Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe depresszióval lehet...

Enyhe depresszióval lehet pszichiáterhez menni?

Figyelt kérdés

Pénzem nincs, szeretnék TBs pszichiáterhez/pszichológushoz menni. Évek óta nem vagyok jól. Öngyilkos nem akarok lenni, de életunt vagyok, nyomott, rosszkedvű, türelmetlen. Rosszul alszom, sokszor ráz a hideg a melegben is. Az étvágyam általában rossz, mozgás nélkül 5 kilót fogytam egy hónap alatt. Ennek mondjuk örülök. Könnyen elbőgöm magam az utóbbi időben, minden kedvem szegi. Nem érdekel semmi, ami eddig érdekelt. Ha rámtör hogy nagyon magányosnak érzem magam, vagy valami nem jön össze, ennem kell, alig bírom abbahagyni, ha hányingerem van is zabálok, mindegy mit, van hogy üres kenyeret. Evés közben utálom magam, és utána mindig bűntudatom van, bár BMI és környezet szerint normál testsúlyom van, én gusztustalannak tartom a testem. Két ember van, aki úgy, ahogy ismer, de ők messze vannak, és ezekről ők se tudnak, van elég bajuk (az egyik megpróbált öngyilkos lenni, a másikat kirakták otthonról). A családomra nem számíthatok, nem is lakom otthon, kollégista vagyok, de ha kötelező hazautazás van, gyomorgörcsöm van már előtte este. Utálok otthon lenni. De az iskolában is egyedül vagyok. Nem tudok beilleszkedni. Van, hogy egy társaság megtűr, de úgy igazán nem tartozom sehová. Úgy érzem, mindenből kimaradok, 18 éves lány vagyok, de még nem volt semmiféle párkapcsolatom. De ezen nem is csodálkozom, mert én se akarnék járni magammal. Önző, sértődékeny és kárörvendő vagyok. A lelkesedésem sose tart sokáig semmiben, nem vagyok kitartó. Ártani nem ártok magamnak, nem akarom megölni magam, de nem akarok létezni.

Pszichiáter segíthet? Foglalkozik egyáltalán ilyennel, vagy ez nem olyan probléma, csak elcs.eszett vagyok? Ez egyáltalán depresszió? Bocs a kisregényért.



2014. szept. 4. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Először háziorvos.

Én a helyedben egy endokrinológussal kezdeném.

Pajzsmirigy probléma okozhatja a depressziót, a fogyást, a hidegrázást.

De a doki meglátja, ha úgy látja akkor úgyis elküld pszichiáterhez.

2014. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még suliba jársz akkor felkeresheted az iskola pszichológust a problémáddal,ő tovább tud küldeni a megfelelő szakemberhez.Emellett a fogyás és a hideg rázás pajzsmirigy probléma tünete is lehet ezért menj el az általános orvoshoz egy kivizsgálásra,neki is elmondhatod lelki tüneteid is,valószinüleg ir egy utalót a pszichiáterhez.
2014. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hatszor meggondolnám a helyedben, hogy ENYHE depresszióval pszichiáterhez kellene-e fordulnod.

Foglalkozik majd veled 10 percig, vagy még addig sem, felírja az épp divatos/gyógyszerügynök által reklámozott tudatmódosító szert, aztán vagy jobban leszel tőle, vagy még rosszabbul.

Nem ritka, hogy valaki aránylag jó állapotban bekerül egy pszichiáterhez, aztán emberi roncsként végzi.

2014. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, az a baj, hogy háziorvos anyám egyik közeli barátnője, és nem szeretném vele megbeszélni, suli pszichológusunk meg nincs. Lehet, hogy hivatalosan van, de én még nem láttam a 4 év alatt.
2014. szept. 4. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Továbbtanulás már el van döntve? Ilyen korban ez is nagy kérdés, s nyomasztó lehet. Sportolás segíthet a jó közérzetben, ha nincs másra módod, akár sétáljál napi 1 órát. Futás is jó, oldja a stresszt, edzettebb is leszel. Szerintem lelki problémákra az is nagyon hasznos, ha az ember olvas, elgondolkodtató dolgokról, lelki tanításokat, elgondolkozik, hogy miért ilyen a világ, stb.
2014. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!