Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, hogy nekem...

Mi lehet az oka, hogy nekem kényelmetlen a másik ember szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Tudatosan tudok a beszélgetőpartnerem szemébe nézni, de csak addig, amíg erre tudatosan figyelek. Amint a mondandója köt le, és nem a saját viselkedésemre koncentrálok, a száját nézem, ahogy beszél. Ezt a legtöbbször nem is veszem észre, csak ha épp eszembe jut, hogy miért nem a szemébe nézek. Ez már gyerekkorom óta így van, mindigis így volt.

Azt vettem észre, hogy kisbabáknak (akik még nem beszélnek) viszont a szemét figyelem. A saját fiammal is így vagyok, amíg baba volt, hozzá is úgy beszéltem, hogy a szemébe néztem, de amióta ő is beszél, neki is a száját nézem. Jól hallok, biztos, hogy nem a hallásra akarok tudat alatt rásegíteni. Engem alapvetően nem zavarna ez, inkább csak az zavar, hogy sejtem, hogy az embereket ez zavarhatja.

Tudja valaki, mitől lehet ez? Csak megszokás és ha tudatosan próbálnám átszoktatni magamat, akkor sikerülhetne? Vagy más oka lehet?


2014. aug. 23. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Én is mondhatni magamra ismertem az olvasottak alapján, igaz gyerekem nincsen, de az eleje stimmel.
2014. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már az is valami, hogy nem vagyok ezzel egyedül :)
2014. aug. 23. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Azóta figyelek csak arra oda, hogy másnak a szemébe nézzek, mióta anyám egyszer rám szólt még évekkel ezelőtt az orvosnál. Állítólag zavarja az embereket, de ha nagyon koncentrálok akkor nem tudok odafigyelni arra, amit mond.
2014. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért az jólesik, hogy más is van ezzel így :) Rám még nem szólt rám senki, de én is úgy vagyok vele, hogy ha nagyon arra koncentrálok, hogy hova nézek, akkor nem tudok figyelni arra, amit mond.
2014. aug. 24. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, én már azt szeretném tudni, hogy van-e aki nem így van ezzel.:D Én is ezt csinálom, de sosem gondolkodtam el rajta, hogy miért van, vagy mennyire "nem normális".
2014. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha tudatosan a másik szemébe nézek beszélgetés közben, akkor mindig megfigyelem, hogy ő is a szemembe néz, tehát ez így van rendben.

Mostanában próbálok erre jobban figyelni, mintha jobban is menne, de még mindig megfeledkezem magamról....

2014. szept. 29. 13:39
 7/7 Petee2107 válasza:
Sziasztok! Így 8 év távlatából én azt mondom, hogy nincs azzal baj, ha nem az ember szeme a célpont. Sok ilyen emberrel találkoztam már. Nekem az a fő szempont, hogy rám figyeljen. Ez nem a hallás minősége miatt van, hanem valóban a koncentráció. Egyszerre csak egy dologra képes az ember ilyenkor figyelni.
2022. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!