Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatnám meg, hogy a...

Honnan tudhatnám meg, hogy a gyerekkorom óta kísértő álmoknak vannak-e valóságalapjuk?

Figyelt kérdés
most 25 éves vagyok, havont 2x ugyanazt álmodom, de nem szertetném leírni, hogy mit.

2014. júl. 23. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
más, PTSD-s tüneted van?
2014. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan mi az a PTSD... Rákerestem, de nem, én nem emlékszem, hogy megtörtént volna velem az , amit álmodok.

De arra biztosan emlekszem, hogy már nagyon kicsi koromban is ezt álmodtam és rendszeresen sikítva ébredtem utána, még egyszer egy kiránduláson is, persze soha senkinek nem mondtam el , hogy mit álmodok.

Főleg azért nem mert néha családtag akivel álmodok.

Őszintén szólva nem is merem elmondani, mindenki engem nézne betegnek.

Mindig vannak lehangolt időszakaim emiatt, de sikerül ehesegetnem és megint jól tudom érezni magam, de most valamiért nem megy.

a lényeg, hogy szeretném tudni lehet-e alapja ezeknek az álmoknak, vagy csak beképzelem

2014. júl. 23. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:

azért írtam, ha esetleg más PTSD-s tüneted is van, akkor az amellett szólna, hogy megtörtént.

(a visszatérő rémálmok az egyik)

2014. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélned kell valakivel, aki jól ismer, és neki elmondani, mi ez a visszatérő rémálom. Aki ismer, talán jobban tudja elemezni az álmod. A szüleid pl., lehet, hogy valamilyen életeseményed (amire nem emlékszel) és az álmod között találnak összefüggést, és választ kaphatsz a kérdésedre.
2014. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hacsak valamilyen független forrásból nem tudod megerősíteni vagy cáfolni, akkor igazából sehogy.


Azok a technikák, amelyek eltemetett emlékek felidézésére használatosak, nem különösebben megbízhatóak.

2014. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!