Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam meg anyukámnak,...

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ez nem így van?

Figyelt kérdés

Járok pszichológussal, depresszió, szorongás, vagdosás, pánikbetegség miatt. Anyukám szerint és a nővérem szerint is csak sajnáltatom magam. Nagyon rosszul esik, hogy így gondolják mert nem így van. Ezért próbálom magamba fojtani, hogyha szomorú vagyok. Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne mondja ezt? Mert egyáltalán nem azt akarom, h sajnáljanak :( és nem azért vagyok szomorú és hasonlók.

18 éves lány



2014. máj. 19. 15:30
 1/6 hektorr7 ***** válasza:
ne fojtsd el mert attól csak még rosszabb lesz. Szerintem hívd el pszichológushoz és közösen megbeszélitek hárman. Te, pszichológusod és anyukád.
2014. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:( Ezt felhozzam a pszichológusomnak, hogy hogyan kezeljem ezt az egészet?
2014. máj. 19. 18:48
 3/6 hektorr7 ***** válasza:
Igen igen szerintem mindenképpen beszéld meg vele!
2014. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás, ha elfogadod, hogy ők ezt hiszik. Egyszerűen mert fogalmuk sincs az egészről. Egy csomó dologról van az embereknek téves elgondolása, amivel nincs saját tapasztalatuk. Sajnos. De nagyon nehéz ezeken a prekoncepciókon változtatni. A többség saját kárából tanul csak. Szóval lehet amíg át nem élnek ilyet nem fogják érteni.
2014. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En ezt megertem de rosszul esik :( es ezzel nem is segitik a gyogyulasom
2014. máj. 20. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:

de vedd úgy, hogy nem tehetnek mást. extrém példa jön készülj fel :D neo miután felébredt a mátrixból hiába mondta volna, hogy mit látott, aki még nem tapasztalta még azt nem vette volna komolyan, ha elmeséli az élményeit :D


nekem is egy barátom most megy át ilyesmin és mesélte, hogy előtte el nem tudta volna képzelni, hogy ilyen van és ez mennyire durva tud lenni.


ez egy olyan tapasztalatod, amit nagyon nehezen lehet megosztani másokkal, aki még nem látta. ahogy aki lát sem tudja megosztani, hogy milyenek a színek a vakkal.


egyébként, hogy érdemi tanácsot adjak: keress lehetőséget, ahol tudsz segíteni másoknak csak úgy. valahogy ez tud segíteni, ha az ember látja, hogy képes jó dolgokhoz hozzájárulni.

2014. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!