Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki ért a mentális betegségekh...

Aki ért a mentális betegségekhez, azok segítsenek, kérem! Mi a bajom? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

16 éves, kényszerbeteg lány vagyok, sokszor voltam kórházban is miatta. Viszont van valami, ami nem hagy nyugodni... Tudom, hogy más bajom is van, amikor felnőtt pszichiátrián voltam akkor ők ezt észre is vették végre. A gyereken persze csak a tipikus gyerek agybajokat ismerik, és nem csak nálam, tudnék mesélni hány ismerősömről derült ki hogy komoly baja van, ott meg fel se merült ez bennük... Na mindegy.


A lényeg: egy idegbeteg vagyok. De tényleg. Nem tudom, hogy tudnám a legjobban elmagyarázni, de nem az a tipikus "idegesít valami" érzésem van olyankor, amikor rám jönnek ezek a "rohamok", mert nyilván alapból is idegesítenek dolgok, nyilván van hogy nagyon is, de az teljesen más, mint ez. Ez olyan, mintha nem is én lennék, és ez egy teljesen idegen dolog lenne. Mintha az idegesség és a feszültség valami földöntúli szintre emelkedne bennem ilyenkor, és mint egy időzített bomba, robban. De a lényeg ebben, hogy olyan tök hétköznapi és értelmetlen dolgoknál jön ez a "roham" elő, mint amikor valaki mondjuk megmozdul. De nem mindig, csak mikor ez a "bomba" "felrobban" bennem. És ebben az a legijesztőbb, hogy egyre súlyosabb a helyzet... Mostanra eljutottam odáig, hogy ha ez még közterületen is jön elő, akkor annyira elveszítem az önkontrollt, hogy "rámorgok" az illetőre, aki éppen mozdul, és ilyenkor nem is vagyok magamnál... És ez annyira ijesztő, mert most eljutottam odáig, hogy egy hajszál választott el attól, hogy tettlegességig fajuljak... Kérlek segítsetek, mi a jó Isten lehet ez?! Alapból a légynek se ártanék, ilyenkor tényleg nem vagyok magamnál... Otthon még rosszabb, mert jobban el tud fajulni bennem, ordibálok, török-zúzok... Nem akarok zárt osztályra kerülni, éppen elég a rendes pszichiátria aminek gyakori lakosa vagyok amúgy is :( Nagyon félek!!


2014. okt. 10. 23:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Persze rengeteg egyéb elmebeteg tünetem is van, de talán ez a legrosszabb. A felnőttön személyiségzavarra gyanakodnak, de nekik erről nem annyira meséltem, nem emiatt.
2014. okt. 10. 23:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez jársz folyamatosan?
2014. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak pszichológushoz, de vele nem igazán beszélek erről. A pszichiáterem meg csak gyógyszert ír fel mindenkinek, aztán annyi...
2014. okt. 10. 23:29
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy pszichiáternek nem csak az a dolga, hogy gyógyszereket írjon!

Írtad erről senkivel nem beszéltél, szakember nem vagyok, de írhatsz priviben beszélgethetünk!:)

2014. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Az jó lenne, ha beszélnél a pszichológusnak erről. Viszont csak azzal, hogy pszichológushoz jársz nem fog szerintem megoldódni.

Azt javaslom neked, hogy először nézz körül a környezetedben, hogy mi váltja ezt ki belőled. Mert pl. ha valamelyik családtagoddal van "baj", az belőled is kiválthat tüneteket.

Ebben az esetben teljesen normálisak a tüneteid, mert megbetegítő környezetben az lenne az abnormális, ha nem lenne bajod. (több info.: Gyermekek a mentálisan sérülékeny családokban c. könyv)

Én úgy gondolom, hogy ezek a tünetek valamint a kényszerbetegség valamilyen elfojtott feszültség miatt van jelen, ami így ütközik ki.

Szerintem nagyon hasznos lenne számodra, ha elkezdenél sportolni. Ha nincs pénzed, akkor csak egyszerűen menj el futni vagy biciklizni. Azzal nagyon jól letudod vezetni a feszültséget! És egészséges is!

Emellett érdemes lenne egészségesen táplálkoznod is. Ajánlom a különböző magvakat, pl.: mogyoró, mandula Mert sok b vitamin és magnézium van bennük, ami jót tesz az idegrendszernek. Vagy nézz utána milyen ételekben van sok magnézium és b vitamin.

2014. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Nincs baj. Igaz, hogy régebben nagyon durva veszekedések voltak itthon, de már nincsenek.

Én is gondoltam erre is, de nagyon félek :( Nem akarok börtönbe kerülni...

Sportolok, és egészségesen táplálkozok :) Főként fogyókúra miatt :D De már pár hónapja így megy :)

2014. okt. 10. 23:44
 7/13 anonim válasza:
És szerintem próbálj meg időnként meditálni. Azért tesz jót, mert teljesen ellazulsz és kizársz mindent a fejedből és utána jobban érzed magad.
2014. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok a kényszerek miatt sajnos :(
2014. okt. 10. 23:47
 9/13 anonim válasza:
Ez egy olyan dolog, amit szerintem csak TE tudsz legyőzni! Én pánikbeteg vagyok. Nem mindig sikerül legyűrnöm az érzést. De amikor nagyon erőlködök és végre sikerül egy számomra pánikot keltő helyzetet "túlélnem" menekülés nélkül. Na az nagyon nagy sikerélmény :)
2014. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Igazából rossz szót használtam. Nem az "erőlködés" a lényeg, hanem hogy ellazuljak és eltereljem a gondolataimat. Valamikor nagyon nehéz!
2014. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!