Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok elmenni a pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Az utcára is alig megyek ki, nemhogy az orvoshoz. Főleg, hogy van korábbról rossz tapasztalatom, amikor közel 200-ra ment fel a vérnyomásom dokinál. Már voltam nála régebben, ha felhívom, hogy nem tudok elmenni a megbeszélt időpontban, akkor telefonon tud segíteni, felírni gyógyszert, hogy a receptért elmenjen a barátnőm? Biztos nem vagyok ezzel egyedül, más mit csinált agorafóbiával?
2014. aug. 31. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod, mivel egyre több a szociális fóbiával küszködő ember, azon gondolkoztam a minap, hogy miért nem lehet a pszichiáterrel skype-on konzultálni. Nézz utána, hogy nincs-e rá lehetőség.
2014. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez körzeti orvos, a rendelőben egyáltalán nincsen internet. Létezik online konzultáció, de sajnos 10 ezer forint egy óra, amit nem engedhetek meg magamnak.
2014. aug. 31. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az tényleg luxus.

Akkor hívd fel. Szerintem odaadja a receptet a barátnődnek.

2014. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg azért kérdeztem, mert jelenleg nem szedek semmilyen gyógyszert, tehát most kéne valamit elkezdeni... Abban reménykedem, hogy tényleg megoldható, hiszen sokan vannak, akik hasonló cipőben járnak, valahogyan nekik is segíteniük kell.
2014. aug. 31. 20:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát agorafóbiások esetében meg tényleg kivételt kellene az orvosoknak tenniük,(úgy értem, hogy odaadják a receptet hozzátartozónak) mert ahogy mondod, biztos nem te vagy az egyedüli, aki ilyen helyzetben van.
2014. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából nyugodtan mehetne így, mert egy vizsgálat semmiből sem áll. Csak felírja az akkor éppen népszerű gyógyszert és viszontlátásra.


Viszont ha javasolnom kéne valamit, akkor azt mondanám, hogy menj el a háziorvosodhoz és mondd el neki a dolgokat. Ő ír fel neked nyugtatót és utána sokkal könnyebb lesz elmenni a pszichiáterhez.

2014. szept. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!