Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos roham? Mit lehet...

Szorongásos roham? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Szorongok meg depressziós vagyok egy ideje. Pánikrohamaim is voltak, bár a közelmúltban átélt események miatt, most kijött rajtam egy szorongó roham. Nem pánikroham, nem volt rosszullétem, mint ami nálam azzal szokott járni. Csak azt éreztem hogy teljesen megőrülök, magas volt a pulzusom, izzadtam, feszültek az izmaim, de a kezem hideg volt.. igaz paráztam előtte, tök alaptalan dolgokon, mert hipochonder is vagyok, de egyszercsak rámjött ez a szorongásroham és iszonyatosan megijedtem. Menekültem volna, féltem hogy bekattanok...Ennek mi lehet az oka? A trauma? Mit tudok ilyenkor tenni? Alig akart elmúlni... majdnem egy óráig tartott, féltem nagyon, de azt se tudtam mitől... rettenetes volt...

2014. szept. 3. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus, vagy pszichiáter tud esetleg segíteni, ha ennyiféle bajod van, akkor nem hinném, hogy a nyugtató teakeverék és hasonlók elegendőek lennének.
2014. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Járok mindkettőhöz, a pszichiáter frontint írt fel napi 2x, és most készülök épp pszichológust váltani mert ezzel a mostanival kicsit megragadtunk....
2014. szept. 3. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a többit gondolom úgyis tudod: stresszmentes élet, odafigyelni a táplálkozásra, minél több mozgás (nekem volt hogy naponta két órát nyomtam kőkeményen, és az hatott, attól már tényleg le tudtam nyugodni), relaxáció, meditáció, jóga, tai-chi, szex, barátokkal szórakozni menni, rendezett párkapcsolat, ezek mind nagyon jót tesznek.
2014. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, igyekszem ezt betartani... mert sajnos hónapok óta itthon fekszem, nem csinálok semmit... csak kattog az agyam mindenen...néha még itthonról is félek elmenni :/
2014. szept. 3. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a pszichiáter mindössze frontint írt fel, akkor te nem vagy pszichiátriai beteg. Másutt kellene keresni az okot. Mi bajod van, hogy hónapok óta fekszel? Ápol valaki, ellát?
2014. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, hanem nincs kedvem semmit se csinálni, nem érdekel semmi, és csak fekszem, agyalok meg nézek ki a fejemből, meg átsírok napokat általában. Meg bemegyek dolgozni, ha épp rátudom venni magam (diákmunka).
2014. szept. 5. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!