Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többet gondolok a...

Egyre többet gondolok a halálra! Nem tudom mit tehetnék ellene!?

Figyelt kérdés

Olyan vagyok mostanában mint egy zombi. Pár hónapja kiköltöztünk párommal külföldre és azóta fenekestől felfordult a kis világom. Honvágyam van, nem találom a helyem, nincsenek barátaim, nem találok munkát nem megy a nyelv sem. Egyre csak azon agyalok,hogy régen milyen jó volt életem. Milyen jó lenne újra gyereknek lenni, hiányoznak a nagyszüleim, a régi dolgok amiket már soha nem fogok újra élni. Tudom hülyeség, de olyan mintha a múltban élnék vagy azt akarnám visszahozni. Folyton csak erre gondolok. Próbálok mindent úgy csinálni,hogy jó legyen, és erősnek mutatom magam, de legbelül olyan szinten ki vagyok.....

Már minden apróságtól kiborulok, bármitől.

És akkor rögtön az öngyilkosság jut eszembe.

Ami már végig kíséri az egész napomat.

Nem gondoltam volna,hogy egy egyszerű költözés ennyire meg fog viselni! Egy rakás csődtömegnek érzem magam, egy senkinek, semmihez sem értek, és nem is fogok soha.

És ez minden nappal csak erősödik bennem!

Minden nappal rosszabb lesz!

Mára már nincs kedvem enni sem.

A sírást is magamba fojtom, mint minden mást is. Nem tudom kimutatni az érzéseimet senki felé. Görcsölök.

Egyszer talán olyan erővel fog belőlem előtörni hogy jól nekimegyek valakinek.

Semmire sem találok megoldást!


2014. aug. 18. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt tudok érezni veled, mert egykor én is másik országba költöztem. Körülbelül úgy éltem meg a dolgokat mint Te. Ráadásul gyesen voltam az 1 éves gyerekemmel. Még a házból sem tudtam kimozdulni. Minden nap rám tört a sírógörcs. Annak már 15 éve. És látod, most Neked írok! Próbálj a jelenben élni! Kapcsolatot teremteni, be iratkozni egy nyelvtanfolyamra és tanulni! A legrosszabb, amit tehetsz az, hogy bezárkozol, sajnálod magad és visszasiratod a múltat. Egy idő után csökken a honvágyad, munkát is találsz. Ne próbáld erősnek tettetni magad. A színlelés semmire sem jó. Mondd el a párodnak az igazat!

Ha igazi párod, meg fog érteni és segíteni fog.

Végül pedig: bárhova mentél/mentetek, onnan is vissza lehet jönni, ha nagyon nem tetszik. Ez a Te életed, a Te történeted, Te döntsd el, hogy hol és hogyan akarod élni!

2014. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy beszélj erről a pároddal. Az nagyon nem megoldás, hogy ha megpróbálod magadban tartani a bánatodat; mert bele fogsz betegedni (és nem csak lelkileg).


Hogy tanulod a nyelvet, ami nem megy? A párod nem tudna benne segíteni, hogy jobban menjen? Nem szoktatok együtt gyakorolni?

2014. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem gubózom be. Járok nyelv tanárhoz is, ill. minden reggel korán kelek és megyek edzeni " hátha az is elűzi a stresszt". Hétvégente is próbálunk mindig programokat szervezni,hol kettesben,hol többen. De ez sem segít.

Párom szerint én jobban beszélem a nyelvet mint ő, de amúgy sem tudunk együtt gyakorolni mert este nagyon későn ér haza.

2014. aug. 18. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!