Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálom ezt? Hogyan...

Miért csinálom ezt? Hogyan szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam évekig. Szörnxű időszak volt. Végre túl vagyok rajta. Azóta viszont, rosszul érzem magam, ha valakivel eszem. Nem azért, mert nem szeretek mások előtt enni, hanem mert látom, hogy mások mennyit esznek. Ideges leszek, ha valaki nem eszik eleget, ha valaki csak csipeget. Egyszerűen odatudnék menni és beletudnám tömni az egész tányér kaját. A 6 éves kisöcsémmel azóta nem is tudok együtt enni, mert végig gyomorgörcsben vagyok, mert ő aztán igazán olyan, hogy bármennyit rakunk elé, mindennek csak a felét eszi meg, mindig kijelenti kétharapás után, hogy ő nem bírja és fáradt, meg ilyen kifogásaokkl jön. És én ezt nem bírom elviselni valamiért. Nem tudom miért nem. Ideges leszek attól, ha a barátnőm bejelenti a suliba, hogy még ma semmit nem evett. Mire végre odáig kerülünk, hogy megveszi a szendvicsét azon imádkozok, hogy azt a nagy ránttthúsos sömlét vegye és nyomja tele majonézzel, aztán vegyen hozzá valami jó cukros üdítőt. Nem bírom azóta elviselni mióta kigyógyultam az anorexiából, hogy valaki csak csipeget, nem kéri, nem kívánja az ételt. Belső énem sikít, hisztizik és visítozik magában és etetni akar. Nem is mertem ma sem osztálytársamhoz hozzászólni, amég meg nem eszi a kajáját, mert még aztán leteszi és azt az egy zsömlét 3 szünet alatt szopogatja el ha egyáltalán eljut odáig, hogy megeszi.

Ugyanakkor imádok enni azzal, aki zabál és falja a különböző kajákat.


Segísetek!

17/L


2014. márc. 13. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy még nem vagy túl ezen a dolgon? Kicsit úgy tűnik még mindig nagyon fixálva vagy erre az evés témára.


Kicsit olyan amit csinálsz, hogy eddig totál igénytelenül álltál az öltözködéshez, most meg ilyen ízlés rendőr lettél és minden vasalatlan élre ugrasz. Továbbra is ugyanaz a téma tart rabságban.


Ha zavar, engedd el. Szabadulj fel. Eddig azt mondtad, hogy fontos nem enni, most azt mondod, hogy fontos sokat enni. Menj tovább. Engedd el mindkettőt.

2014. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elozo valaszadoval teljesen egyetertek.Szerintem az eves tema jelenti nalad a potcselekvest.A potcselekvestol nem mindig egyszeru megvalni de ha megvalni nem is sikerul "atrakhatod" mas teruletre.Ez Nnem teljes megoldas de jelentosen megkonnyitheti az eleted.

Pl: legyel ilyen "gorcsos,tulzo" tanulasban,sportban vagy olvasasban

Ezek meg elore is visznek az eletben.:)Ha mondjuk az olvasast veszed olyan veresen komolyan mint most a helyes es sok evest gondolj bele milyen muveltsegre tehetsz szert.:)

2014. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!