Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöjjek ki ebből?

Hogyan jöjjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Tudom, kb tucatkérdés, mégis ki kell írnom. Először a történet. Karácsony előtt, azt hiszem kb 2 héttel, széthullott a családom. Anyám elhagyta a családot, teljesen kifordult magából, én nem ilyennek ismertem. Apám és nővérem összeomlottak emiatt, és nyilván én is. Életem legszörnyűbb karácsonya volt, és nyilván nem a karácsony a lényeg, de az tényleg szörnyű mikor máskor mindig arról szólt, hogy együtt a család, szeretet stb., most meg ha körbenéztem akkor csak zavarodott, magába roskadt embereket láttam, az anyám nélkül. Karácsony után néhány nappal a nagymamám kórházba került, szerencsére már hazaengedték, de még mindig nincs teljesen jól. Az ő betegsége is csak tovább rombolt belülről. Jelenleg a vizsgaidőszakomat töltöm, de épphogy csak megvannak a vizsgák, sőt valószínű nem tudok mindegyiken átmenni. A sikertelen vizsgák még inkább lelomboznak. Egyre mélyebbre kerülök, úgy érzem teljesen széthullik/széthullott az életem. Nincs jövőképem, nincsenek céljaim. Koncentrálni és tanulni végképp nem tudok, nem megy, hogy belefeledkezem a tanulásba és addig se a gondokon jár az eszem. Senkivel nem beszéltem még erről a dologról, családon belül is inkább tartani próbálom a lelket a többiekben több-kevesebb sikerrel. Az ismerőseim nem tudom, hogy egyáltalán észrevesznek-e valamit az egészből, maximum annyit, hogy kicsit furán viselkedek néha, de figyelek rá, hogy ne nagyon mutassam ki, nem az ő problémájuk. Legszívesebben egész nap csak feküdnék, nem érdekel semmi, igazából ki sem akarok jönni ebből az állapotból, nem érdekelne, ha nem kelnék fel az egyik reggel. Azonban tudom, hogy ez nem megoldás és változtatni kell, össze kell szednem magam, de egyszerűen addig se jutok el, hogy elkezdjem. Tényleg nem tudom mitévő legyek, ha van valami ötletetek akkor azt szívesen fogadnám.


Minden jót!

20/f


2010. jan. 19. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát sajnállak, így én se tudnék tanulni. Nem nagyon tudok mit mondani, de az a baj, hogyha halasztgatod a sulit, azzal csak hátrébb jutsz, szóval valahogy próbálj meg azért tanulgatni. Max nem lesznek olyan jó jegyeid, de legalább csináld végig a sulit, ha már elkezdted. Később örülni fogsz neki, hogy ha már túl vagy a sulin.
2010. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állj a talpadra!!! Igaza van az előttem szólónak, bekell fejezned a sulit, tanulj! Ez egy ilyen állapot. Hidd el a tél is rátesz egy lapáttal. Ez ilyen évszak. Bízz magadban te is tudod, hogy túl tudod tenni magad ezen az állapoton. Szurkolok neked! =)
2010. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Szerintem az lenne a legjobb ha ezekről a dolgokról beszélgetnél valakivel. Családdal, egy baráttal, egy pszichológussal. Tökmindegy. A lényeg, hogy kibeszéld magadból, megkönnyebbülnél. Értem, hogy úgy érzed ez nem tartozik másra, de az nyilvánvaló hogy egyedül nem tudod megoldani. Szerintem támaszra lenne szükséged. Valakire aki meghallgat.


A vizsgaidőszak szerintem ilyen szar lelkiállapotban másodlagos. (Bár barátnőm példája alapján, aki szintén családi zűrökön megy át, megoldható.) A mai egyetemi rendszer olyan, hogy már szászhúsz év alatt is elvégezheted, ha úgy jön ki. :P


Egy valamit kérhetek? Ha léptél valamit, akkor írd meg hogy mi történt. Remélem tudtam segíteni, vagy valahogy találsz egy jó megoldást!


M 20/L

2010. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, hogy minden rossz időszak elmúlik egyszer. Az a fontos,hogy ép ésszel vészeld át, és hogy később legyél képes a magad hasznára fordítani a téged ért traumát. Az jó,ha képes leszel levizsgázni, de, ha esetleg mégsem megy, ne keserítsen el. Sebaj. Majd levizsgázol egy év múlva.
2010. jan. 20. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Örökké nem eshet...

Még ha nagyon kimerült is vagy idegileg, legyél büszke amiért így is tartod magad, legyél erős. Az életben semmi nem tart örökké, a tökéletes biztonságot nyújtó család is széteshet, de a szenvedés is elmúlik majd. Beszélgess azokkal akik ottmaradtak körülötted, kicsit fogd össze őket, tudom hogy furán hangzik, de összeülhetnétek egy közös teázásra, sütizésre, lehetne egy ilyen nap minden héten, amikor mindenki ráér. Szükségetek van egymásra. Kiderülne, hogy nem csak Te érzed ezt, hanem mindenki a családodban.

2010. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!