Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyon súlyos döntést...

Egy nagyon súlyos döntést kellett meghoznom. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
8 éves volt a kiskutyám..a lényeg az,hogy már annyira szenvedett,hogy az állatorvos javaslata az volt ,hogy altassuk el..tényleg borzalmasan szenvedett végig sírtam az egészet..botladozott verte a fejét a falba padlóba ..és nekem kellett meghozni a döntést..Próbálom győzködni magam,hogy jól döntöttem mert nem hosszabbítottam a szenvedését és,hogy már jó helyen lesz..de iszonyaszos bűntudatom van,hogy én döntöttem a sorsáról..hogyan lehet ezt feldolgozni?
2014. szept. 2. 13:44
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Mégis kinek kellett volna a sorsáról dönteni? Te voltál a gazdája, nem? Amikor az ember állatot vesz magához, akkor az azzal járó felelősséget is vállalja. Azt is, hogy ha szükséges, akkor véget vet/tet/ a szenvedésének.
2014. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod.

Neki már nem fáj, nem szenved. Szerezz egy másik kutyust, akinek tovább adhatod a szereteted.

2014. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
valamiért eltűnt az előző hozzászólásom..Szóval egyenlőre nem tervezek új kutyát mert úgy érzem még nincs helye a szívemben..van egy kiscicám akivel jó barátok voltak neki elmeséltem,hogy a barátja most elment ( akkor is ha "csak" egy állat..talán megérti)
2014. szept. 2. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ugye csak 8 éves vagy. Majd kinövöd.
2014. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ilyen döntést meghozni, mert hiába tudod a szíved mélyén, mi a helyes, valahogy mégsem tűnik annak.


Jól döntöttél.

Az ő szenvedését rövidítetted meg. Ha ennyire rosszul érzed magad a döntésed miatt, biztos vagyok benne, hogy élete során mindent megkapott tőled és teljesen boldoggá tetted őt. Csodás élete lehetett, és az utolsó percben is figyeltél arra, hogy még csodásabbá tedd. Önzőségből nem tartottad itt, mikor neki már nem volt jó, csak hogy neked könnyebb legyen.

Ezt tartsd észben, és fogadd őszinte részvétemet.

2014. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!