Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vehetném rá az anyámat,...

Hogy vehetném rá az anyámat, hogy járjak pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok zavarodva, szociális fóbiám és koncentrációs zavarom van és szerintem kicsit depressziós is vagyok. Az érzelmeimmel nem tudok mit kezdeni, egyszerűen elfojtom őket, és (szerintem) emiatt ma volt egy pánikrohamom, folyton sírtam és ez elég kínos volt a suliban. Egyébként én vagyok a leg"bénább" a suliban csak azért mert nem beszélek sokat, és másabb vagyok mint ők, ezért állandóan beszólogatnak múltkor már a sírás határáig szekáltak, de egyszerűen nem bírok megnyílni másoknak egykönnyen...Senkivel sem tudom ezeket megbeszélni a családomnak ilyenekről nem beszélek, meg úgy igazán senkiben nem tudok megbízni, mert eléggé paranoiás vagyok. Anya nem akarja, hogy pszichológushoz járjak, (kineziológushoz járok eddig még csak egyszer voltam júliusban azt mondta hogy majd most menjek vissza) és valami agykontrollra is el akar vinni. Apa inkább pszichológushoz járatna, de mivel a szüleim elváltak és anyámmal élek nem sok beleszólása van. Bocsi ha hosszú lett!!

2014. szept. 10. 22:52
 1/4 A kérdező kommentje:
És még annyi, hogy szerintem egy pszichológus jobb lenne, a kineziológus is jó, de ott nem én beszélek...szóval hogy tudnám rávenni? Már kérdeztem és mondtam is neki de sose adott egyenes választ mindig csak a kineziológiára és az agykontrollizére tér rá!
2014. szept. 10. 22:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Végigolvasva a problémádat valóban jobb lenne neked erre egy pszichológus. Édesanyáddal próbálj meg leülni és higgadtan, nyugodtan elmagyarázni azt hogy mit érzel, hogy milyen problémáid vannak az iskolában, biztosan sokat jelentene ha legalább felületesen meg tudnád vele beszélni. Ha nincs más édesapáddal is el tudsz menni pszichológushoz attól hogy a szüleid elváltak még ő az apád, nyugodtan felhívhatod és kereshettek együtt egy jó szakembert.
2014. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, inkabb anyámmal beszelek, apámtól félek, és nem is nagyon szeretem, nagyon megváltozott mióta elváltak:(
2014. szept. 11. 17:32
 4/4 Gyémántlány ***** válasza:

Szerintem, ha elmondod neki, hogy úgy érzed, szükséged van egy pszichológusra, biztosan meg lehet majd győzni. Hiszen ő anya lévén a legjobbat akarja neked, és ha ez pszichológust jelent, akkor azt jelent.

Egy próbát mindenesetre megér, mondd ezt neki, hiszen, ha nem jön be, akkor sem vesztettél semmit. Ha neked szükséged van egy szakemberre ahhoz, hogy jól érezd magad, hidd el, nem fog ellenkezni az anyukád.

2014. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!