Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha ezt csinálom? Más...

Normális ha ezt csinálom? Más is szokta?

Figyelt kérdés

Sokszor képzelek el olyan helyzeteket amiket szeretném hogy előforduljanak velem. Úgy mond olyan mint egy álom világ. Azt is elképzelem pontosan hogy mit mondok. Pl: sokszor elképzelem hogy összefutok az exemmel és látja rajtam , hogy boldog vagyok. Amikor képzelődöm mindig sokkal szebb vagyok mint az életben hosszabb a hajam és szebb az alakom.. miért csinálom ezt? Depis lennék?

És az a durva hogy mikor "vissza térek a valóságba" kicsit elszomorodom hogy ez nem a valóság.



2014. júl. 29. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Álmodozás az élet megrontója.

Ne aggódj, más is álmodozik, nem csak te. Ha ez boldoggá tesz nyugodtan csináld.

2014. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokan vannak így,volt egy barátnőm aki meg ami éppen ment sorozat,az akció-vígjátékokat szerette abba képzelte bele magát,hogy ő is ott szereplő,hol egy testvér a főhősé,hol a gyereke stb és általános élethelyzetekbe képzelte bele magát.Szerintem sok ember van így,hány ember gondol bele,mi lenne ha én lennék ez az énekes,ez a színész stb.,vagy ha ő maga lenne színész,rapper,énekes,táncos és akkor az eredeti külsejét az álomvilágába tökéletesítette.


Valaki az ilyen álomvilágokban pár perc erejéig amíg ábrándozik elképzel egy adott helyzetett,volt aki azt képzelte el hogy az egyik főszerepelő az idősebb(az apja)és persze ennek volt egy barátnője és az ismerősőm belekézelte hogy ő akkor ezeknek a gyereke és egy másik kapcsolatból jóképű,felnőtt,menő fia így egy családot kreált,olyat amit maga szeretne.Ezt csak nekem mondta el,így az idős,de nem jó képű szereplő az apja lett,vele kosarazott,a fiatallal meg igen jól kijött,az a féltesója lett így.Csomó olyan dolgot képzelt pár percig amit szeretne az valóéletben is család,közös programok.



Vannak akiknek nincsenek barátaik,vagy barátnő,barát,kapcsolat,a család nem tart össze,semmit nem csinál és csinált még gyerekkorában sem együtt,minden monoton és unalmas,vagy még anyagilag szegények is,vagy az egész életében csomó csalódása volt,vagy szegény nem éppen átlagos vagy szép külsővel van megáldva és emiatt mindig is csalódások,támadások érték és akkor beleképzeli mi lenne ha ő ilyen meg ilyen lenne,ilyen adottsággal,ilyen élethelyzetben.


Hidd el sok ember van így,csak senki nem mer beszélni arccal erről,csak arc nélkül.


És igen a legtöbbünk nem elégedett az életével,az emékeivel,a külsejével,van hogy a családjával sem,van akiknek igen problémás,nem törödöm,link,vagy csóró családja van és amikor az álom világból visszatér és látja a keserű vagy unalmas valóságot fája szíve.


Meg sokszor látunk olyat hogy az egyik igen sokat kapott az élettől pl.szép,egészséges,jó képességű ,nem igazán nélkülözött az életben,esetleg még sport is megy,meg mindenbe szerencsés és szembesülünk a saját életünkkel,ami van akiknek tele van küzelemmmel,lemondással,nélkülözéssel,netán bántással és feltesszük magunkba a kérdést ő mivel érdemelte ki hogy ennyi mindent kapjon és én mért nem,mivel volt ő jobb.


Tehát nem csoda a csalódás amikor vissztérünk.Több szemszögből probáltam megközelíteni a dolgokat.


De sokan vannak úgy mint te.

2014. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Van 1 másik mondás "Rossz úton jár,aki álmokból épít várat,és közben elfelejt élni"/asszem Harry Potter 1,de attól még hasznos/. Nekem meg pont az a véleményem, néha kötelező, mert hasznos is lehet, pl. célt, reményt ad. Amiről aktívan, gyakran álmodozol, az motiválhat arra, hogy elérd azt a dolgot minden áron, viszont gyakran előfordul csalódás, ez a hátránya. Meg kell találni az egyensúlyt az álomvilág és a realitás között (pl. találkozhatsz az ex-eddel, és megjátszhatod, h boldog vagy, de nem kell ahhoz tökéletes álombéli alakkal rendelkezni, így is elégtétel).
2014. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. mindegyik nagyon hasznos és mind igaz.

3 válaszoló engem ezek a képzelődések motiválnak mert már 1 hónapja edzek az álom alakért.

egy életcélt állítottam magam elé a képzelődéseimből..

de akkor sem kéne így lennie mert néha annyira bele élem magam hogy hajlamos vagyok egész nap fapofával nézni, és máson is ki adom , mert annyira felemelő érzés az álom világban lenni hogy mikor vissza térek nem látom meg a szépet körülöttem és csak arra vágyom amit elképzeltem .

2014. júl. 29. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy kb. 30 éves koromig az álmaim tartottak majdnemhogy életben, szükségem volt arra, hogy a nehéz élethelyzeteimből, amik folyamatosan jöttek, valahová meneküljek. Átmenetileg ugyan, de segítettek az álmodozások. Most már jó ideje nem kergetek légvárakat, és lehangoltabb is vagyok, ami fel is tűnt a környezetemnek, de ők nem tudnak erről a dologról.
2014. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

pontosan 94%-os az egyensúlyt kell megtalálni az álomvilág és a valóság között .Néha sajnos kell az álomvilág ahhoz hogy túléljünk dolgokat és nem egyenlő esélyekkel indulunk az életben és nem is úgy élünk tovább tehát van akinek csak ez segít talpon maradni.


Az egyensúly a lényeg és néha jó is álmodozni!

2014. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!