Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt az apám?...

Miért csinálja ezt az apám? (nem akarja hogy jobban legyek? )

Figyelt kérdés
Már február óta járok pszichológushoz (18 éves lány vagyok), súlyos depresszióval, szorongással, önbizalomhiánnyal és paranoiás is vagyok , vagdosom is magam sajnos. Még mielőtt valaki beszól sose mutogatom, nem figyelemelkeltés. Hetente járok a pszichológusomhoz (amit anyukám fizet!!!). Van, hogy 2-3 hetente megyek ha esetleg a pszichológusomnak máshol is van munkája vagy nyaral vagy bármi egyéb. Apám folyamatosan azt mondogatja, hogy mondjam meg "annak a b*zi pszichológusnak hogy havonta akarok járni" ezt ezekkel a szavakkal. Mondtam neki, hogy de úgy nem történik semmi. Volt már hogy 1 hónap után tudtam csak menni és úgy éreztem elvesztettem a bizalmam felé és nehezebben is ment akkor a beszélgetés. Úgy érzem mintha apám nem akarná, hogy jobban legyek és meggyógyuljak. Folyamatosan csak belémköt, agresszív (mint régen is. Ez is egy fő probléma). Amikor elkérem a pénzt (eddig 2x fordult elő amikor anya nem tudta odaadni mert apámnak valami tartozását kellet befizetnie..) és akkor puffogott, hogy elege van ebből. Mindenünk megvan. Nincs hitelünk meg semmi sem. Mindig van főtt ételünk is, szóval tényleg nem szenvedünk hiányt semmiben. Apám viszont szeret egymagában elmenni gyrost enni és egyéb finomságokat. Magának megvesz mindent, nekünk semmit. Képes annyira agresszívá válni attól ha mondjuk valaki megette pl a sajtot, hogy azt mondja megöl minket és 2 napig csak üvölt. A szüleim együtt élnek. Én szeretek a pszichológusomhoz járni mert segít és jó és anya és a nővérem megértő de apa nem és ettől igazából bűntudatom van. És azt érzem, hogy akkor inkább maradjak beteg de nem akarok járni :'( folyamatosan csak az öngyilkosság jár a fejemben. Miért ccsinálja ezt? Mással is volt ilyen?

2014. júl. 23. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nemsokára önálló leszel és akkor arra költöd a fizetésed amire akarod. Biztos nem érti meg, hogy beteg vagy és sajnálja rá a pénzt.
2014. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem is Ő fizeti. Akkor miért sajnálja rá a pénzt? Amiből én "gyógyulok" pénz úgymond, Ő azt a pénzt sőt annak a többszörösét költi el CSAK MAGÁNAK gyrosra, pizzára és hasonlókra..
2014. júl. 23. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez szomoru ehez bocsi nem tudok mit hozzaszolni,mert ha valoban örjöng es nincs semmi jonindulat apukadban... stb... csak magara gondol agressziv ..itt mar reg anyukadnak kellet volna lepnie!!!

Mert a pszichologus....nem fogja az.ottholi problemaidat megoldani!!!apulad ettol nem lesz jobb ember!!sajnos igy a kezeles.nem.sokat er...ha haza mesz es minden a regi kerekvagasba kerul!!!!

Az hogy magad vagdosod sem lesz jobb!!!

Hany eves vagy ??? Mert ha nagyobbacska vagy akkor talan az segitenne ha elkoltoznel hazurol!!! Önàllo nyugodt eletet elni...

Vagy pl nagyszukok!??oda nem tudsz menni??

2014. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne haragudj, hogy ezt írom, de édesapád egy primitív s_ggf_j. Nehogy bűntudatot érezz amiatt, hogy ő nem akarja, hogy pszichológushoz járj! Ha elhatároznád magad és abbahagynád, akkor is ugyanilyen primitív s_ggf_j maradna, csak másba kötne bele.


Az okokat nehéz megtalálni úgy, hogy nem ismerjük őt, de íme egy egyszerű elmélet: nyilván érzi, hogy az agressziórohamai miatt neki lenne a leginkább szüksége pszichológusra, és ezt szégyelli, tagadja. Egy csomó ember szemében - sajnos - szégyennek számít pszichológushoz járni, nyilván apád is ilyen, ezért soha az életben nem fogja elfogadni, hogy neki is nagyon nagy szüksége lenne rá, de még azt se, hogy a lányának szüksége van rá.


Egyetértek az előzővel abban, hogy édesanyádnak már régen le kellett volna lépnie. És ha nem tette, akkor a legjobb lenne, ha te lelépnél, amint teheted.

2014. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ma hallotam hogy apam azt mondta anyunak, hogy "nem erdekel, akkor legyen ongyilkos" (telefonban). Komolyan akkor orulne?
2014. júl. 23. 22:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem anyádat is a pszichológusodról akarta lebeszélni és elővette hozzá a primitív énjét.
2014. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet, az én apám is agresszív, világ életemben csak lehordott, bármit csináltam, gyakorlatilag nem tud rólam semmit, hogy mennyire megnehezítette az egész életem. Ő nem akarta, hogy megszülessek, mert túl fiatal volt, és ezt a mai napig érezteti velem, mintha csak egy gond lennék neki. Sajnos egy ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni, úgyis neki van igaza, legalábbis ő ezt minden kétség nélkül hiszi. Ha gondolod, írj egy privátot, szívesen beszélgetnék veled, ha van kedved. 21F
2014. júl. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia!


Én ugyan így vagyok, csak az anyámmal. Elhagyott többször is más ember miatt, a nagyszüleim nevetelek fel, de mivel nagymama meghalt, így nagypapával vagyunk okosan. Anyám itt lakik velünk, mivel nem jött neki össze az emberke, még sem érti meg hogy itthon milyenek a körülmények, a fizetések stb. Sokszor van itt is veszekedés, sokáig senki nem vette észre hogy túlérzékeny vagyok, se semmi. Végül én jöttem rá saját magam, mit kell tennem. Buddhizmust követem rajtam ez segít (persze nem visszem túlzásba mint pl. a jehovák (remélem érted mire mondom), szeretem az idézeteit és a szabad gondolkodást. Nézz utána ezeknek az idézeteknek és elfognak gondolkoztatni! Persze kinek mi! Van barátnőm, ő is ugyan ilyen helyzetbe van és megértjük egymást lassan 3 éve vagyunk együtt. Figyelj, szerintem próbálj meg párkapcsolatot keresni valami rendes fiúval. A leírottak alapján nem hiszem hogy eltudsz beszélni szépen apukkádal,erről a pszichológussal beszéltél már? Javasolt valamit? Lehet az is segítene ha mindannyian leülnétek beszélgetni az egész család. Egyébként, mással is van ilyen, csak sajnos azok belemenekülnek a drogba - rossz barátokba. Találd meg a magad útját! Jobbulást. 16/F

2014. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A pszichologusom azt mondta behivja es beszel majd vele :) anyaekkal is beszelt es ott sikerrel jart. Meg mondott otleteket. Igazabol nem csak ez a problemam de ertitek marmint bem csak apam a problema, de O a legfobb
2014. júl. 25. 02:26
 10/14 anonim válasza:
Szia,nálunk is ez van,csak senki nem tudja,hogy vagdosom magam meg depressziós vagyok,az apám egy idegbeteg állandóan engem szid,néha még meg is ver,a nővérem skrizofrén és ezért vele foglalkoznak,szeretik,nem üvöltenek vele,soha nem szidják,nade rajtam töltik ki..amúgy szerintem ne törődj az apáddal,szerintem ugyabolyan idegbeteg mint az enyém,tudom h nehéz letojni az embernek a sajat apjat de hidd el ugy sokkal jobb lesz 14/l
2014. júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!