Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából 3 éve keresem már hogy mi a bajom lehet mert valahogy más vagyok mint régen. Mielőtt komolyan belekezdenék elmondanám nem vagyok hipochonder. Szokták mondani az emberek/orvosok hogy ne az interneten keressük a betegségünket, oké ezzel egyetértek, de mikor komolyabban kezdtem nézni a skizofrén tüneteit megdöbbentem és halálosan komolyan némely tünetek megvannak bennem már kb. 3 éve.

Leírnám a tünetemet amik nálam jelen vannak:


1.Ha beszélnek nekem valamiről és én koncentrálok rá szinte már a fülembe beszél és normális hangerővel amit persze kellene hogy értsek de mégse. Ritkán van hogy megértem, van amikor az elejét, vagy a végét, és van amikor egyáltalán nem.


2.Gondolkodok magamban egy bizonyos tervről, és ha netán nekem szólnak vagy egy pillanatra is áttérek valami másik témára, akkor összezavarodok és elfeledkezek az előzőröl, van amikor egy kis idő múltán ismét eszembe jut, de van amikor csak nagyon későn.


3.És hát persze a gondolkodásra, pl olyan is van ha egy olyan emberrel beszélek akkor szinte "fosom" a szavakat szeretek velük beszélgetni, mig a másokkal ellentétben úgy érzem mintha kisebbségi komplexusom lenne, tehát nem vagyok nyugodt, mondhatni stresszelek.


Ezek a tünetek miatt szinte nem tudok érvényesülni, kérem aki tud segítsen kihez lehet ilyen betegséggel fordulni, igazából nem vagyok biztos benne hogy skizofrén vagyok, skizofrénia kognitív olvastam e tünetekről.



2014. aug. 18. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi közöd a skizofréniához. Simán figyelemzavarod van, szedj Magne B6-ot. Ha nagyon zavar, kérdezd meg a háziorvostól, kihez fordulj.


És pontosan EZÉRT mondják, hogy ne diagnosztizáljuk magunkat internetről! Ugyanis elolvasta a skizofrénia tüneteit, de a diagnosztikáját már nem. Ezért azt sem tudod, hogy a skizofrénia egyik legalapvetőbb diagnosztikai feltételei (ami ha nincs meg, NEM lehetsz skizofrén)

a valóságtól való elszakadás (hallucinációk, és/vagy téveszmék)

betegségtudat hiánya (tehát ha orvos mondaná, hogy skizofrén vagy, azt sem hinnéd el)

a tünetek legalább féléves fennállása.


Te hál istennek nem vagy skizofrén - eleve akkor fel sem merült volna benned, hogy az vagy.


Egyébként ez a betegség nagyon nehezen diagnosztizálható, és a fentebb írtaknál is bonyolultabbak a kitételei, most csak leírtam a legalapabbakat, hogy miért nem vagy az. Ezer plusz egy betegség van, ami hasonló a skizofréniához, de mégsem az.

2014. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A 3. pont esetleg utalhat szorongásra, ezzel mehetsz pszichológushoz, ha szeretnél. Gyógyszert ne szedj, erre nem szükséges.
2014. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!