Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért segít az, hogy összevagd...

Miért segít az, hogy összevagdosom a kezem, amikor "belül" rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta mindig küzködtem a belsőmmel, szinte mindig úgy éreztem, hogy valami fáj, hogy valami nincs rendben, hogy el akarok tűnni(nem meghalni, eltűnni, nem létezni). Úgy egy fél éve ezek ilyen-olyan okokból felerősödtek(más miatt, mint kiskoromban). Sajnos nincs kivel megbeszélnem, pszichológushoz nem mehetek el, mert anyám semmiről nem tud, nem foglalkozik velem, viszont ha ezt megtudná, én lennék a hibás és félő, hogy még rosszabbul érezném magam, mert "lelkiterrorral" állna elő, hisz ahogy ő mondja "ennyi idősen még nem lehetnek problémáid. Amikor rám jön a "lelki rosszullét", akkor penge elő és uccu. Kezdetben 3 betűt vágtam magamba, de mostanában inkább igyekszek minél több vágást ejteni magamon, lévén, hogy jobban fáj, és ráfoghatom, hogy macskakarmolás. Szeretném megtudni, hogy ez miért segít, miért mulasztja el ideiglenesen a fájdalmamat, mert azt azért nem szeretném, hogy a kézfejemről a csúklómra csússzon a penge.

17/F



2014. aug. 28. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert amíg a vágásra koncentrálsz, addig is elterelődik a figyelmed a lelki gondjaidról. Keress egy olyan embert, akiben megbízol, és beszélgessetek egy jót, hidd el segíteni fog. Ha nincs kivel beszélj, de szeretnél bátran írhatsz nekem is, ismerős a helyzeted.
2014. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valami nincs rendben körülötted. Elégedetlen vagy magaddal, netán bánt valami a családdal kapcsolatba, esetleg nem megy a tanulás. Az agyad folyton e körül forog. És hogy eltereld a gondolataidat, szándékosan okozol fájdalmat magadnak. Tudod, majd mindenképp kinövöd, idővel, de jó lenne, ha az okon tudnál változtatni. Az ok nem a kézvagdosás. Az már a következmény...
2014. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De úgy érzem, hogy nincs konkrét oka. Mintha nem tudom... Csak van, hogy eluralkodik rajtam a letargia vagy nem tudom mi és olyankor ez a legjobb megoldás. Vagyis ez tűnik annak. És élvezem. Élvezem, hogy vérzik, hogy fáj, hogy én okozhatom magamnak, nem pedig más. És miután megtörtént, egy-két napig még jó, mert friss a seb és ha rápillantok az jut eszembe, hogy megoldottam. De például a tegnapelőtti "akciómnak" még frissek a nyomai, de a hatása már elmúlt. És nem merem megint, mert nem akarom, hogy anyám észrevegye. És hiába mondanám akárkinek, hogy mi bánt, nem értené, mert én sem tudom megmagyarázni magamnak, hogy mi a konkrét ok. Csak el akarok tűnni.
2014. aug. 28. 18:27
 4/12 anonim válasza:
ismerős...csak én nekem eszembe se jut vagdosni magam hanem azzal terelem el a gondolataimat hogy elmerülök pl egy pc-s játékba,zenét hallgatok stb..
2014. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szerintem az előző két válaszoló nem volt még hasonló helyzetben így azt kell mondjam a ,, eltereled a figyelmed a problémáról" magyarázattal nem értek egyet. Persze lehet akinél ilyen funkciót tölt be, de saját tapasztalatból s gondolom akkor mások esetében is más miatt van ez.

A szimpla mazochizmusra nem térnék ki, mert gondolom az nem függ lelki válságtól. Az ön pusztítás nem figyelem elterelés hanem kiteljesedés. Ha belül fáj akkor az láthatatlan mások és saját magad számára is, csak érzed hogy rossz és az által hogy fájdalmat okozol és sérülést fizikailag formát adsz a lelki fájdalomnak, ezzel mondhatjuk úgy hogy ki engeded magadból, le vezeted a feszültséget. Ez persze nem megoldás csak rövid távú könnyebbülés.

Én sose voltam képes megvágni magam, ezért karmolásztam magam, ami horzsolás szerű sérüléseket produkált 1-2 napra rá.

Szerintem ez a dolog nem egyeztethető össze azokkal akik a (társadalmi hovatartozás szinten) függő ként vagdossak az ereiket még ha az indok ugyan az is, az öngyilkossági szándékkal meg pláne nem, hiszen az célirányos tevékenység.

Nekem evvel a karmolászással sose volt problémám, tudtam mi a célja, és hogy jobban érzem magam tőle de nem is fordult elő sűrűn, és nem lettem függő sem. Nincs baj ezzel a vagdosással de nagyon rászoknod nem kéne, főképp hogy ez nem oldja meg a problémát, s neked is jobb lenne ha lelkileg rendben lennél és nem kéne ezzel örömet szerezned magadnak.

2014. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Akkor ezt úgy hívják hogy hangulat ingadozás, érzelmi kaotikusság, olykor valami történik és abból következik a rossz hangulat máskor csak úgy magától jön. Lehet hogy ilyen érzékeny vagy és az érzékenység jó dolog. Még 17 vagy, majd megtanulod hogyan tarts önuralmat, magától fog jönni, és nem lesz ez az egyszer nagyon szar máskor nagyon jó hanem lesz egy egészséges középút.
2014. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszíró!

Na jó, de hogy legyek rendben lelkileg?

2014. aug. 28. 19:04
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
Én középfokú (rekurrens) depresszióval élek együtt de még soha nem gondoltam hogy önmagamban kárt tegyek. Átélem elég gyakran a feleslegesség érzését és bizony ez nem vidám. Voltam bent egy erre szakosodott klinikán 3 hétig és ott sem értettem azokat a fiatal lányokat akiknek be volt kötve az utolsó produkciójuk nyoma(a karjukon oltották ki nyomokban a cigit.) Most te is olyan bélyegeket teszel magadra amit felnőttként takargatni fogsz. A test és a lélek egy ember alkotói. A léleknek nem az a feladata hogy a testet rongálja hanem hogy értelmes cselekedetekre késztesse. A testnek sem hogy a léleknek ártson mert kölcsönösen szükségük van egymásra. A kiegyensúlyozott test s lélek maga az alkotó ember aki képes megoldani a felmerülő problémákat és nem önön rontására törekszik. Az életben még sok sok olyan helyzet jön majd ami önhibáján kívül rongálni fogja.
2014. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A kisebb sérülések szinte nyomtalanul eltűnnek, s ha mégis lesz valami nyoma senkinek semmi köze hozzá hogy került oda.
2014. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 homo ludensz ***** válasza:
Az hogy a sérüléseidhez ha esetleg marad nyoma és senkinek semmi köze az igaz. Viszont akivel valaha bármilyen kapcsolatba kerülsz az egészében fog rád nézni és egy képet fog alkotni rólad a sebhelyeidet is beleértve.
2014. aug. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!