Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most legszívesebben megölnék...

Most legszívesebben megölnék valakit, vagy saját magamat szúrnám le. Hogy mászhatnék ki ebből?

Figyelt kérdés

Túl sok minden történt, ami miatt ezt gondolom.

Utálom az anyámat a viselkedése miatt, rühellem a fontoskodását és azt, hogy mindent jobban tud, mint a másik

(a társaságban mindig igyekszik a példás pedagógust játszani, miközben itthon egy házisárkány, aki magában beszél és a garázsban dugiban issza a bort). Kiszínezi a történteket, másképp adja elő őket, lehetőleg úgy, hogy ő jöjjön ki jól belőle.

Ha a nővérem elfordul, akkor utánanéz, vagy a mellét bámulja. Elég undorító. Csak sajnálni tudom, hogy így viselkedik.

Volt egy beteg lánya (genetikailag beteg volt) aki meghalt, ennek már több éve. Nem tudom, hogy milyen mértékben hatottak rá a történtek, de úgy emlékszem eléggé megviselte. De ha probléma van, akkor van a családban olyan akivel meg tudta volna beszélni. De pszichológushoz is mehetett volna, mindenki megértené.


Apám szinte mindig a védelmére kel, mert anya úgy mondja neki, hogy én vagyok a rossz. Olyan műbalhét levágott múltkor, hogy még én is elképedtem, mikor nővérem elmesélte. Apa egy kicsit szolgalelkű, ha vacsora közben csörög a mobilja, akkor felveszi, nem nyomja ki, hogy majd később visszahívja.


A nővéremet (21 éves) anya lelkileg terrorizálta, most már szinte megtört. Viszont nagyon jókat tudunk beszélgetni bármiről, ő az egyetlen menedékem.


Én nem akarok mást, csak menekülni itthonról.


Most pedig tiszta ideg vagyok. Nem tudok hozzáférni a hálózati azonosítómhoz, így szeptemberben nem lehetek kolis, keresnem kell albérletet (egyetemre megyek).

Legszívesebben agyonverném azt a marhát, aki kihagyta a neptun kódomat a tájékoztató levélből. Ma felhívtam minden telefonszámot, aminek egy kicsit is köze van az egyetemhez és hál' istennek, meglett a kódom. Tudom, ez még csak a kezdet, ettől nagyobb feladatok is várnak rám. Semminek érzem magam.

Kérlek segítsetek.


19/F



2014. aug. 6. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel egyetemre fogsz járni, csak annyit tudok mondani, hogy bírd ki addig. Ott majd jobb lesz, ha elkerülsz végre otthonról. Ha pedig jól tanulsz, akkor nagyon hamar önálló életet is élhetsz.


A nővérednek hasonlóan kéne cselekednie, mivel az ilyen szülő lelki nyomorékot csinál a gyerekeiből... több ilyent is láttam már; van egy lány ismerősöm, aki még mindig ebben él és már öngyilkosságot fontolgatott többször is.


Faterod pedig kodependens és ezért mindenben anyádnak van igaza. Még akkor is, ha nem. Tőle ne is várd azt, hogy bármiben is támogasson.

2014. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredned, a tiedtől sokkal rosszabb helyzetben is vannak emberek. Pl: én is. És az ilyenek mint én a kilátástalanságuk miatt irigylésre méltónak találják az olyanokat, mint te, aki rövidesen megteheti, hogy befordul a sarkon és örökre eltűnik ebből a sokszor bosszantó, sokszor megalázó helyzetből.

Én utálok gyógyszert szedni, de azért elmentem az orvoshoz és felirattam a Betaloc-ot, ami egyfajta bétablokkoló, és kitűnő a nyugtató helyett, mert nem lehet rászokni. Tudom ajánlani, ha nagyon kiborít az otthoni helyzet. Szerintem jobb megoldás, mint a gyilkolászás...

2014. aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2:

Ha már a kérdező nem túl aktív, akkor én kérdeznék. Szedtél már hagyományos antidepresszánsokat vagy nyugtatókat (mint a Xanax pl.)? Ha igen, akkor hogyan érződik a különbség egy olyan és a béta blokkoló között? Kivel írattad fel?

2014. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom magam gyógyszerezni, mert ez az elfojtott indulat egyszer elő fog törni és nem tudom milyen formában fog csúcsosodni. Inkább sportolok majd valamit, vagy zenélek.
2014. aug. 7. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elmenekülsz otthonról (akár kollégiumba, akár albérlete) el tudod tartani magadat? Vagy a sokat szidott szülőkre szorulsz? Ez utóbbi esetben nem ezt az elítélő minősítést érdemlik. Ha nem szorulsz rájuk, kitartást, jó tanulást kívánok!
2014. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó: nem látod a lényeget!

Egy szülőnek nem csak a pénzbeli támogatás a feladata! Hanem megfelelő példamutatással és érzelmi háttér biztosításával felkészíteni egy kamaszt a felnőtt életre. Itt most erről van szó.

2014. aug. 10. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, a lényeget nem látom!
2014. aug. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!