Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 13 évesen depresszióból hogy...

13 évesen depresszióból hogy másszak ki?

Figyelt kérdés
AZ életem, egy hét leforgása alatt tönkre ment telljesen. Persze, azelőtt is voltak gondok. Mintha megbeszélték volna mikor ütnek rajtam. A szüleim most válnak, és ez iszonyúan megvisel, a háttér miatt. Egy közeli rokonom (nem nevezem meg) rákos lett. A barátaim elhagytak, és nagyon sok vátozáson mentem keresztül. Ami iszonyúan fáj. Egy nap sincs kedvem semmihez, gyakran sírok, főleg ha egyedül vagyok. Akik ismernek tudják hogy nem vagyok a sírós fajta. Sírógörcsöm is volt,szó szerint, olyasmi rohamom. Gyakran esek össze, mert felemésztenek a gondolataim. Nem bírom elviselni ez a fájdalmat, ilyet nem éreztem egész életemben, amit most ebben a fél évben. Mintha minden eddigi szörnyűség, törne ki rajtam egyfolytában. Nem vágom magam, mert nem akarok meghalni. Tisztába vagyok vele, hogy mekkora fájdalmat okoznék vele egyes embereknek, mert nekem is meghalt egy közeli rokonom.Nagyon szeretném a segítségeteket, de az(ugorj le a 10-ről válaszokat hanyagoljuk.)

2014. aug. 24. 01:01
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

A legjobb az lenne, ha valakivel meg tudnád osztani a gondolataid. Idősebb rokon, sulipszichológus, rendes pszichológus esetleg? Én is szívesen meghallgatlak, nem ígérem, hogy olyan jól és profin tudok segíteni, de... Voltam depressziós én is, és átérzem.

18L

2014. aug. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!


Küzdöttem a depresszióval, elég súlyos volt, és bár még mindig felül tud emelkedni rajtam, azért van kiút.


Mindenképpen szakemberre van szükséged! Ezek a rohamok, sírógörcsök sajnos olyanok, amit pl egy házi orvos, vagy egy "jószándékú" ismerős nyugtatókkal, kedélyjavítókkal oldana meg, és ez óriási hiba lenne. Tudom, én is így kezdtem, mikor már beutalóm volt a pszichiátriára, s a nap nagy részét zombi üzemmódban töltöttem a sok nyugtató miatt, akkor jöttem rá, hogy nem elnyomni kéne a dolgokat, hanem felszínre hozni, és megoldani.


Kerestem egy pszichológust, és ő volt az, aki végre tudott segíteni. Ezt ajánlom neked is, minél hamarabb! Ez sajnos nem olcsó mulatság, le kell ülnöd a szüleiddel beszélni, hogy segítségre van szükséged, mert ez csak rosszabb lesz, és ilyenkor már kevés egy barát, vagy egy szomszéd, akivel elbeszélgetsz. NEM! Szakember kell! És ne várj vele!


Nem akartam rád ijeszteni. Az volt a célom, hogy megértsd, sürgősen segítséget kell kérj, mert ez nem játék. Nagyon drukkolok Neked!!!

2014. aug. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
13 évesen depresszió? Én a micimackó nézését javaslom :)
2014. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Többirknrk köszönöm, és az utolsó szólónak, sajnos, nálam fiatalabbak isküzdenek ezzel. 10-11 akár fiatalabb. Nem lehetetlen. Gondolom, neked heppy az élet, és eztnem tudod elképzelni. De ha azt kéne át élned amit én, már rég belehaltál volna.
2014. aug. 24. 15:50
 5/9 anonim válasza:
Szia! Ha akarod nekem elmondhatod és beszélhetsz róla hátha az segít. 14/L
2014. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez sajnos depressziós zavarnak tűnik.

Menj el az iskolapszichológushoz. Ha nagyon súlyos a helyzet, akkor az iskolaorvos tud írni nagyon-nagyon enyhe szorongásoldót legalább arra az időre, amíg a beszélgetés-terápia "elkezd" működni. Nem szeretünk felírni fiataloknak pszichiátriai gyógyszereket, de most nagyon józanon gondolkodva lehet, hogy szükséges.

Néhány hétre gondolok itt.


Erről nem kell tudnia a tanároknak. Kérdezd meg a pszichológust, hogy az anyukádat kell-e értesíteni arról, hogy oda jársz. Szerintem igen, de azért ezt beszéljétek meg.


Minden jót kívánok,

dr.

2014. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sok csapás ért, természetes, hogy ez megráz. Isten és az idő segítségével kihevered. Nem kell rögtön depressziót kiáltani.


Ami a pszichológusokat és a pszichiátereket ne dőlj be nekik, csak a saját pozíciójukat akarják növelni, meg a gyógyszergyárak bevételeit.


Én is hozzád hasonló korban kerültem abba a helyzetbe, fél év leforgása alatt 5 rokonom (köztük 3 nagyszülő) halt meg. Akkor kaptam eleget a pszichológusok és pszichiáterek úgynevezett "segítségéből". Családban is van pszichológus. Én is tanultam valamennyi pszichológiát.

Úgyhogy elég sok oldalról tudom mennyit is ér ez a "segítség".

2014. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem is segítséget kéne kérned. Akár a gyerekorvosodhoz is elmehetnél, hátha ő tud ajánlani egy gyerekpszichológust. Lehet fizetned sem kellene. Most amúgy is kamaszkorban vagy, ezt a kort akkor sem könnyű átvészelni depressziós részek nélkül, ha nem történne a többi szörnyűség. A szüleiddel is beszélhetnél a válásukról, hogy téged ez megvisel és elmondhatnád nekik őszintén, hogy rosszul vagy és segítségre lenne szükséged. Nagyszüleiddel nem tudom milyen a kapcsolatod, de esetleg hozzájuk is fordulhatnál. A soraid alapján egészen érettnek tűnsz nekem, és a legfontosabb, hogy megtetted, hogy segítséget kértél. Mint, ahogy itt már javasolták, kérj segítséget élőben is valakitől! Ami segíthet még szerintem, ha eljársz sportolni, akár valami edzésre beiratkozol, ott szerezhetsz új barátokat is. Meg a sport, a mozgás az segít. Vagy vállalhatnál önkéntes munkát egy kutyamenhelyen, ha van hozzátok közel, vagy valami hasonlót. Vagy írj verseket, akkor is ha nem tudsz, vagy rajzolj, vagy fess. A lényeg, hogy valahogy fejezd ki az érzéseidet, ne tartsd magadban! Szurkolok neked! <3
2014. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A közeledben kell legyen család segítő központ, ott a pszichológustól kérhetsz segítséget. Vagy a neten is kereshetsz pszichológust, szerintem e-mailre is válaszolnak általában. Lényeg, hogy mostanában, azért több lehetőséged is van segítség kérésre.
2015. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!