Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet túlélni, ha mindenk...

Hogy lehet túlélni, ha mindenkidet elveszíted?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és néhány hónapja elveszítettem a testvéremet. A másik testvéremnek is ugyanaz a betegsége, amibe az első belehalt, és pár hete kiderült, hogy az édesanyám is nagyon beteg.

Az egyik jó barátom pedig élet-halál között lebeg egy váratlan, súlyos betegség miatt.


Legjobban az anyukám elvesztésétől rettegek.


Már úgy érzem, nekem sincs értelme élnem.

Annyira felfoghatatlan az egész.


2014. szept. 20. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon különös, hogy egyszerre veszítesz el 4 embert is. Sajnálom a helyzetedet; használd ki azt az időt, ami még van, közben fogd fel úgy, hogy most egy életszakaszodat zárod, mintha épp ballagnál. Emlékezz tovább a szépre, amit velük töltöttél és tedd erősebbé a kapcsolataidat a többi barátoddal.


Idővel jobb lesz, csak ne felejtsd el, hogy neked még tart az utad és ők is azt akarják, hogy a boldogságra koncentrálj.

2014. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát.. a különösnél keményebb szavak jutnak eszembe erre a helyzetre.


Köszönöm a segítő szándékot, de én ebbe beleőrülök.. nem tudom úgy felfogni, mint egy ballagást.


A többi barátom már külföldön él. Egyedül maradok. Hogy lehet tovább élni? Nem értem.

2014. szept. 20. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Mindenek előtt fogadd őszinte részvétem! Nagyon sajnálom a veszteséget,és azt a sok fájdalmat amin keresztül kell menned neked,és a szeretteidnek! :( Én nem éltem meg ilyet,így nem is tudom mit írhatnék...Kérlek ne úgy tekints rám,mint ismeretlenre most,hanem mint egy őszinte jóbarátra!Fogadd el tőlem ezt a pár sort!

Hadd kezdjem egy idézettel:


"A tegnap már történelem,a holnap még relytelem,a ma ajándék!"


Ami megtörtént azon sajnos nem tudunk változtatni...ez a legfájdalmasabb lecke talán az embernek...de ahogy az idézet is mondja "A tegnap,történelem". A történelmet Hősök írják! Bátor emberek,akik a végsőkig küzdöttek!!Nem adták fel akkor sem amikor minden veszni látszott! S bár elestek a csatában,nevük fönnmaradt,és évszázadokkal később is dícsérik nevüket,így életben tartva ezeket a hősöket! Biztos vagyok benne,hogy a szeretteid is egytől egyig,ilyen Bátor hősök!Bárhogy is lesz, tovább élnek majd,a szívedben,az emlékeidben,és azokban a történetekben amelyeket elmesélsz róluk az embereknek,a gyermekeidnek,és majd az unokáknak!


"a ma ajándék!" - Csókold meg őket százszor,és ne rösteld kimutatni szereteted.


"A holnap még relytelem"- Talán a legfontosabb,melyre most neked szükséged van. Senki nemtudja kinek mit hoz a holnap...Egy biztos...ahonnan a Jó Isten elvesz,oda kamatostul ad is! Nagyon kérlek drága barátom,bármilyen kilátástalan is a jövő,vigyázz magadra! Valami most lezárul,de valami elkezdődik! Előtted az élet! Család,gyermekek,unokák! És még ki tudja mennyi boldog pillanat,mégha most hihetetlennek is tűnik! Élj úgy,hogy szeretteid mosolyogjanak az égből!

Végül majd ha utad végére érsz,találkozol velük újra,ebben biztos vagyok!!!!!! Addig ők várnak rád,egy olyan helyen ahol nincs tér,se idő,se fájdalom! Csak Szeretet! Mikor leszáll az éj,s a földön sötétség lesz,ők fent a mennyben mécsest gyújtanak. Erre mondjuk mi a földön,hogy csillagok. Nézd barátom! Itt vannak veled mindenhol! Sosem hagynak majd magadra! Végigkísérnek mindaddig míg újra találkoztok! Ottlesznek mindenhol! Fűben,fában,egy dalban,a csillagok között,egy illatban,egy táncban,egy közös emlékben,a szívedben! A legtöbb mit tehetsz,hogy úgy élsz,hogy büszkék legyenek,és mosolyogjanak az égben!


Drága Barátom! Vigyázz magadra!

2014. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak helyzetek, amiket nem lehet felfogni, csak elfogadni.


A halál az élet része, jövünk-megyünk. Miattuk tarts ki, hogy ha látnának büszkék lennének rád. Használd ki az időt amit még velük tölthetsz. Nem tudjuk, hogy mikor halunk meg, egy betegség diagnózisa nagyon sokkoló, úgy érezzük, hogy meg vannak számlálva azok a napok amit velük tölthetünk. De bármikor a fejünkre eshet egy tégla vagy azokéra akit szeretünk. Így most egy kicsit fel tudsz rá készülni, hogy nagy változások jöhetnek az életedben.

Egyetértek az első válaszolóval, nagyon szépen megfogalmazta.

2014. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!