Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másban is vannak ilyen "összev...

Másban is vannak ilyen "összevissza" érzések?

Figyelt kérdés

Valahogy nem tudok már úgy lelkesedni bizonyos dolgokért mint régen. Ami fura ebben az egészben az hogy van viszont egy pár dolog ami majdnem hogy megszállott lelkesedést vált ki belőlem.


Vannak napok amikor meg olyan üresnek érzem magam. Máskor meg teljes gőzzel elvezek minden kis banális dolgot...már én sem tudom mit érzek. Egyszer szeretem az emberek, barátok társaságát, máskor pedig még a telefont sem akarom felvenni.


Olyan is van hogy egyik nap mondok vagy gondolok valamit, és másnap teljesen az ellentétes állítással értek egyet.


Egyszer tele vagyok önbizalommal, máskor pedig a padlón, szó szerint a padlón sírva sajnálom magam, szorongok és rettegek.


Pedig az olyan alkalmakkor amikor szívesen vagyok emberek között, vidám, energikus és magabiztos tudok lenni és bíztatom is őket, amikor meg egyedül vagyok előjönnek a szorongások, és olyankor pedig nem megyek emberek közé pont a szorongás miatt.


Van még ilyen helyzetben valaki? Szerintem ez nem normális, de hogyan tudnám megoldani ezt a helyzetet?

Tudomásom szerint nem vagyok depressziós (viszont édesanyám az). Nem mondhatom hogy nehéz körülmények között élek, barátaim vannak, hobby-im vannak és sportolok is.


Ha bárki is elolvassa, esetleg válaszol is azt nagyon megköszönném.


(22/L)



2014. aug. 2. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ezek a tünetek hasonlítanak a mániás-depresszióra. Lehet, hogy az de nem akarlak megijeszteni. A legjobb lenne, ha egy pszichoterapeutához fordulnál, aki tudja, mi a teendő.
2014. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Komolyabb depresszív periódusaim nincsenek. Van hogy nagyon elszomorodok, de pár óránál többet nem tart.


Viszont sokszor nem tudom eldönteni mit akarok. Van amikor több mindent egyszerre csinálok, van amikor meg semmi nem érdekel. Nagyobb döntésekben annyira bizonytalan vagyok, hogy inkább nem döntök, pedig máskor nagyon akaratos, erőss jellem vagyok.


Most is egy olyan helyzetben vagyok hogy dönteni kellene a jövővel kapcsolatban, de én képtelen vagyok. Nem tudom mit akarok, és nem is értam minek kell dönteni efelöl. Meg moondjuk lennének ötleteim, de fogalmam sincs hogy megéri e foglalkozni velük.

2014. aug. 2. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
23/F vok...kb. 19 körül tapasztaltam a hirtelen és megmagyarázhatatlan hangulatváltozásaimat. Nekem is mániás depresszió (bipoláris zavar) gyanús. Ha tényleg ez a bajod, akkor viszont nem gyógyítható, csak kezelhető. Sajnos tényleg amiket leírtál nagy eséllyel erre utalhat. Ez az egyik nap teljes gőzerő, ambíció, minden apróságnak örvendés, máskor meg lent a padlón...nagyon de nagyon ismerős, és férfiként nekem ez mégrosszabb amikor átkattanok "nőbe". De mondok valamit. Ha nem akarod magad kivizsgáltatni fogyassz nagy dózisú tömény kakaós (főzni való) csokit. Kicsit kemény lesz, jól meg kell rágni, de hidd el elég jól szinten tarthatod vele a hormonjaidat. Próba, én fél éve így élek, és jobb. :)
2014. aug. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó válaszoló: tehát akkor nem vagyok egyedül ezzel, ezt kicsit jó hallani. Általában egészséges táplálkozással és sporttal tudom többé kevésbé kordába tartani magam, meg amúgy én is szoktam fekete csokit enni, kimondottan szeretem, de persze csak mértékkal. Ősztől kezdek el keményebben gyúrni teremben, nem csak itthon, azzal a reménnyel hogy mind testileg mind lelkileg kiegyensúlyozottab legyek. Mindig is szerettem volna kipróbálni, úgyhogy ennek is nekilátok.


Köszönöm az eddigi válaszokat, aki úgy gondolja volt még hasonló helyzetben kérem ossza meg velem.

Köszönöm.

2014. aug. 3. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlók a "tüneteim", pár kivétellel. Nekem borderline személyiségzavarom van és disztímiám.
2014. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!