Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok akik jártak pszichológush...

Azok akik jártak pszichológushoz segített nekik?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nincs más választásom, próbálkoztam "praktikákkal" gyógyteák stb. de egyszerűen nem tudok kijönni a depresszióból, visszahúzódó vagyok. Valamivel jobb a helyzet mint egy éve volt mert közben próbálnék pozitív lenni de most is gondolok önygilkosságra és hogy soha nem lesz jobb az életem hiába is próbálkozom, mindegy nem akarok ebbe most belemenni...Nem akarom feladni ezzel a harcot és adnék ennek egy esélyt még ha nem is olcsó. Kíváncsi lennék, hogy aki járt pszichológushoz neki segített-e? Mennyire változott meg?

2014. szept. 5. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológus tud segíteni, aki kiképzett terapeuta.
2014. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam pszichiáter és nekem maximálisan segített. Valószínűleg nem tudtam volna kilábalni a problémáimból, ha nem segített volna.

természetesen nem csak annyiban merült ki a dolog, hogy felírok x antidepresszánst, feszültségoldót, nyugtatót. Korrekt terápia plusz emberi hozzáállás.

olyan dolgokra világított rá, amelyekre nem mertem vagy nem akartam gondolni.

Szóval mindenképp megéri elmenni szakemberhez, csak előbb keresgélj egy kicsit, hogy valóban jó szakembert választasz e.

2014. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 homo ludensz ***** válasza:
100%
Keveritek a pszichiátert a pszichológussal.Az előbbi orvosi diplomával rendelkező személy,míg az utóbbi bölcsész/pszichológus tanintézménybe végzett. Pirulát csak a pszichiáter írhat fel de mint tudjuk az csak eseti problémákon segít. Amikor eldöntöd hogy megkeresnéd a depressziód okát és találsz hozzá pszichológust akkor együttműködve vele véglegesen kijöhetsz belőle.
2014. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterapeutát keress. És igen, segít.
2014. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! :)
2014. szept. 8. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!