Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szembesítéstől hogy lehet...

Szembesítéstől hogy lehet meggyógyulni?

Figyelt kérdés

Azt a felét megértem, mikor valami olyat kap az ember az arcába, amiről nagyon nem akar tudomást venni, esetleg tényleg újdonság számára, hogy ez (is) ő. Viszont én most terápiám során olyanokat kapok, ami semmi új információval nem szolgál, ellenben borzasztóan fáj.. Napokig szenvedek, amiért felhánytorgatják nekem a tényeket, az öngyilkosság is erősen foglalkoztat. Ez miért jó? Vagy az az eredmény, hogy előbb-utóbb nem lesz rám ilyen hatással ha jól kiszenvedem magam?


Egyébként múltbéli eseményről van szó, amin

változtatni már nem lehet.



2014. aug. 13. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne folytasd ezt a terápiát, ez így nem jó, ezt elvileg fokozatosan kell csinálni, az ember magától is tudja, éerzi, hogy mikor tud elkezdeni a múltbéli, fájdalmas dolgokról beszélni, úgy, hogy már ne fájjon. És egyébként sem a terapeutának kell beszélnie (főleg) hanem neked.
2014. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem ismerem a hátterét a dolgoknak, de valószínűleg ezek a dolgok feldolgozatlanok magában. Ez a folyamat pedig nem mindig egyszerű.

A terapeuta biztos tudja, hogy mit csinál, mert ahogy írja, nagyon csinál valamit.

Viszont tisztázza a helyzetet vele. Kérdezze meg, hogy miért van szükség erre. Csak ő tudja ezt megválaszolni.


dr.

2014. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy a felhánytorgatás az egy egyfajta kezelés.. Számomra borzasztó lenne, illetve van is néhány dolog, amit családon belül kértem már, hogy ne hozzák fel többet. De amikor időnként mégis megteszik akkor rettenetesen érzem magamat, kb le tudnám szúrni a saját szívemet annyira rosszul esik. Gyerek voltam, csináltam egy nagy ostobaságot, és ezért még mindig szenvedek ha fel van hozva témában. Én elfelejteni próbálom, de az időközönkénti felhozással nem megy. Olyankor napokig rosszul érzem magamat. De beszélj a dokival, hogy ez neked nem segít ebben a formában. Szerintem. Én tuti otthagynám ha többször csinálná...
2014. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a terapeuta nem oldja AZONNAL a rossz érzéseket, akkor az nem jó terapeuta, esetleg nem is terapeuta.

A múlt eseményeit valóban nem lehet megváltoztatni, de az eseményekhez tartozó ÉRZELMEKET igen. Ez a valódi pszichoterápia.

Ha van kérdésed, írjál privátban.

2014. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


A rossz érzéseket gyógyszerrel sem lehet oldani AZONNAL. Idő kell, mire hatni kezd... Legyen ez pár perc, vagy két hét, de nem azonnal.


A terápiáknak kell egy bizonyos alkalom, hogy eredményt hozzon. Ez teljesen egyéni. A gyógyszer hatásának megjelenése pedig sok esetben ugyan annyi időt igényel minden ember esetében. Nem úgy működik, hogy most akkor beszél, és elmúlik a dolog. Idő kell természetesen.


dr.

2014. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!