Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz de hogyan?

Pszichológushoz de hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban, olvastam őket és kicsit bele is zavarodtam. Szeretnék pszichológushoz járni de magánra nincs pénzem, mert mindent haza kell adnom, amit keresek. TB alapon valószínűleg a legkönnyebb út a háziorvos lenne, viszont édesanyámmal ők húsz éve barátnők, nem szeretném, ha a család megtudná.(Tudom, hogy létezik titoktartás de volt már rá példa, hogy ezt a doktornő nem tartotta be. Ha meg háziorvost váltanék megint csak magyarázkodhatnék az egész családnak.)

Van olyan lehetőség, hogy bejelentkezek valahová pszichiáterhez, elmondom a problémáimat és ő továbbküld pszichológushoz? Vagy vannak olyan szakrendelések ahol már eleve pszichológusnál kezdhetnék? Elnézést hogy hosszan írtam, köszönök előre minden segítő választ!



2014. szept. 3. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen megoldás is. Felhívod a pszichiátriai szakrendelést, és kérsz időpontot. Minden további nélkül ellátnak.
2014. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen is, ebben az esetben előbb a pszichiáterrel beszélsz, de ő sem fog bántani, ha van ingyenes pszichológus és indokoltnak látja, akkor továbbküld hozzá, de nincs minden pszichiátriai gondozóban ilyen lehetőség. A másik az sztk, ahol szintén lehet ingyenes pszichológus, ennek utána kell érdeklődni, odatelefonálsz, névtelenül is megkérdezheted. Igazából éppen a háziorvoshoz felesleges ezzel a kéréssel menni, mert ő nem tud segíteni ebben. Budapesten, nagyvárosokban esetleg találhatsz alapítványt is, ahol foglalkoznak veled ingyen, általában pszichológus gyakornokok.
2014. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szükségem lett volna rá anno, de én nem kaptam segítséget. Összeomlott az életem, és a háziorvos adott egy beutalót, miután elkezdetem neki a rendelőben zokogni, hogy én ezt nem bírom tovább. A kórházban 3 orvos sem volt hajlandó segíteni, közölték, hogy bocs, most nem érnek rá, meg hát vannak nálam fontosabbak is, mondjuk, aki embert ölt vagy skizó. Odamentem leverten és öngyilkossági vággyal, aztán úgy felidegesítettek, hogy inkább hazamentem. Nekem nem segítettek, egyik másik szobából küldözgettek, hogy aztán egy koszos folyosón üljek 2 órát, majd közöljék velem, hogy menjek vissza 3 hét múlva. Ez Budapest, 7. kerület! Vidéken élő ismerősöm kapott beutalót a háziorvostól, majd a pszichiáter felírta neki: 3x1 xanax naponta. Csak mert elhagyta a pasija, és ettől összetört. Szart bele, hogy beszélgessen vele, hogy kezelje. Nem, inkább xanax. ... Én 45 kilóra fogyva, sírva kértem segítséget, de hát nem voltam fontos. Az orvosi vizsgálatig nem jutottam el. Bocsánat, tudom, hogy ez nem válasz a kérdésedre, de itthon én még nem tapasztaltam, hogy segítene az, aki a kórházban rendel. Akinek fizeted az óránként 7 ezret, na az segít. Másik ismerősömnek volt erre pénz, ugyan 6 évébe került, és sok-sok pénzébe, de most boldog.
2014. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as, igazad van, de nagyon kevés a szakember ezen a területen és sok a beteg és hát az, hogy éppen van valamilyen problémád (mindenkinek van) amiatt még nem fogsz komoly pszichológiai ellátást kapni.
2014. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ment a zöld. 3-as nagyon sajnálom, hogy így alakult. Azóta hogy vagy? Hogy alakult az életed?

Ma két szakrendelést is felhívtam, az egyiknél nagyon segítőkészek voltak és kedvesek és azt tanácsolták, hogy inkább a lakóhelyem területén érdeklődjek. Találtam is egy intézetet ahol a pszichiáter mellett pszichológus segítségét is igénybe lehet venni. Holnap fel is hívom őket!

Nagyon köszönöm még egyszer, hogy ilyen rendesek voltatok. Egy kicsit bizakodóbb vagyok ma már, remélem jobban leszek.

2014. szept. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!