Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek megéri belevágnom?

Szerintetek megéri belevágnom?

Figyelt kérdés
Rengetek embert húztam ki depresszióból, megérteni nekik, hogy mi, miért van stb. Gondolkoztam, hogy Online segítség nyújtással segítek az embereknek (természetesen ingyen) szerintetek megéri belevágni?

2014. aug. 16. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér. Ha csak 1 embernek is tudsz segíteni, már megérte :) Amúgy itt is nagyon sok olyan ember kérdésével találkozni nap mint nap, akik rászorulnának a segítségre. Az ilyen embereknek írhatnál privit, aztán vagy vevők a segítségre, vagy nem. Sokaknak már az is segít, ha elmondhatják, mi a bajuk.
2014. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pár embernek valamennyit tudtam segíteni itt is, szóval szerintem belevágok, nekem ez öröm, ha tudok másoknak segíteni :)
2014. aug. 16. 23:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy depresszióról volt szó? Szakorvos vagy? Vagy ezt az illetők mondták? Ők orvosok és diagnosztizálták magukat?

Segíteni szép dolog, de kontárkodni nem az... Komoly következményei is lehetnek... A szakemberek évekig tanulják kezelni a betegeket, felismerik a különböző betegségek, szindrómák jeleit, így kellő tudás híján akár rossz tanácsot is adhatsz, még akkor is, ha a jó szándék vezérel...

Vannak már ilyen oldalak egyébként, ahol szakembertől kérdezhetnek az emberek, pl. webbeteg.hu .

2014. aug. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig még senki életébe nem kontárkodtam bele, nem fényezem magam, csak a jó szándék vezérel, de manapság egy pszichodoki elkér óránként pár ezer forintot, én ingyen segítek, legalább is megpróbálok, ha nem sikerül segítenem, semmit sem veszít az illető. Úgy gondolom ha saját magam kijöttem súlyos depresszióból, GAD-ból, alvászavarból, akkor valamit csak tudok tenni másokért is, és ezekre nekem gyógyszert akartak írni
2014. aug. 17. 00:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint, senki életét nem tettem tönkre, bocsi a rossz fogalmazásért, hosszú volt a napom :S
2014. aug. 17. 00:14
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha nem sikerül segítenem, semmit sem veszít az illető" - honnan tudod? Lehet, hogy egy végtelenségig elkeseredett valaki fog hozzád fordulni utolsó szalmaszálként és ha kiderül, hogy nem tudsz segíteni szakértelem híján, még jobban el fog keseredni, még csalódottabb lesz, aztán leugrik valahonnan...


Hány éves vagy?


Egyébként a leendő szakembereknek egy igen komoly pszichológiai teszten kell átmenni, mielőtt elkezdenék ezt tanulni, szóval lehet, hogy át se mennél a rostán.. Nem véletlenül nem lehet akárkiből mentálhigiénés szakember, pszichomókus, ilyesmik... Mivé lenne a világ, ha egy /gyógyult, de meddig? inkább tünetmentes/ depis egyén osztogatna tanácsokat a többi depressziósnak?

2014. aug. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ingyen csinálhatod, sőt támogatom az ötletet, ez nagyon szép. De minden esetben tájékoztasd a pácienst, hogy nem vagy szakértő. Sokan tényleg beérik azzal is, ha csak elmondhatják a dolgaikat. És ha nem tudsz segíteni? No para! Rábeszéled, hogy menjen el igazi szakorvoshoz. Ha már megnyílt neked annyira, hogy beavasson a problémáiba, talán jobban is fog hallgatni rád, mint másra. Az embereknek amúgy is nagy százaléka nem mer "dili dokihoz" menni, mert félnek a társadalmi megbélyegzéstől.


Szerintem vágj bele! :D Persze ésszel...

2014. aug. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, Mivel csak érettségim van, orvosi egyetem nincs tervbe véve, nem fogok pszichodokit játszani, de amiben tudok, mindenkinek segítek, kiönthetik nekem a lelküket, és próbálom őket rávenni, hogy kérjenek segítséget szakembertől
2014. aug. 17. 05:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben nekem is ellent kell mondanom, "ha nem sikerül segítenem, semmit sem veszít az illető". Nagyon veszélyes, ha valakinek komoly baja van, megnyílik neked és te rossz helyre nyúlsz! Nagyon könnyen lehet ártani vele, pláne ha beleéled magad egy "megmondóember", szakember szerepbe! Szóval csak óvatosan! Pszichológusok is iszonyú rombolásra képesek, ha épp indiszponáltan állnak munkába, nemhogy a jó szándékú képzetlen segítők.

Csak abban tudlak megerősíteni, hogy mindenképp mondd, hogy nem vagy szakember, csak egy sorstárs, aki szívesen meghallgat másokat.

2014. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!