Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tart meggyógyulni...

Mennyi ideig tart meggyógyulni a depresszióból, szorongásból, pánikbetegségből? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Már november óta kínoz különböző tünetekkel, hol elmúlik a depresszió és csak szorongok, de van hogy egyszerre minden, vannak pánikrohamjaim is. Pszichológushoz járok, már pszichiáterre is aki egyelőre csak frontint írt fel napi 2x 0,25mg-osat. Azt érzem mintha egy trágyadomb lenne a fejemben és ki kéne lapátolni, de nemtudom hogy tűntessem el... Nehéz, és 2 hetente iszonyú sírásaim vannak. Mikor fog ez végre elmúlni? Próbálok időt adni magamnak, és türelmesnek lenni de már nagyon fogy. Gyenge vagyok, alig érzem a végtagjaim, sokszor fáj a fejem... aludni is nehezen tudok csak. Van esetleg más is ezzel? Kinek mennyi idő alatt múlt el?

2014. júl. 8. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne számíts rövid menetre, néhány évbe telhet a gyógyulás! És még ennél is hosszabb ideig, ha a pszichológusoddal nem tudtok haladni (akár őmiatta, akár azért, mert te nem teszel bele mindent).
2014. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, valamiért érzem hogy csak kínlódok és nem teszek meg mindent a gyógyulás érdekében. Sokszor érdektelen vagyok és semmi motivációm, pedig sokszor elhatározom hogy na most menni fog...
2014. júl. 8. 09:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok tényezős!

- Kiképzett terapeuta-e a pszichológusod?

- Milyen a tudás színvonala?

- Mennyire egyezik a személyiségetek?

- Ha terapeuta, milyen módszerrel kezel?

-- kognitív

-- relaxáció

-- hipnózis

-- transzperszonális

-- integratív


És még lényeges, hogy mennyire vagy képes átadni magad a terápiának.

2014. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Honnan tudod, hogy depressziós vagy? A kérdés komoly, nem cikizés. Tehát ne azt válaszold, hogy onnan tudod, hogy ez volt a diagnózis, mert te filmekből, bulvársajtóból már régen megtanultad a depresszió tüneteit és felkészülten mentél a dokihoz... A pszichiáter pedig örült, hogy tiszta a kép, itt egy ember, aki felsorolja a depi tüneteit, és szépen kinevezett téged depressziósnak.

( A pszichiátria áltudomány, tulajdonképpen babonák ügyesen összeszerkesztett rendszere. Aki azt hiszi, hogy az emberi pszihé alapvetően kémia, az még a sötét középkorban jár, és semmiben sem különbözik a kávézaccból jósoló vajákosnőtől.)

Ha azért vagy búskomor és szorongó, mert egy sereg dolog nincs rendben az életedben, akkor ez nem betegség, hanem az egészség jele: azt jelenti,hogy tiszta a tudatod, és helyesen értékeled élethelyzetedet.

A " depressziód " akkor múlik el, ha megoldod az elintézetlen ügyeket és találsz magadnak értelmes

elfoglaltságot és célt, amely mozgásban tart, leköt, lefoglal, örömet okoz.

Ehhez a belső energiáid mozgósítására van szükség. Van, akiben van elég energia, van akiben nincs. Akiben nincs, az belepusztul a gyógyszerek miatt állandóan fokozódó betegségtudatba.


Először ki kell találnod önmagad. Aztán meg kell találnod a járható utat, ami céljaidhoz elvezet. Meg kell tervezned ezt az utat.

2014. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig ez volt a legjobb válasz amit valaha olvastam ezzel kaocsolatban. Valóban nincsenek rendben a dolgok az életemben, sok a gyerekkori sérelem, a mostani helyzetem is nehéz, ezért vagyok.ebben az állapotban és ezért járok pszichológushoz hogy ebben a helyzetben segítsen mert úgy érzem egyedül nehézkesen megy. Én sem vagyok a gyógyszerek híve, nem is akarom beszedni, de a sok pánikroham miatt muszáj volt enyhíteni a tüneteket. De köszönöm, ez nagyon elgondolkodtató válasz volt.
2014. júl. 9. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!