Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Már kis iskolás korom óta észre lehetett venni, (de még nem volt feltűnő) hogy hajlamos vagyok a hangulat ingadozásokra; valamikor egészen csendes voltam, visszahúzódó, azután bőbeszédű, vidám, hiperaktív. Mindig is kreatív voltam, szeretek rajzolni, régebben zenéltem is. De 11-12 éves korom óta teljesen elkülönült nálam a két időszak, és egyre rosszabbodik a helyzet. Nem tudom kontrollálni, sem javítani, és nem aggódom, de szeretném tudni hogy, mi lehet a gond. Nos, akkoriban kezdett foglalkoztatni az öngyilkosság gondolata, előtte is voltak önértékelési gondjaim, mert duci kisgyerek voltam, de 5. osztály végére, sokat nőttem, és ezáltal sokat fogytam is. Azután teljesen hidegen hagyott a dolog, boldog voltam semmi gond nem volt. Viszont, időszakosan visszatért. 13 éves koromban egyre hosszabb időn keresztül, lehangolt, szomorú, és elkeseredett voltam. Azután újra boldog, kiegyensúlyozott, a társasági életem is fellendült. És most, 14 évesen, egyre rosszabb. Van hogy hetente, esetleg havonta, váltakozik. 2 szakaszt lehet elkülöníteni, egyszer virágzik a társasági életem, boldog, hiperaktív vagyok, majd kicsattanok az energiától, gyakran infantilisen viselkedem, aktív vagyok, sokszor már idegesítően, és nagyon túlpörgök. Ez körül belül 1-2 hónapig tart, de volt rá eset hogy csak 2 hétig. Azután, mindenféle előjel nélkül, elszomorodom, dühös leszek, nem látom értelmét semminek, nincs kedvem beszélni, még facebookon keresztül sem, a barátaimmal. Fáradtabb vagyok, jobb szeretek egyedül lenni. Jelenleg is, egy ilyen időszakomban vagyok. Ezen az éven 2-szer próbáltam öngyilkosságot elkövetni, és persze azután semmi értelmét nem láttam. Egyre jobban elkülönülnek az időszakok, csak rosszabbodik. (14/L)

2014. aug. 29. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Magadra ismersz?

2014. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!