Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns gyógyszerektől...

Antidepresszáns gyógyszerektől lesz az embernek öngyilkossági hajlama?

Figyelt kérdés
Írtak nekem egy doboz coaxil (12,5mg-ot), de valaki azt mondta nekem, hogy teljesen megváltozik az ember személyisége tőle, meg öngyilkossági hajlamokat hoz elő ...
2014. szept. 24. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Amikor elmentél a pszichiáterhez, akkor már meg volt változva a személyiséged, bár ez aránylag lassan történt meg, de végül elért egy olyan határt, ami miatt orvoshoz fordultál. Most gyógyszerrel vissza szeretnéd kapni a régi énedet, rosszullétek nélkül. Választanod kell: vagy marad az egyre romló éntudat ( kinek mivel jár), vagy bevállalva némi + rosszullétet is, elkezded szedni a gyógyszert. Mellékesen az embernek minden nappal változik a személyisége, csak szépen lassan. Én is szedtem antidepresszánst de nem tudom, mennyire változtatott meg. Mindenesetre meggyógyultam tőle.
2014. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem. Az antidepresszáns hatásmechanizmusához tartozik az, hogy az első két hétben rosszabbodik a beteg állapota (ezért pl. egy klinikai depressziós tényleg eljuthat az öngyilkosságig, ezért is kell őt ilyen gyanú esetén kórházba küldeni), majd aztán javul fokozatosan.


A személyiséged nem változik meg semmiféle gyógyszertől. Drasztikusan és hirtelen lefelé a súlyos traumatizáció, felfelé pedig a halálközeli élmény löki az embert. Minden más lassú folyamat. Még megőrülni is évekbe telhet egy olyan embernek, aki nem (kivált genetikai alapon) skizofrén alkat.

2014. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
pff. akkor most egyik napról a másikra öngyilkos akarok majd lenni?
2014. szept. 24. 20:47
 4/15 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok már több generációs változáson mentek át. A mostaniak sokkal jobbak. Régen valóban volt ilyen hogy öngyilkos lett a beteg, főleg fiataloknál. Mostanában is biztos van, de vannak ám nagyon nagyon beteg emberek is. Nem igen valószínű hogy öngyilkos lennél 12 mg töl. De ha ezt szeretnéd hallani, valóban bármi megtörténhet, de nem mindegy mennyi esély van rá.
2014. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2-es voltam: Nem. Az nem úgy jön, hogy "hűűű, de meg akarok halni!". Megnöveli az öngyilkossági hajlamot, mert mélyíti a depressziós állapotot, de ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen és mindenkinél ez történik.
2014. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ps: Hamarabb aggódj azon, hogy elhízol tőlük, mint a disznó - mert az, ami garantált.
2014. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

nem szükségszerű de van rá esély.

inkább a függőségtől félj, az sokkal valószínűbb.

2014. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem okoz függőséget egy Antidepresszáns sem, ha kicsit is értenél hozzá akkor tudnád, az hogy nem lehet hirtelen abbahagyni csak fokozatosan nem a függőség következménye, hanem hogy hirtelen eltűnik a szerotonin a szervezetből.
2014. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ha értenél hozzá, tudnád, hogy enm csak kémiai függőség létezik, és pont azért nem megoldás, mert a megvonás után ugyanúgy hiány lép fel.
2014. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha beültetnek egy vadászgépbe amivel felgyorsítanak 1000km/h órára majd 1 másodperc alatt lassítok neked 0 ára és emiatt felkenődsz a szélvédőre azt fogod mondani emiatt soha nem ülök vadászgépbe, mert ezzel ez is megtörténhet, holott ha rendesen lassítod ez elkerülhető. Hogy mit is nevezünk függőségnek azt inkább most hagyjuk, kémia függőséget nem okoz ez tény. A helyedben nem írnék ilyen hülyeséget hogy azért ne szedjen valaki Antidepresszánst mert függőséget okoz. Én nem védem egyik Antidepresszánst sem, mert amíg lehet érdemes elkerülni, de rengeteg ember életét mentette már meg. Van rosszabb is a függőségnél, ha lett volna Depressziód tudnád.
2014. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!