Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok normális, igaz?

Nem vagyok normális, igaz?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt megnéztem a '10 elveszett év' címú filmet. Elnézést, de nem írom le miről szól, a problémámat szeretném leírni, mert kikészülök tőlr. Akit érdekel, utána nézhet.

Azóta olyan gondolatok és érzések gyötörnek, hogy elkezdtem kételkedni benne, hogy a családom az valóban a családom-e. Azon kattog az agyam, hogy mi van, ha összecseréltek egy másik babával, vagy örökbefogadtak, vagy elloptak...

De kikészülök ezektől. Utálom magam, amiért ilyenek járnak a fejemben, mert anyukám és apukám mindennél jobban szeret, mindent megadnak nekem, mindenben kiállnak mellettem. Annyi áldozatot hoztak már értem, annyi de annyi mindent megtesznek értem, hogy az valami hihetetlen.

Nagyon szeretnek. De én bennem mégis ezek a dolgok piszkálódnak, és nem tudom magamban rendezni ezt.

Tudjátok, annyi kínzó érzés kavarog bennem, hogy megőrülök tőlük. Szégyen, de sokszor olyan is beugrik, hogy hívhatom-e igazából anyának anyát? Hívhat-e ő a fiának?

Mitől lettek bennem ezek a gondolatok és érzések.

Egyenesen rettegek, hogy ha ez sokáig fog motoszkálni a fejemben, teljesen idegennek fogom érezni anyáékar, az otthonomat, az egész családomat.

Megőrülök!! Olyannyira kivagyok, hogy mikor tudok, kapok be egy szem Rivotrilt vagy Xanaxot, mert nem bírom elviselni ezeket az érzéseket és gondolatokat.

Mit tehetnék? Szeretném majd elmondani holnap ezeket anyának, remélem nem fog érte megsértődni vagy meghatagudni. Úristen, nagyon félek!

Normális ember nem kételkedne a családjában csupán egy ku rva film miatt.

Mit tehetnék? Nagyon félek!

Ha ez számít valamit, kényszergondolatokkal küszködtem korábban, és generalizált szorongásom van. De abbahagytuk a kezelést, gondoltam, saját erőmből majd felállok.

De ez most (ismét) letaszított a lábamról.

Én... ezt nem bírom.

Mitévő legyek?

16.5/F



#család #szorongás #őrült #kínzó érzések
2014. júl. 16. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha lesz pénzed, csináltatsz egy DNS vizsgálatot. Addig szép álmokat!
2014. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudatosul benned, hogy nem az az édesanyád és édesapád aki megszült/megcsinált, hanem aki felnevel, addig ezen kattogni fogsz. Ha örökbe is fogadtak, elloptak...stb, aminek elég kicsi az esélye, akkor is fogd fel, hogy gyereket megcsinálni és megszülni mindenki tud, de felnevelni csak kevesen éppen ezért nem az előbbitől lesz szülő a szülő.
2014. júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ..
2014. júl. 16. 19:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Igen, ez már nekem is megfordult a fejemben, amit #2-es írt, de mégis bennem maradtak a kínzó érzések.

Nem tudom, meg tudtok-e érteni, de az igazat megvallva még én se nagypn értem.

2014. júl. 16. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

De nagyon is az vagy, viszont a Rivortil-kapkodást fejezd be. Orvos nélkül ezek csak ártanak.


Valószínűleg azért vannak ilyen gondolatid, mert valami érzelmi gubanc mégiscsak van a szüleiddel való viszonyodban (kötődés)


Akit feltétel nélkül és valóban szerettek, annak nem kell Rivotril (honnan is van? Anyutól vagy aputól csented?), és nem "kattog" ilyen kérdéseken.


Ez a kattogás kényszeres tüneteket jelent, azt jelenti, hogy képtelen vagy fejben (inkább lélekben) valamit elengedni, valamit feldolgozni, ami bánt.


Alig 17 évesen a legjobb volna neked egy pszichiáter, egy ifjúsági pszichiáter. Ő nem Rivotrilt ad, hanem beszélget veled és igyekszik kideríteni, hogy mi a valódi problémád - mert ezek még innen, a vonal végéről is csak fedőproblémáknak látszanak.


Háziorvosi beutaló és irány a doki! És ne kapkodj be semmiféle gyógyszert, az nem megoldás, csak függővé tesz a kezelés és orvosi felügyelet nélkül szedett (ráadásul össze-vissza szedett!) gyógyszer.

2014. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is voltak,néha még vannak is kényszer gondolataim(30 éves vagyok),de nagyon valószínű,hogy te ebből nem gyogyultal ki,és egyedül nem is fog menni!Ha ilyen jó a viszonyod a szuleiddel,akkor nyugodtan mond el nekik,már az is jó,ha kibeszeled magadbol!És amíg ilyen az állapotod,ne nézz ilyen filmeket!Emellett persze dokihoz vissza kell menni!Nem jó ezzel játszani!Én pánikbeteg lettem...
2014. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!