Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért idegenkednek az emberek...

Miért idegenkednek az emberek attól, ha meghallják, hogy valakinek mentális problémája van? Így elég nehézkes a pszichológus által javasolt kapcsolatteremtés, őszinteség és nyitottság.

Figyelt kérdés
Kb addig tart minden beszélgetés vagy kapcsolatkezdemény amíg el nem mondom. Elég lehangoló.

2014. júl. 27. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
miért mondod el ?:D
2014. júl. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jobb ha a partner az elején tudja, hogy szociopata a másik fél, és mire számítson, mint később a meglepetések
2014. júl. 27. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem ismernek és a kezdetek kezdetén ezzel nyitsz, nem igazán lehet elítélni a másikat, hogy inkább odébb áll.

Szerintem nagy teher valakinek a nyakába rakni, hogy depressziós/skizofrén/akármi vagyok, mert ez úgy jön le, hogy egyből segítséget, megértést vársz, ami egy kvázi idegentől elég nagy kérés. Ha már mélyebb a kapcsolat és kialakult egyfajta adok-kapok a másik is mondhatja, hogy ismer, tudja, hogy jó fej vagy, te is támogattad őt a nehéz időkben, így ő is viszonozza. De egy friss kapcsolatban nem kell ennyire őszintének lenni, ez kb. olyan mintha egy állásinterjún azzal kezdenéd, hogy szeretsz sokáig aludni, néha elkésel innen-onnan, még ha ez is te vagy és igaz rád. Attól még lehet nyitottnak, őszintének lenni, de kezdetekben inkább mutasd egy másik oldaladat.

2014. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én igazából azzal is megelégednék, ha lenne valaki akivel tudok beszélgetni, akár csak általánosságban is, de sose jutunk el addig a részig, és szerintem ezért sietem el a bevallást
2014. júl. 27. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ezzel kezdd, hogy elmondod, hanem csak annak mondd el, akivel már beszélgettél többet és érdemesnek tartod Őt arra, hogy tudjon erről. Sajnos az emberek többsége ma Magyarországon tényleg ilyen, bár nem tudom ez minek köszönhető. Ha valaki pszichológushoz jár, azt már "nem normálisnak" titulálják, a pszichiátrián kezelt betegekről akkor már nem is beszélek.. én dolgoztam pszichiátrián, talán ezért sem ítélek meg senkit ezalapján, mert bátran állítom, hogy annyi szeretet, mint az ott lévő emberekben nem nagyon van máshol. (Hopp, ez elég kacskaringós mondat lett, de remélem lehet érteni, hogy mit szeretnék vele mondani.) :)
2014. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem diagnosztizáltad magad félre? A szociopatákra nem igazán jellemző ez a szenvelgés a kapcsolatteremtést illetően.
2014. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem merném általánosságban kijelenteni, hogy idegenkednek az emberek tőle. Leírok egy képzeletbeli beszélgetést:

-Szia!

-Szia!

-Képzeld, én szociopata vagyok!


Na most ha ezt így elsőre bekapja az ember, szerintem vagy azt hiszi, hogy vicc, vagy komolyan veszi és köpni-nyelni nem tud... Van aki korábban nem is találkozott még ezekkel a mentális betegségekkel, azt sem tudja, mi fán terem, akkor nyilván nem tud érdemben reagálni rá. De vannak olyan emberek akik kifejezetten érdekesnek találják, csak velük sem így kell tálalni. Aztán egy idő után az érdeklődés meg az újdonság varázsa elmúlik, és normális emberként kezelnek, és akkor kialakulhat barátság vagy akármi. Szóval van aki nem idegenkedik, csak keresni kell!

2014. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szerintem emberfüggő ki hogy reagál. nekem egy ismerősöm volt ilyen ő bevallotta nekem de nem lett rosszabb a kapcsolatunk, elfogadtam , megértettem és próbáltam segíteni ha tudtam. De már ki jött abból a korszakából szerencsére.

De ha csak akkor nyílj meg bárkinek is ha már kicsit közelebb álltok egymáshoz.

2014. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!