Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egyre jobban...

Szerintetek egyre jobban kezdek elmebeteggé válni, vagy mi?

Figyelt kérdés

(Ha esetleg van itt hozzám hasonló egyén, kérem jelezze vagy írjon nekem privátot mert szivesen beszélgetnék)Na szóval, először is NEM önsajnáltatni jöttem! 15 éves lány vagyok. Nem mondanám magam valami "Hüdeboldog" embernek, inkább ellenkezőleg. Úgy érzem telnek az évek, és én egyre fúrcsább, és romlottabb leszek, egyre jobban érdekelnek a rossz, tabu dolgok és a halál.Súlyos depresszióm van, furcsa gondolataim, úgy érzem figyelnek,megérintenek, mazochista(remélem jól írom) hajlamaim is vannak. 9. osztálytól(most 10.es vagyok) kezdtem el intenzíven vagdosni magam(meg valamiért boldogít a vérem látványa) ,(de már kisebb koromban is előfordúlt hogy kíváncsíságból, meg a jó érzés miatt karcoltam a karomat, de ez csak 1-2 alkalommal történt, de már akkor szerettem ha kisebb sebek voltak rajtam.) eleinte azért mert túlságosan gyötört a múlt, az osztálytársak terrorizáltak (még most is) lelkileg s fizikailag (fizikailag régebben, egyszer 2.ban berángatott a tanár a wcbe és megtépett meg felpofozott(erről máig nem tud senki), fel löktek a folyosón és kificamodott a térdem, valamint a szüleim is rendszeresen vertek ha nem értettem a matekot(a Discalculiám miatt) 7-8.ban maga volt a pokol(ott pl, könyvekkel dobáltak,sértegettek,úgy bántak velem mint valami tetves/rühös emberrel, abban az időben sokszor akartam öngyilkos is lenni, de sajna túl gyáva vagyok:,( , de egészen ovodától kezdve bántottak, egyedűl voltam egészen mostanáig). Jól tudom hogy senki se tud elfogadni, és belegondolok hogy a szüleim se képesek elfogadni... Őket csak az érdekli hogy tanuljak, de azt le se s@rják hogy én miket érzek, hogy nekem ez mennyire fáj. Utálom őket, sőt! az összes mindenséget. A szüleim elvették tőlem azt, akit a világon mindennél jobban szerettem. A kutyámat.(oké, lehet számotokra ez butaság, de mivel ember barátaim nincsennek(meg màr nem is kellenek) így ő volt az, akihez sokkal jobban kötődtem, jobban mint a család többi tagjához. Hónapokat bőgtem miatta, a szüleimet ezért nagyon gyűlölöm egyszerűen megölném mindkettőtt...

Amióta nincs velem a kutyám, azóta rosszabbodtam. Gyerekkoromban(4 évesen is) félénk voltam, ugyanakkor bődületesen agresszív( viszont most még agresszívabb vagyok egy kis gyilkos hajlamokkal fűszerezve), olyan 4-5 éves lehettem amikor hisztis vírcsaptolásom közepedte ölbe vett mamám és (anyáék mesélték) nem akartam hogy felvegyen, ezért egy igen erőset bele haraptam a karjába.Érdekes, mert ez a harapás védekező mechanizmusom haloványan bennem maradt. Kisiskoláskoromban már(10-12 évesen) már érdekeltek a horror műfajú filmek, igaz, az első horror filmet olyan 13-14 évesen láttam, de halovány az emlék. Azóta már jó sok horrort megnéztem, valamint mostanáig is ez tölti ki a napokat.12 évesen madarakat fogtam.(először azért mert tudni akartam milyen lehet nevelni egy ilyen apró lényt, milyen lehet anyának lenni xd... Utána már egyre jobban viselkedtem agresszíven e élőlényekkel(melyeket, hogy miket csináltam, inkább nem írok le :( ). Mára már nem teszek olyanokat amiket régen, mivel már városban lakom és csak bent poshadok a szobámban. De ma már egészen érdekes és szörnyű dolgokon jár az agyam. Mivel gyűlőlöm és egyszerűen undort keltenek bennem az osztálytársaim, gyakran, valósághűen tudom elképzelni hogy minél brutálisabb módon kínzom/ölöm meg őket. Mára már nem érzek büntudatot ha valami rosszat csináltam, sőt! Inkább büszke vagyok arra, valamint már az emberek iránti empátiát se mutatok, egyszerűen nem érdekel amikor pl, egyik osztálytársnőm aki azt hiszi mi nagy " haverok vagyunk" holott nem, ő jön és mondja hogy ez "így" ez "úgy" de legszivesebben leordítanám azt a szánalomra méltó fejét! Pedig jól tudom hogy mekkora tudatlannak tart, de közbe azt utálom a legjobban amikor összekacsint a nyomi barátosnéjével hogy én mekkora izé vagyok(nem írom ki mi) és olyankor szét verném pépesre a koponyáját.Meg persze a szemembe mondja hogy én egy elmebeteg vagyok. A suliban mindenki az hiszi hogy én egy kedves, visszahúzódó lány vagyok aki depis(végülis a depi az igaz) de közben az igazság az hogy én egy ember gyűlölő, depressziós mazochista, stb ember vagyok. Mindenki más énemet ismeri(melyek álarcok,szinjátékok). Vannak akik a jó, de feketeruhákban járkáló rocker énemet ismerik, és vannak azok akik nem is ismernek/ nem tudják ki vagyok, ezek az emberek a szüleim, és van az a énem, aki a valódi, a dominánsabb. Ő a megtestesűlt rossz.(egyébként van egy ilyen oldalam ask.fm en. azon van a rossz énem.) Mindennapjaim unalmasan telnek. Régebben sokat rajzoltam, de mára már egyáltalán nem. Mindennap, minden órában, sőt egész nap csak a szobámban ülök zenét hallgatok(rock, dubstep) és az elmém világába menekülök, ahol, hol zombikat ölök és menekülök, vagy épp egy földönkívüli lény vagyok, vagy épp egy őrűlt pszichopata gyilkos, aki néha még nekrofil is, van hogy megnézek egy horror filmet és később bele képzelem abba magam mint új főszereplő (általában negatív szereplőt játszok).

Mindig a kalandra és izgalmakra vágyok, melyeket megkaphatok a képzeletemben. Azon kívűl hogy mennyire lusta vagyok, inteligensnek és tökéletesnek tartom magam, de amikor rámtör a depresszió, egy ostoba, jelentéktelen élősködőnek érzem magam. Szeretek ilyen lenni amilyen vagyok, de van amikor rájövök hogy nem vagyok normális, van h tenni akarok ellene, van h nem, vagy lusta vagyok hozzá s nincs semmi kedvem. Tavaly kutatgattam a neten, és találkoztam a Gore-ral. Egy ilyen oldalakat találtam, nagyon megörültem, hisz mindig is érdekeltek a különböző extrém halálesetek. Nem jeleskedem a kapolatok/kapcsolat építés terén, pl. Egyszer volt két fiú. Először az idősebb( 16-17 éves) udvarolgatott de lekoptattam mert borzasztóan irritált, ugyanez volt a másikkal is(15 évessel). Furcsa még az is hogy engem az idősebb "férfiak" vonzanak...(ilyen 30 éves ipsék), néha zavar, néha nem. Igaz, ha van olyan aki az én korosztályombol bejön, hát... Igazából fogalmam sincs. Furcsa az is hogy miközben én képtelennek érzem azt hogy szeressek a kutyám halála után, mégis, valahol nagyon mélyen, egy sötét helyen vágyom a törődésre, de ugyanakkor kiráz a hideg és elborzadok. Valamint már a szüleimtől is teljesen eltávolodtam, főként apámtól, ha oda jön hozzám, hogy megöleljen,megpusziljon, beszélgessen (ami ritka) mindig elhajlok mellőle, vagy elküldöm(ki küldöm a szobámból), anyámmal úgy vagyok hogy tőle csak az ölelést stb-t, utasítom el, mivel ő már egyáltalán nem próbálkozik be nálam. Már beszélgetni se szoktam velük, mert 1. nincs kedvem,unalmasak, 2. nem lehet velük beszélgetni mert őket nem az érdekli ami engem... De jobb is így. Ja ki hagytam. Kényszeresen hazudozok, úgy mindenkinek a környezetemben(osz.társak, szülők).

Tényleg bocsánat amiért ilyen sokat írtam. Ha tudjátok esetleg milyen elmezavarom van, hogy mit tehet ez velem felnőtt ként, akkor legyetek szívesek leírni! És mint írtam, ha itt GyK-n vannak hozzám hasonlóak, írhatnak, beszélgetni .HÁLÁSAN köszönöm ha elolvastad!!



2014. szept. 14. 17:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azta!.oO kissé sokat írtam :(
2014. szept. 14. 17:41
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

xDD hát jah csak egy picit lett hosszú de nem baj, érdekes volt. szerintem szociopata vagy/leszel...végül is valaki annak születik valakinek meg gyerekkorában alakul ki

amúgy most olvastam egy könyvet a főszereplő majdnem olyan mint te csak rosszab de baromi jó könyv, ajánlom: dan wells nem vagyok sorozatgyilkos pdf link a legalso a pdf: [link]

2014. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes eset, lehet hogy tudok segíteni
2014. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1#. Köszi a linket, imádom az ilyen sorozatgyilkosos történeteket :3
2014. szept. 15. 06:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

üdv! bármit is fogsz tenni a jövőben csak 1 dolgot ne tegyél! ne nyúlj a droghoz mert az kivégez! nagyjából hasonlóan indultam én is, csak én a vér látványától mindig rosszul lettem így nem műveltem rossz dolgokat.. a másik különbözet a h én férfi vagyok tehát 30 éves palikhoz nem vonzódtam xD... habár a többi nálam is stimm volt!

a 30 éves srácokhoz való vonzódás.. a te korodban a kíváncsiság hajt! van egy 15 éves srác (tesóm fogadott gyermeke), ő meg a 30 éves nőkhöz vonzódik a fél osztályával (persze ő egy igazi tökfilkó zseni) xD

szellemi oka mi lenne? talán az h ha valóban okos vagy akkor a korosztályod szintje felett állsz szellemi kapacitásban! esetleg a memóriád mennyivel jobb az övékénél? a szüledig pedig jóhogy csak egy dolgot akarnak tőled a legjobban h tanulj! ha nem tanulsz akkor értéktelen haszontalan ember lesz belőled és nincs rosszabb egy szülő számára mint amikor látják felnőni az okos kisfiukat/lányukat miközben eltékozolja a képességeit! nem tudom h a szüleid bántottak e meg de ahogy írtad unalmasak így nem valószínű.. ez tehát felvet még1 problémát: unalmasnak tartod őket mert a korosztályod dolgai iránt érdeklődnél de mivel lehet h fejlettebb vagy náluk (habár az élet becsülés fejletlen lehet nálad a hosszútávú céltudat hiányában vagy egy amolyan pótcselekvés miszerint elkönyvelt téged a környezet és saját magadat te is bizarrnak) ezért őket meg ostobának tartod! jó kis paradox... mi? magyaránt a szellemi szinted fejlettebb mint a korosztályodé de nem érdeklődsz azok után a dolgok után amiért az a te szinteden lévők!

és a vége: lehet h tévedek, ez csak egy hipotézis volt..

itt egy teszt, töltsd ki, ha kijön a max (ingyenes, mailban küldik az eredményt azonnal) akkor igazam van!

[link]

igazság szerint pofátlan kérés ez, de kíváncsi vagyok h mennyit sikerült itt alkotni.. pm-be el tudod küldeni? :D

2014. szept. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már elküldtem ;)
2014. szept. 16. 06:07
 7/14 A kérdező kommentje:

Lenne még ez az... Mert kihagytam párdolgot!

Pl. Régen még kisebb ként is meg volt nálam az hogy ilyen sok valamiket láttam.... Meg ugy mondhatni ez most is megvan nálam,Meg újak is pl. Valaki van hogy egyfolytába figyel leginkább akkor ha egyedül vagyok(a szobámban miközben rajzolok vagy tanulok, mindig elkezdek ilyen fura hangokat hallani, meg olyan mintha lenne valaki a hátam mögőtt. A másik hogy mikor épp a fürdősgobában vagyok(kis helység) akkor meg mégrosszabb. Egyszer hallotam hogy valaki énekel az egesz helysegből vagy nem tom én meg elkezdtem ugyan azt a dalt hümmögni mint az... Azzal együtt hümmögtem el.

Na meg ezek a gyilkolási gondolatok(ezt se fejtettem ki.)

Vagy ha iskolában vagyok, vagy ha otthon, néha bárhol, szinte mindig az van a fejembe hogy mindenkit megölök... Megkínzom azokat és utána megölöm őket.(néha ismerősöket, vagy random kitalált embereket,mikor hogy) meg amiket eddig rajzoltam... Azok is eleg durvák.(pl. Kitalált gyilkosok,szörnyek, gyilkossági jelenet-ebből kevesebb van, viszont a múltkor elég dúrvát rajzoltam amin én is rajta vagyok-) meg az önvagdosás is(néha ugy szét trancsíroznám a kezem) meg még sorolhatnám... (Ja és nem tom oda irtam-e. Régen néha előfordult h loptam, ovodában, általnosban,meg régen egyszer 12-13 évesen egy krémet loptam a boltból xd, hogy miért nem tom(lehet kleltomániás voltam?. Xd) meg most(most inkább néhaöcsém pénzét szoktam, mivel nagyon kabzsi vagyok.)

Ezekkel szerintetek már pszichiátriai esetnek számítok? Már mint a hangok meg a figyeles es a gyilkos gondolatok miatt? Szüleimnek nem lehet erről szolnom mert ha tudnak biztos vinnének a pszichodilihez és... Akkor lehet tuti bezárnának. Nem akarnék annyira oda kerülni, igaz végre ott talán nem lenne az idegesítő ismerősök, de azért mégse lenne szuper ott tölteni az életem... U.U oké, több ilyen sokat nem írok,mert sok.

2014. szept. 19. 05:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja! Igen. Szóval van még hogy mindennen elkezdek úgy random őrülten röhögni, a semmin, meg amikor otthon hangoztatom igy a csaladnak hogy-hü, most meg kínoznam ezt meg azt, meghogy ennél durvabbakat- akkor közben is röhögök mint egy hulye... Na ez miért van?:D
2014. szept. 19. 05:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó hosszú lett, bocs de én nem igazán értek az ilyesfajta dolgokhoz de én azt tudnám javasolni hogy menny el egy pszichiáterhez.
2014. okt. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
véletlenül nem vagy szupernő? Mármint az a kromoszóma mutációs, xxx kromoszóma.
2014. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!