De sajnos már most azon agyalok, hogy hamarosan vége a nyárnak és muszáj iskolába mennem. Nekem régen is a suli egy hatalmas teher volt, de legalább nyáron nem ezen paráztam, most viszont... Az a fajta mély lehangoltság még nem uralkodott el rajtam, de az önutálat előjött. Kissé hajlamos vagyok az evészavarokra is, és ez megint meglátszik, elkezdtem koplalni, aztán abbahagytam, most viszont jön a folyamatos zabálás.

Próbálom magam lefoglalni, a barátaimmal, családdal, de valahogy mindig úgy érzem, szükségem van a magányra. Szeretek elgondolkozni, a saját kis melankólikus világomban tengődni, zenélgetni, néha írni. A jövőmtől is félek, hogy mi lesz a továbbtanulással (igaz még 2 év a gimi), mert úgy érzem semmiben sem vagyok elég jó. Pszichológus szeretnék lenni, de kevés az esély, hogy felvesznek. Érdekel a zene, meg az irodalom, de egyikben sem vagyok elég jó ahhoz, hogy ilyesmire felvegyenek. Néha csak úgy megszűnnék. Nincsenek már öngyilkos gondolataim, csak szeretnék néha szünetet tartani. Nem találom a helyemet, pedig tényleg nagyon erősen próbálkozom. Más vagyok, furcsább, mint az átlagos emberek, valahogy túl sok gondolatom van, érzelgős vagyok, a világ problémáin gondolkozom, és "megnemértettnek" érzem magam. Nem értem mi lehet velem. Mit tegyek? Van valami tanácsotok?

Köszönöm, ha végig olvastad, és a válaszokat is előre köszi! :)



2014. júl. 19. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt kamasz vagy, szóval annak, amit érzel, egy része normális, mármint átlagos.

A másik része szintén normális, és arra utal, hogy szuperérzékeny vagy. Az egy idegrendszeri sajátosság, az ilyen ember sokkal több ingert fog a világból, mint mások, így érzékenyebb, előfordul, hogy telítődik ingerekkel és besokal, olyankor egyedül akar lenni. Ha ismerős, akkor csekkold ezt: [link] van fent egy online teszt.


Akár ismerős, akár nem, azon ne idegeskedj, ami nincs. Tudom, mondani könnyű...

2014. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sok hozzád hasonló ember van ,de megpróbálják álcázni magukat a világ előtt .Megpróbálnak "normálisnak" tűnni ,de legbelül ez az érzés teljesen felemészti őket . Térdre kényszeríti őket a társadalom a felesleges elvárások ,és az a sok marhaság amivel a média bombáz minket nap mint nap .Hidd el ,én teljesen átérzem a történeted ,jártam már hasonló cipőben de valamilyen módon mindig kimásztam a gödörből. Nincs veled semmi baj ,csak nyitott szemmel jársz .Ne aggódj a suli miatt , találsz majd hozzád hasonlót aki megért és felvidít ,aki miatt majd érdemes lesz élned :)
2014. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ahogy elolvastam amit írtál teljesen magamra ismertem.

Nálam tavaly nyáron kezdődött el a komolyabb önutálat, de előtte lévő évben is voltak kisebb gondjaim. Én sem éreztem azt, hogy okos vagyok, a barátaim elkezdtek másokkal lenni, ezért úgy gondoltam unalmas, rossz barát vagyok. A kinézetemet is gyűlöltem/gyűlölöm. Szóval "kívül-belül" gondjaim vannak magammal.

Jövőre lesz a második évem a gimiből, szóval ezt az új suli dolgot megértem. Én is nagyon féltem, rosszul voltam a gondolattól, hogy új suliba kell mennem, ahol nem ismerek senkit. Egész nyáron emiatt aggódtam, hogy majd mit gondolnak, vajon megkedvelnek-e vagy senkivel sem leszek jóban..? Az elején nehéz volt, de szereztem barátokat, a többiekkel meg csak olyan semleges a kapcsolatom.. kedvelem őket, de csak 1-2 emberrel lett szorosabb kapcsolatom.

A tömeg előtti szereplésben is teljesen olyan vagyok, mint te. És az utolsó rész meg amit írtál a megszűnéssel kapcsolatban azzal is egyetértek.. vagyis hogy ugyanígy gondolkodom nagyjából.


Igazából nem tudom miért írtam le, mert semmi tanácsot nem tudok adni, ha tudnék megoldást akkor nem ebben a helyzetben lennék. Talán csak azért hogy tudd más is így van ezzel :)

Biztos vagyok benne, ha az előző osztályodban kedveltek itt is fognak.

A legjobb tanács talán tényleg az, hogy valamivel foglald le magad és mozdulj ki, hogy szokd azt hogy ismeretlenekkel beszélgetsz.

Sok sikert az új sulihoz :))

2014. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sokan vannak így, ahogy te és én is.


Most már a mottóm:

Sza..ni bele, szól a zene.

2014. júl. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól írsz, ügyesen fogalmazol. Összeszedetten, reálisan gondolkodol. Ilyen belső félelmek, amiket leírsz, minden normális emberben megvannak. Szóval szerintem nincsen félnivalód az élettől.

Azért hadd kérdjem meg: te lány vagy?

2014. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Most legalább látom, hogy nem csak én vagyok ilyen. Majd megpróbálok talán kevesebbet idegeskedni. Az még a gondom, hogy nagyon szeretném magam kifejezni, hogy mások is lássanak bennem valamit, de nem igazán sikerült eddig. Talán az új suliban jobban értékelnek majd, nagyon remélem.

Egyébként igen, lány vagyok.

2014. júl. 20. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!