Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós tinédzser kezelése?

Depressziós tinédzser kezelése?

Figyelt kérdés

Nem írom le a történetem, mert nem hiszem, hogy sokan kíváncsiak rá. Nem is ez a lényege ennek a kérdésnek. Arra lennék kíváncsi, hogy egy 18 éves lánynak hova kéne mennie depresszió tüneteivel?


Fizetős pszichológust nem engedhetünk meg magunknak, az ingyenes gyerekpszichológus pedig nem segít. A Vadaskert Alapítványról olvastam, de ők csak 18 éves korig foglalkoznak gyerekekkel. Én nemsokára 19 vagyok.

Köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 1. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj a háziorvosodhoz, ő majd továbbirányít. Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de az ingyenesek általában le se sz*rnak. :/
2014. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ingyenes doki ideje be van táblázva. Lesz kb. 20 perced, hogy elmondd, mi van. Eközben a doki nézegeti az óráját, nehogy elhúzódjon az idő, és a következő betegek csússzanak.

Mikor végeztél (vagy, ha nem végeztél, akkor 20 perc elteltével) a doki ír fel valami kedélyállapotjavítót vagy enyhe antidepresszánst, és viszlát.

2014. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a kerületi pszichiátriai gondozóba mentem, ugyanúgy 18 évesen, mint te és egyáltalán nem az volt, hogy le se szartak. Kedvesek voltak és a doki odafigyelt rám. Csak így mindig sokat kell várni a dokihoz. Úgy van, hogy egyszerre járok pszichiáterhez, illetve a mellette dolgozó pszichológushoz. És hiába mondják a neten hogy a dokik csak gyógyszerekkel akarnak tömni, engem az elején pont hogy nem akart, mert fiatal vagyok.


De amúgy a legjobb, ha a háziorvossal beszélsz, ő biztos tudjak, hogy mik a lehetőségeid.

2014. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!