Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelemérzet, megmagyarázhatat...

Félelemérzet, megmagyarázhatatlan érzések elalvásnál. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár hete elalvás előtt rosszúl lettem, hidegrázás, szapora szívverésem volt,mintha gombóc lett volna a torkomban nyelni alig tudtam, száradt a szám.Kb félóráig tartott, utánna enyhűltek a tünetek, de továbbra sem tudtam elaludni.Azonkívűl néha éreztem szúrkálást a szívem körül,véranalízis minden rendben volt, pajzsmirigyműködés normális, EKG-n semmi. Pszichiáter Gerodorm tablettát írt fel amitől könnyebben elaludtam, de nagyon nagy az éhségérzetem tőle, ez az egyik mellékhatása, ezért abbahagytam. Még mindig nehezen alszom el, elég zaklatott vagyok elalvásnál. Valakinek tippje, mi a helyzet?

2013. ápr. 6. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Talán elmehetnél egy pszichológushoz. Taníthatnak relaxciós gyakorlatokat, hogy ne kelljen gyógyszerrel tömni magad. Vagy megmondhatnád az előző dokidnak, hogy miért nem vált be a gyógyszer, és ajánlhatna valami mást. Hirtelen pedig nem szabad ilyen gyógyszert abbahagyni!

"A kezelés abbahagyása után az alvászavar átmenetileg visszatérhet és súlyosabb lehet, mint korábban. Továbbá, egyéb tünetek jelentkezhetnek, mint hangulatváltozás, szorongás vagy nyugtalanság. Ezen tünetek kialakulásának kockázata nagyobb, ha a kezelést hirtelen hagyják abba, ezért a kezelés elhagyásakor a gyógyszer adagját fokozatosan kell csökkenteni."

2013. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen hagytam abba, ezt olvastam énis a tájékoztatón, hogy nemszabad abbahagyni, de csak felet szedtem, azt kelett csökkentsem negyedre április 1.ején és tegnap, tegnapelőtt már nem szedtem mert nagyon fájt a gyomromszája reggel az éhségtől. dokihoz vissza csak jövő hétvégén kell mennem, és csak akkor tudok
2013. ápr. 6. 15:15
 3/15 anonim ***** válasza:

Értem... (Nekem is volt egy gyógyszerem, ami miatt még éjszaka is felkeltem néha arra, hogy szörnyen éhes vagyok, elég rossz volt, érthető hogy nem akarod szedni :/)

Nyugtató hatású teákat próbáltál már(citromfű,komló,macskagyökér stb.)? Esetleg homeopátiás szorongásoldókat, mint pl. Sedatif PC?

2013. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ma meg már reggeltől zúg vagy sípolnak a füleim, olyan mintha sokat utaztam volna és a nyomás miatt lenne...de lehet hogy semmi köze.
2013. ápr. 6. 15:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Mást még nemnagyon probáltam...a probléma még elég "friss"
2013. ápr. 6. 15:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem kaptál oltást mostanában?
2013. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kiskorom ota nem kaptam...miert?
2013. ápr. 7. 12:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Mer lehet nehézfém mérgezés is talán.
2013. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most legfőképp az aggaszt, hogy időnként nyomást érzek a szívemnél, nagyon rövidek, de mindig észreveszem ha nyom egyet...mintha belülről valaki megbökne az újjával...Ez le is hangol néha rendesen. Még nem jöttem rá, hogy milyen helyzetekben jön elő, EKG-n nem találtak semmit, ez néha megnyugtat, de elég idegesítő.
2013. ápr. 9. 15:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam:


[link]

2013. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!