Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt múlnak el...

Mennyi idő alatt múlnak el egy új antidepresszáns szedésekor a "hozzászokási" mellékhatások? Kb hány nap? Enyhülnek, vagy végig ugyanolyan rossz lesz?

Figyelt kérdés
Gondolok a hányingerre, öklendezésre, émelygésre... ma bevettem reggelivel, de annyira rosszul lettem, hogy mellé fél rivotril és két daedalon alig segített valamit, viszont átaludtam a napot. De amíg ez a másik két gyógyszer hatott (megkérdeztem a pszichiátert, szabad-e bevennem őket, nem csak úgy bekapkodtam), addig kb egy órán át, hát azt hittem, itt döglök meg. Végigaludtam a napot, nyolckor keltem, még mindig émelygek. Szóval... meddig tart ez? Ugyanezt átéltem már egy másik antidepi elején, de nem emlékszem, mennyi idő kellett, úgy emlékszem, egy hét kb, na ha most is annyi, előbb kattanok meg.

2014. szept. 5. 20:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs szerencséd, akkor végig ilyen mellékhatásokat fog okozni.
2014. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2 hét, általában...
2014. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nekem kellett egy pár hét mire hozzászoktam, de olyan mellékhatásokat kellett végigszenvednem közben, hogy azt hittem megőrülök.

Viszont, ha nem fog múlni, amit most tapasztalsz, akkor mindenképp szólj legközelebb az orvosodnak, hátha tud valami mást adni, ami jobb lesz.

2014. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:

Szia!

Én most vagyok gyógyszerváltás alatt és iszonyatosan érzem magam. Nekem a szorongásaimat és a depressziómat fokozza. Legalábbis azt hiszem a gyógyszertől van. Még csak 15 mg-ot szedek, Parogent. Te mit kaptál, mit szedsz?

2014. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Velaxint, 75 mg-ot. Igazából nekem már a második és harmadik nap is sokkal jobb volt, mint az első, de azért még rákészültem egy-egy hányingercsillapítóval, mielőtt bevettem. Mostmár nincs hányingerem tőle, csak kicsit, és ilyen remegősen gynegének érzem magam egész nap (vicc, hogy generalizált szorongásra szedem, és a szorongásom fő oka, hogy beképzelem, hogy hányni fogok).


Amúgy régen szedtem Paroxatot, annak voltak ponotsan ugynilyen hozzászokási tünetei, de az tuti nem volt egy hét, olyan 4-5 nap szerintem. Meg szedtem már Floxetet, meg még egyet, aminek nem jut eszembe a neve, azoknál nem is volt semmi, viszont nem is hatottak (mondjuk azokat meg depresszióra szedtem, nem szorongásra).

2014. szept. 7. 15:46
 6/24 A kérdező kommentje:
Ó, látom, hogy a Parogen és Paroxat ugyanaz a hatóanyag. Na, akkor most kb átérzem, mit érzel. :(
2014. szept. 7. 15:47
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja, a szorongás. Azt nem erősíti, de lehet, hogy azért, mert reggel-este rivotrilt szedek mellette. Te nem tudnál kérni rivot vagy xanaxot az átállási szakaszra?
2014. szept. 7. 15:55
 8/24 anonim válasza:
Xanaxot szedek reggel-este 0,5-ös sr-t. Jónak tűnik, de vannak olyan napok, amikor nem elég és napközben a simából kell 0,25-öset bevennem. Mivel a citalopramot folyamatosan csökkentem, a parogent meg emelem, szerintem senkinek lila gőze nincs róla, hogy éppen mitől vagyok rosszul. Voltak olyan napjaim kb az 5. nap Parogen szedés után, hogy egész nap alig éreztem szorongást. Most totális visszaesés, de növeltem az adagot. Ilyenkor mindíg feladom és eéveszítem a reményt, hogy a gyógyszer beáll majd és jobb lesz.
2014. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Neked bevált a Parxat annak idején? Az orvosom esküszik rá, hogy elsőként ajánlott szer szorongásos depreszzió esetén. Én kifejezetten úgy éreztem, hogy már a 10 mg jó volt 4-5 nap után. De most megint brutális sírógörcsök, szorongás, stb. agyon bízom benne, hogy lesznek jobb napjaim, mert most olyan kilátástalan és elkeserítő minden. :(
2014. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nekem nem vált be, bipoláris tüneteim lettek tőle (nem voltak soha, azóta sem, ez már vagy hat éve volt, tehát biztos, hogy mellékhatás volt), és emiatt abba kellett hagynom. Most is ezt akarták felírni újra, de pont ezért mást adtak. Én a depresszióból egy év alatt, gyógyszer nélkül, és baromi hosszan, lassan másztam ki, erre most kijött egy fizikai betegség kapcsán ez a hányástól-rosszulléttől való szorongás. :( A rivotril mondjuk elnyomja, dehát nem szedhetek életem végéig rivotrilt... úgyhogy próbálkozunk.
2014. szept. 7. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!