Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy kiégés,...

Depresszió vagy kiégés, teljes önbizalomhiány? Segítségre lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Most egy jobb időszakom közepén vagyok, de már érzem a lejtőt, nem akarok újra az aljára kerülni.


Próbálok egy számomra élvezhető életet élni, de egyre kevésbé megy. A régi hobbik már nem lelkesítenek. Nincsenek körülöttem emberek, 24/7 a lakásban vagyok, csak párommal beszélgetek délután-esténként, mikor hazajön. Itthon dolgozom, tanulok, itt a macska... Aztán időnként megáll minden, nem bírom se kezem, se lábam megemelni, elkap a "minek eszel, úgyis kisz.rod" érzés.

Lusta ember vagyok, mindig is az voltam. Nem tanítottak gyerekként, alapvető dolgokat kellett magamtól elsajátítom, mikor 15 évesen elköltöztem. Sokat javultam, de közel sem vagyok olyan, mint amilyen szeretnék lenni. Nincs önbizalmam. Már nem nyitok az emberek felé, félek a pofáraeséstől, nem tudok kikapcsolódni. Egy igazi kockafej lettem - de már nem a jó értelemben. Úgy érzem, hogy akikkel kezdenék összebarátkozni, jó esetben is csak megtűrnek maguk mellett. Ha nem keresem őket, senkinek nem hiányzom. Nem merek beszélni senkinek arról, hogy egyszerűen SZENVEDEK, ha valaha beszéltem is, csak vállrántásokat kaptam. Terhelni sem akarok másokat, de időnként párom nyakába zúdítom, félek, előbb-utóbb megunja. Jól kezeli, legalábbis hatodik éve nem küldött még el szebb vidékekre... Amiben tud, segít, de igazán nem tud... Túl sokszor csattan rajta. Az elfogultsága miatt nem tudom, mit hihetek el, és mit nem, azt tudom, hogy jót akar.


A családommal évek óta nem tartok kapcsolatot, bántalmazás, lelki terror és hasonló finomságok miatt. Gyakorlatilag módszeresen leépítettek, amíg el nem jöttem végül. Időnként meg tudom emberelni magam, olyankor hajtok, mint az igásló, hátam beszakad, agyam felrobban, de csinálom, és élvezem, hogy utána legalább egy kicsit úgy érezzem, van valami hasznom is, nem csak egy kukac vagyok az almában. Csak akkor érzem jól magam, ha egy kemény heti hajtás után leülhetek, és megnézhetem a végeredményt. Lusta vagyok, és piszok maximalista, ez egy rettenetes kombináció!


Abban bízom, hogy legalább valaki elismeri az eredményeimet, értéket lát bennük. Ilyen szempontból semmi nem elég, de a dicséretet se tudom kezelni. Elhárítom. Már nem tudom, mit tehetnék, próbálok apró rituálékat felállítani, és tartani, de nem mindig megy. Elegem van a skatulyaszerepekből, amit a környezetem rám erőltet, viselkedés, öltözködés, hazugságok. Nem tudom elviselni az őszintétlenséget, de mivel kimondom az igazat, nem tűrnek meg. Nyers vagyok. Túl sokat tudok, úgy érzem, küzdök a saját gondolataimmal. A szex sem megy jól, nem tudok ráhangolódni, ha mégis, hamar kizökkenek. Nem tudom elviselni, ha hibázok, magamat okolom érte. Olyan hisztis pics.a lettem, aki sosem akartam lenni. Nem tudom, mit tehetnék. Esélyem sincs szakemberhez fordulni, nem tudom megfizetni. Közben az egészet egy viccnek érzem, hogy ilyeneken problémázok, hiszen másnak ezer nagyobb gondja van...


Minden jót szót megköszönök.

21L


2014. aug. 15. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Van a közeledben szakrendelő? Ingyenes a pszichológus. Csoportok is vannak ingyen. Bántalmazottaknak is vannak csoportok alapítványnál, önkormányzatnál. Merre laksz? Gyerekeknek még kórházakban is van segítség, Te még éppen beleférsz.

Azt írod, tanulsz, akkor az iskolában is van ingyen pszichológus, mentálhigiénés szakember.

A családsegítőbe is mehetsz.

2014. aug. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nincs TB-m, így nem tudok igénybe venni állami ellátást. Csak szeptemberben kezdek egy levelező képzést, egyelőre a szintvizsgára tanulok. Tatabányai vagyok, legjobb tudomásom szerint itt nincs semmilyen csoport... (igazából más se nagyon).
2014. aug. 15. 06:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Mért nincs TB-d?
2014. aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ragoznám, egyelőre nem tudom befizetni. A lényeg az, hogy nincs, és jövő évig valószínűleg nem is lesz.
2014. aug. 15. 07:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit szólnál ha írnál egy blogot? Kiírhatnád magadból mindazt ami fáj, esetleg segítőket és sorstársakat is találhatsz. Vagy tanulj főzni, járj el sétálni, futni. Vagy próbálj meg nálad elesettebbeknek segíteni. Idősek otthona, kórházak, hospice házak vagy a helyi családsegítőben biztos tudnak olyan családot ajánlani, akiknek pl néhány óra gyerekfelügyelet nagy segítség, te meg addig is kizökkensz.:)
2014. aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De nem befizetni kell, millió jogcímen jár.

Ha elmondod, miért nincs, megmondom, myilen jogcímen, hol kell igényelni.

2014. aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam blogolással... Igazság szerint nem vagyok valami jó az érzelmek kifejezésében, egyszerűbben szólva egy krumpliba több érzelem szorult. Két órán keresztül fogalmaztam, hogy legalább részben ki tudjam adni, ami kínoz, és mintha a fogamat húznák... de érzem, hogy muszáj. Magamat racionális embernek tartom, talán ezért sem tudok ezzel mihez kezdeni, de vissza-visszatér, egészen kiskamasz korom óta. 12 és 14 évesen két "öngyilkossági kísérletem" volt, egyiket se gondoltam komolyan, csak azt reméltem, talán abbamaradnak a verések, és végre valaki rám is figyel majd... Először a gyomomat mosták ki, nem voltam veszélyben, csak pár szem gyógyszert vettem be, de a doki úgy gondolta, ebből majd tanulok. Másodszor egy játszótérről vittek be, észrevették, hogy vérzek, és beraktak a zártra egy éjszakára... a tényleg betegek közé.

Azóta nem volt még hasonló sem, élni szeretnék, de nem így, változtatni akarok...

2014. aug. 15. 08:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor változtass!! Attól, hogy itt idegeneknek elmondod a gondjaidat, semmi nem fog változni. Lehet hogy bátorítanak, bíztatnak, és ez jól esik, de amint felállsz a gép mellől, ugyanaz a szoba vesz körül ugyanazokkal a problémákkal. Keress valami hobbit, vagy tudok jobbat: keress munkát! Akkor lesz tb-d is, sőt lesznek talán ismerőseid, barátaid is. Nincs annál szörnyűbb dolog, mint amikor valaki csak ül a lakásban és semmit nem csinál. Na ebbe lehet belecsavarodni...meg persze az előzmények...értem én, hogy rossz gyerekkorod volt. De már nem vagy gyerek, 21 vagy, lépj túl ezen, kezdj új életet, ha nem jó a szex, változtassatok, beszéljetek róla!! Mi is 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, mindig találunk valami újat. Sosem unalmas az életünk! Teszem hozzá, mindketten dolgozunk, ritkán vagyunk együtt, de azok tökéletes pillanatok. Van kutyánk, akit sétáltatni kell, nevelni, foglalkozni vele...oké , valaki macskás...de vele nem fogsz tudni elmenni sétálni..pedig hidd el, nagyon jó dolog. Menj és sportolj valamit. Nem kell kondiba járni, húzzál fel egy sportcipőt és irány futni! Hidd el, teljesen másképp fogod érezni magad. Állj neki főzni olyat, amit még sosem...keress új dolgokat az életben, ne mindig ugyanaz legyen. A szokásokon tudni kell változtatni. Mondom, kezdj bele új dolgokba, beszélgess emberekkel (ne a neten) és ne sajnáltasd magad, mert attól nem leszel jobban. A pozitív dolgokra gondolj!
2014. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok csak nekem még barátnőm sincs. Szerintem kezdj el edzeni! Ott kiadhatod magadból a gondokat . Nem kell konditerembe menned. A testsúlyoddal is edzhetsz és nem kerül semmibe. A barátnőd is örülne neki és téged is kikapcsol. Próbáld ki! Hidd el megéri! A régi dolgok miatt meg nem te tehetsz!
2014. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!