Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok erre valami tanácsot...

Tudnátok erre valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, hogy soha nem leszek igazán boldog, mert folyamatosan azzal leszek mindig is elfoglalva, hogy mások mit gondolnak rólam, hogy félni fogok a sok ember előtti beszéléstől (legyen az az egyetem, vagy majd a munkahely), ezért úgy fogom leélni az életem, hogy szorongok, soha nem fogom tudni elengedni magam, és úgy viselkedni igazán, ahogy én érzem magam. Úgy érzem, hogy nem fogok tudni kitörni a kisebbségi érzésből, és egyre inkább letör az, mikor látom, hogy másokhoz képest nem vesznek olyan komolyan egy beszélgetésnél, és inkább a másikra néznek a beszélgetés közben, meg velük beszélgetnek. Hiába vagyok kedves, ha határozatlannak és félénknek tűnök beszédnél, ez senkinek nem jön be szerintem.

Néha úgy érzem, hogy kezdek belefáradni ebbe a belső őrlődésbe, amivel önbizalmat akarok építeni magamban, mert már 13 éves korom óta ez megy. Félek attól, hogy egyre boldogtalanabb leszek, és hogy talán még bele is fogok őrülni ebbe egyszer, hogy állandóan az jár a fejemben, hogy rendben vagyok-e kívülről.


Pedig otthon nincsenek gondok, és beteg vagy ronda se vagyok szerintem. Mégis egyre jobban félek, hogy mi lesz velem.



2014. szept. 21. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ugyan ilyen gondolataim/érzéseim néhány éve, néha még most is előfordul. Én is nehezen kommunikáltam az emberekkel (írásban szuperül megfogalmaztam mindent, de ha ki kellett nyitni a számat, akkor max 3-4 suta szó jött ki), határozatlannak, önállótlannak éreztem magam. Nálam ez több okból tevődött össze: egyrészt anyukám nagyon önállótlanra nevelt, mindent elintézett helyettem, másrészt nagyon halk a hangom és vékony is, ezért magam sem szeretem hallani, harmadrészt az interneten nőttem fel és elszoktam a beszédtől, elnyomtak az általánosban, stb... De ez egy olyan dolog, amin lehet javítani tudatosan és bizonyos élethelyzetekben magától is javul, úgy, hogy észre sem veszed. Nekem segített a főiskola (ott néha kénytelen voltam kiállni a többiek elé és) utána pedig a munkám miatt is sokat fejlődtem, mert emberekkel kellett kommunikálnom. Fontos, hogy megértő emberekkel légy körbevéve, mert akkor bátorítanak és lassan ki tudsz nyílni, látod, hogy megy ez és felbátorodsz. :) Hány éves vagy egyébként?

"Hiába vagyok kedves, ha határozatlannak és félénknek tűnök beszédnél, ez senkinek nem jön be szerintem" -> Azért az szerintem sokat számít, hogy ha kedves vagy az emberekkel az mindig szimpatikus, én is erre építkezem. :)

2014. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elején megválaszoltad magadnak a megoldást. Ne foglalkozz másokkal!
2014. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

21F vagyok.

Amúgy azért is szomorít el ez egyre jobban, mert fiúként (vagy férfiként, amelyik jobb) elég nagy hátrány, ha valaki ennyire szorongós, egyszerűen hiába vagyok kedves, ha nem vagyok olyan, akivel jól el lehet hülyülni akármiről.. Legutóbb is volt egy lány, aki ugyanilyen szorongós volt, ennek ellenére nem jöttem be neki ez miatt, pedig ebben a tekintetben hozzá illettem volna. Ez a feszengős jellem meg szorongás kiütközik a viselkedésben, ami eléggé taszító.


Egyébként az iskola nekem is segít abban, hogy fejlődjek pl. a beszédben, de az, hogy ilyen feszengős típus vagyok, az meg fog maradni szerintem. Annyira nem vagyok biztos önmagamban, hogy egyszerűen mindig bennem van az, hogy nem is vagyok normális, ez se segít.

2014. szept. 21. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem sikerül megoldani a szociális fóbia jellegű tüneteket, akkor lehet szakember segítségét kérni. Nem szégyen segítséget kérni.
2014. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én 17/F vagyok, gimi 3-os. Elég kövér vagyok, és emiatt mióta az eszemet tudom, mindig is elnyomtak. Mikor gimis lettem, kollégista, akkor olyan szobatársat kaptam, aki cigizett, nem tanult, stb... Szóval azt a tipikus nagyszájú vagányt. Ettől függetlenűl jól kijöttünk egymással, sokat segítettünk egymásnak. A lényeg h egy év alatt annyira megváltoztunk mindketten, hogy ránk sem lehetett ismerni. Én megnyíltam a világ felé, sokkal nyugodtabb, lazább, magabiztosabb és beszédesebb lettem, mint amilyen voltam. Ő pedig moderálta magát. Szóval nekem csak ez segített, hogy össze voltam zárva az ellentétemmel. Nekem ez nagyon bevált. Javasolni csak ezt az egyet tudom, bár ha nincsenek barátaid, akkor nehezebb lesz, de próbálj összehaverkodni egy ilyesmi személyiséggel, mint akit leírtam. Belőlük pedig akad bőven. :) (Senki ne értsen félre, semmi bajom az ilyen emberekkel. Csak segíteni próbáltam.) Sok sikert! :)
2014. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!