Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a legjobb megoldás erre?

Mi lehet a legjobb megoldás erre?

Figyelt kérdés

24 éves srác vagyok.egész életemben szociális fóbiában szenvedtem amit később kiegészített a depresszió is,csak hogy minél korrektebb legyen a dolog.

kezelést csak az utóbbi 4 évben kapok,kezdve a gyógyszerestől a pszichoterápiáig.

viszont bármennyire is szeretném,egyszerűen nem tudom sikerül e valaha is kigyógyulni ebből.

és az utóbbi 2 évben a helyzet mondhatni rosszabb lett,mert a hangulati változásaim sokkal látványosabbak lettek,először optimista jókedvű,segítőkész,barátságosból hirtelen akár pár perc leforgása alatt maga az ördög,agresszív,kötekedő,rosszkedvű,és a világból menekülni próbáló.

de az egy alap gondolat-állapottól függetlenül-hogy szeretnék egy isten háta mögötti helyre menekülni,és soha többé nem látni senkit,és semmit,ami az életem megkeserítőihez,és ami fájdalmaimhoz kötődik.

jó lenne elszigetelnem magam.

emiatt az öngyilkosság feletti töprengés nagyon gyakran van terítéken hiszen hova is menekülhetnék?

sajnos a munkámból adódóan sokat tartózkodom emberek között ami nekem nem tesz jót,hiába próbálom a jó oldalát nézni,de nem tudom megszokni,emiatt már gyógyszerfüggővé váltam,de ha nem szedem kifordulok magamból.

a problémáimat csak tetézi hogy rettegek a kudarcoktól,rettegek a kritikától,félek a nőktől,félek az egész velejéig rothadt emberiségtől.

sokszor úgy érzem valamikor majd tényleg elpattan bennem valami és bekerülök valami zárt osztályra.

ezt a problémát csak tetézi hogy minden egyes kudarc újabb lökés a szakadék felé.

konkrétan,láttam már halottat,haldoklót nem egyet,vért és fájdalmat,de hidegvérrel szemlélem,miközben most szeretném egy lány kegyeit elnyerni,egyszerűen megőrülök attól hogy egyoldalú az egész,ő önszántából nem nagyon keresne fel,én állandóan írok neki,hívogatom,és bár állítása szerint szívesen találkozik velem,ettől az egyoldalú hozzáállástól felfordul a gyomrom,nekem mégis ő kell,és úgy érzem ha ez sem sikerül nekem végleg végem.

és nem lesz tovább. a környezetemben mindenki boldog,megvan mindenük ami nekem soha sem lesz meg,vagy nincs meg,ettől egyre inkább elutasítom őket,és kezdem nem csak magam,de őket is gyűlölni.

igazából nem tudom a szeretet mint érzést kimutatni csak azon ember felé akit én kiválasztok,és érdemesnek tartok erre.

ez csak egyetlen egy...lenne.

szóval egy mélységesen komplikált ember vagyok,és rettentően félek.


2010. jan. 17. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon együtt érzek veled, én pánik beteg vagyok. Egy súlyos lelki trauma hozta ki nálam.Négy éve vagyok benne, egy éve kezelnek. A gyógyszert amit kapok rendszeresen szedem, viszont a téli időszak még így sem felhőtlen. Tudod gyógyulást mi saját magunknak is akarni kell és tenni érte. Ne könyvelj el mindent kudarcnak, vedd azt fejlődési folyamatnak. 24 éves vagy még sokat változol, sokat tapasztalsz, és ha az a lány nem úgy közelít feléd ahogy szeretnéd, ne ragaszkodj hozzá görcsösen. Hiszen te még szétnézhetel magad körül, csak most kezdődik az életed. Ne vegyél fel dolgokat tragikusan, lazán,lazíts. Lást meg a szépségeket is ne csak a szürkeséget.Próbálj meg élni kedves 24 éves fiatalember. És tudod mit lehet az a gyógyszer már amit 4 éve szedel már nem használ, vagy nem olyan intenzitású mint az elején. Beszélj a pszichiátereddel, mond el neki azt amit ide leírtál, de őszintén. Mond el a hangulatváltozásaidat, és szeresd önmagad, mert ha önmagadat el tudod fogadni olyannak amilyen vagy, más emberek felé is nyitottabb leszel. Dolgozni meg kell, hogy megéljen az ember, ha meg otthon ülnél egész nap, még befelébb fordulóvá válnál. Olvass szabaidődben, de olyat ami leköt téged és valóban érdekel. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked az élethez, a halálra meg ne gondolj, mert aki mindig csak arra gondol elsiklik az élet szebbik oldala felett.
2010. jan. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mintha a párom jellemzését írtad volna le. Ugyan nem ennyire szélsőséges, kicsit visszafogottabb, valamint az agresszió-depressziót az alkohol hozza ki belőle, de minden másban olyan mint te. Mégis szeretem. Mindennél jobban. Őt nem gyógyszerezik, sem én sem ő nem ismertük el ezt betegségnek. Szerintem nem az. Kordában lehet tartani megfelelő viselkedéssel és önkontrollal. Boccs, ha nyers leszek de abból ítélve, amit ide leírtál nagyon is tisztában vagy a helyzeteddel és valószínűsíthető, hogy kis akaraterővel ezt lehet kontrollálni és máris nem áll fent, az amit te vagy az orvosaid betegségnek hívsz/hívtok. Sajnos egy igazán, mentálisan beteg vagy fóbiás embernek rendszerint fogalma nincs arról, hogy van vmi problémája, ő természetesnek veszi a viselkedését, holott a külvilág számára nem éppen megfelelő. Te nagyon is tisztában vagy vele, hogy mi bajod, éppen ezért kell tudnod ezt irányítani. valószínűleg valahol nem kaptál /kapsz kellő figyelmet, és ebből kifolyólag olyan tüneteket produkálsz magadnak ami valójában nem létezik, csak a fejedben. Így védekezel valami ellen, amit lehet te sem tudsz , hogy mi mert nincs tudatosítva. Nézz magad köré. Nem becsülik meg a munkád? Nem becsülnek mint embert? Nincsenek barátaid? Valami nem stimmel... ezen kell változtatnod, aztán szépen kigyógyulsz a nemlétező betegségedből. Visszatérve a páromra, neki erős kapaszkodó vagyok például én, ha elkapja épp az ékszíj én vagyok az egyetlen ember, aki képes arra, hogy leállítsa (ha kisebb sérülésekkel is) aki visszafogja. javaslom, hogy nyisd ki kicsit a szemed és legyél bátor. Kockázat nélkül nincs üzlet. A kiszemelt lánynál konkrétan kérdezz rá, hogy ő hogy gondolkodik, vagy tudasd vele, hogy te mit érzel, hogy mit szeretnél. lehet nincs is tisztában azzal, hogy te nem csak barátkozni akarsz. Csak finoman közeledj, aztán adj bele apait-anyait. sok sikert.
2010. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen,tudatában vagyok annak hogy milyen vagyok...most.

de nem mindig volt ez így,sőt tulajdonképpen csak 4 éve kezdtem el felkutatni a saját belsőm.

előtte a mások iránti fura viselkedésemet magyarázták hisztivel,vagy azzal hogy álomvilágban élek,szórakozott,hülye vagyok stb.

de elemi szabály volt(lényegében még most is),hogy nem mondom ki mi nyomaszt vagy mit is érzek valójában.

nekem lényegében semmilyen lelki támaszom sincs,magamban tartok mindent,és csak ritkán nyílok meg,az orvosomnak sem mondok el mindent...nem tudom,kevés emberben tudok megbízni.

lehet hogy puszta paranoia,de mindig úgy érzem ha egy kicsit engedek másokat belém látni, máris kibeszélnek a hátam mögött.

sok mindennel foglalkozom,tehát azzal nincs baj,hogy nem tudnám magam mivel feloldani...de egyszerűen a sok munka teljesen kikészít,nem tudom kiszellőztetni a fejem,mert nincs időm olyasmire amit szeretek csinálni.

de hát sajnos ide születtem...

2010. jan. 17. 02:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló korú vagyok, hasonló problémával. A megoldást nem tudom, mert nekem még melóm sincs és nem is tudom, hogy merre induljak el. Ilyen sztorim lánnyal nekem is volt, de abból nem lett semmi, neked remélem összejön, mert én is úgy gondolom, hogy egy kapcsolat kimozdíthat ebből a helyzetből. Sok sikert!
2010. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én ilyesmit,ezt tanulom ,nagyjából tudom hogy a depressziós embereknél mi is zajlik le( ez az egész az idegrendszerre vezethető vissza , kémiai anyagok jelenlétéről és szintéziséről stb.) Na meg persze kell hozzá egy hajlam , öröklött.A családodban volt depresszióra szorongásra hajlamos családtag? És mindezek mellett még persze a környezet is rájátszik.Minden embernek másképp reagál dolgokra , van aki egy gyász után talpra tud állni , van aki nem .És ezek a hozzá álások határozzák meg életünket.Egyszer a tanárom azt mondta hogy ő is sokszor eshetett volna depresszióba , mert közel járt hozzá , csak mivel pontosan tudta hogy ezek a dolgok az emberben miért alakulnak ki , milyen hiba állt be az ember idegrendszerébe Ez egy fajta kiutat mutatott neki hogy tudja nem tud változtatni a dolgokon ELKELL FOGADNIA!ÉS CSAK AZZÉRT IS KILÁBALNI VALAHOGY!!Járj utána szerintem mi okozza benned ezt a félelmet , és BÍZZ MAGADBAN ! minden ember csalódik az életben , nem vagy egyedül.Én is mindig csalódok.De ki kell lábalni belőle.Észre kell venned hogy még a jó is rossz csak élj!( ajánlom figyelmedbe Kosztolányi Dezső : Szeptemberi Áhítat című versét) nagyon igaz!


Bízz magadban !Találd meg a szépet: pl.napsütés , virágok, sport, állatok stb és kitudja lehet az emberekhez is jobban fogsz közeledni ha bízol magadban és csak ugy élsz!!

2010. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem mindig is érdekelt,vajon honnan tudják feltárni és felmérni az agyban lévő kémiai dolgok meglétét és folyamatait?Minden depresszióra rámondja a pszichiáter,hogy szerotonin hiánya van(vagy többlete,bocs nemtom pontosan),anélkül h bárkinél is az agyi biopsziát csinálnának?Az orvosok lazán írják fel a gyógyszert ennek hiányában.Sőt alig van vérvétel gyógyszeres kezelésnél.Mégis akkor honnan tudni,hogy kémiai zavar okozza?Mert akinek pl nincs menstruációja,annak megvizsgálják a méhét,megállapítják h bizony nincs hormon,sárgatest blabla kicsi a méhe.Na de az agyi dolgok hogy mennek?Ha már erről tanulsz kérlek írj:)Kösssz.(1ébként ismerek olyat aki váltig állítja h szerotonin hiányos,és kap rá gyszert holott még 1x sem volt vérvételen,és semmi ilyen vizsgálaton).
2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az ilyen jellegű betegségeknek mindig valahol ott vannak az alapjai, Igen amugy a szerotonin sok mással eggyütt egy átvivő anyag amely az ingerületet továbbítja. Persze ennek az idegrendszeri müködés zavarnak is nem csak egyfajta problémája lehet. Ezzért mindenféle képpen kikell vizsgálni a személyt.
2010. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A pszichologusok pedig gondolom azzért irják fel egy ből a szerotonint , mert tudják a páciens étkezését, életét.És ebből kitudják következtetni hogy mi is hiányzik , ami miatt az agyban valami működik.Valakinek már az is segít hogy sportol- és boldogabb lesz tőle.

( az előző vagyok)

2010. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!