Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek annak érdekében,...

Mit tegyek annak érdekében, hogy ne őrüljek meg?

Figyelt kérdés

Szorongok, ideges vagyok intenziven egy jó ideje. Családi, magánéleti, közösségi gondok...

Nagyon érzékeny vagyok bármilyen hangra, zörejre.

Régóta csak tengődöm, érdeklődési köröm alig van,

életnek nem sok értelmét látom, eddig még "elviselhető" lenne, de mostanában halkan hangokat hallok, amik nincsenek is.



2014. aug. 27. 20:34
 1/9 *Victorique* ***** válasza:
100%
Keress egy barátnőt, akivel meg tudod beszélni a problémáidat. Vagy egy terapeutát, de ez így nem állapot.
2014. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem nagyon vannak barátaid akiknek kiöntheted a szived. Párod van?

Keress társaságot, mert ez magától nem fog rendbe jönni. Menj el pszichológushoz, segíteni fog. Keress hobbit, lehetőleg olyat, amiben más emberekkel lehetsz együtt. Mondjuk színjátszó vagy valami sportklub. Ne őrülj meg!

2014. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz és kérj beutalót az idegosztályra. Ha hangokat hallasz, az már komolyabb problémát jelez. Addig próbálj meg több csésze citromfű teát fogyasztani, és vegyél magadnak B-MAX-ot a DM-ben.
2014. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hangok olyan apró zörej félék, roppant idegesitőek. De az is lehet, hogy túlságosan odafigyelek mindenre.
2014. aug. 27. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos már orvosi eset. Keress egy jó pszichiátert (ne pszichológust!), ő gyógyszerekkel fog kezelni és sokkal jobban leszel. Szerintem ez a probléma komolyabb gyógyszerek nélkül már kezelhetetlen, viszont azokkal jól kezelhető.
2014. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2014. aug. 27. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze menjél rögtön mindjárt pszichiáterhez és írass fel gyógyszert, tömd vele a szervezeted, hogy még az egészséged is tönkre menjen...

Ha csak zörejek zavarnak, az nem pszichiátriai probléma, hanem a kimerültség és a stressz okozta tünet, ami akkor fog megszűnni, ha az alapprobléma, tehát a "családi, magánéleti, közösségi gondok". Ezek megoldására kell elsősorban fókuszálni.


(pszichológus)

2014. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A zörejek alatt meg egy zugo hangot ertesz, esetleg sipolast? Mert az tinitusz is lehet, azzal feltetlen menj füleszhez! Nekem is volt, stressz miatt, es azt mondtak, ha nem kezelik, örökre megmaradhat.
2014. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocsanat elgepeltem: meg = nem
2014. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!