Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha elmegyek...

Szerintetek ha elmegyek pszichológushoz az segíthet?

Figyelt kérdés
Úgy érzem megrekedtem minden szinten.( Munka , ismerkedés, tanulás) Kétségbe vagyok esve csak tengek lengek. Nem tudom mitől lenne jobb a közérzetem.

2014. szept. 10. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, segíthet.

Sokszor éppen csak egy kis lendítésre van szükségünk. Tudod, mint amikor az autó kicsit beragad a sárba. Elég ha egy ember kicsit megtolja, és megy tovább.

2014. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Aki volt már hogy néz ki a dolog úgy értem kérdezget v beszéltet. Gondolom tanácsot nem ad.

Attól azért egy kicsit félek hogy komoly esetnek tart és pszichiáterhez küld. Mi van akkor ha végig bőgöm az egészet?

2014. szept. 10. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ne menj.Én voltam már,de csak azt pofázták,amit már alapból tudok magamról.Meg fúl hülyének tekintettek,tele akartak nyomni gyógyszerekkel.Meg különben is egy idegen ember,úgyse tudja,hogy neked mi a jó,neked kell rájönnöd.
2014. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Sztem először pszichiáterhez menj, ha gondod van. Ő aztán megállapítja, mire is lenne szükséged? pszichológusra, gyógyszerre, pihenésre.
2014. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

„ Attól azért egy kicsit félek hogy komoly esetnek tart és pszichiáterhez küld. Mi van akkor ha végig bőgöm az egészet? “ – Ne aggódj, ez nem épp így működik :).

Sokan nem tudják jól felmérni saját magukat és azt hiszik sokkal nagyobb probléma van velük, mint azt a szakember megítélné, ezért pánikolva és félve ülik végig az egész beszélgetést, várva a diagnózist a pszichiátertől, mire az megszólal mosolyogva, hogy “ magának nincs semmi komoly mentális baja, csak túlstresszelt/agyonhajszolt/idegileg fáradt,stb. “ – az ilyen típusú végkimenetelek sokszor zajlanak egy pszichiáter irodájában; persze a biztonság kedvéért soha nem árt több szakember véleményét is kikérni.


Ami a pszichológust illeti : vannak nagyon jók is, akik mindössze beszélgetéssel megtudják oldani adott páciens problémáját, illetve vannak nyilván olyanok is, akik minden 2. pácienst pszichiáterhez küldenek pusztán azért, mert nem tudnak mit kezdeni vele; de ez nem a páciensről árulkodik feltétlenül, hanem maga a pszichológusról is.

2014. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És általában hány alkalom szükséges úgy olvastam hogy problémától függ de kb 8 alkalom.

Csak az anyagiak miatt kérdezem.

2014. szept. 11. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!