Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért "alvajárok" éjszaka?...

Miért "alvajárok" éjszaka? Milyen orvost kéne felkeressek?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy viszonylag gyakran, olyan heti kétszer a mellettem alvó páromat is felébresztem álmomban, de úgy, hogy még közben alszok, és csak fél-1 perccel utána ébredek fel. Általában valami rémálmom van, pl. van valaki a szobában, bogarak a falon, stb. és megrázom, hogy segítsen, de az is előfordult, hogy csak simán felébresztettem és utasítottam valami hétköznapi dologra (pl. seperjen fel, stb). Alvajáró a szó klasszikus értelmében nem vagyok, nem mászok ki az ágyból, maximum felülök. Én még ellennék ezzel, de az már nem járja, hogy a párom se tudjon aludni az én felriadásaim miatt. Mit kéne tennem?

2014. szept. 4. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, en is alvajarok, mar voltam vele orvosnal. Ez anyai agon oroklodik, noknel szokott gyakrabvan elofordulni. Neha jobb, neha rosszabb, aki hajlamos ra, megszuntetni gyogyszerrel lehet, de azt ne akarj ra, en sem szedek. Parod tanulja meg kezelni, a lenyege hogy stressz, lelki bajok, idegi feszultseg miatt jon elo, akkor jelentkezik gyakrabban, hiszemn az agy ejszaka is dolgozik, es nem jol dolgooza fel ezeket. Ha az okat, a stresszt megszunteted elmarad az alvajaras is.
2014. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!