Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne felkeresni egy pszichológust?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy sose voltam az a boldog, mosolygós típus, de mostanában csak rosszabbodik.

Kb. 1 hónapja, de az elmúlt 1-2 hét maga a pokol. Folyton sírnék, egyedül érzem magam, de nem is akarok úgy senkivel sem lenni. Még egy találkozást is úgy elrontottam, hogy már nem is szeret és nem akar velem lenni, annyira bunkó voltam, ez az, ami igazán betett tegnap. Aludni nem bírok, folyton rossz emlékek törnek rám, feljönnek a régi sebek és egyszerűen megőrülök. Mindenkivel bunkózok, holott nem akarom ezt tenni, de úgy érzem senkim sem marad. Még a páromat is megbántottam, majdnem őt is elvesztettem.

De párom, próbál segíteni, de nem tud, senki nem ért meg úgy érzem.

Már arra is gondoltam, hogy valami hangulatjavítót beszedek, bár az öngyilkosság is megfordult a fejemben, habár azt úgyse tudnám megtenni. Tegnap is 1 tál tésztát ettem, ma meg egy tál levest, enni se bírok, annyira undorodom magamtól a tegnapi tali óta. Piáltam is, hát már egy sörtől majdnem berúgtam az éhség miatt..

Nem tudom, kivel beszélhetnék, ha nem is pszichológussal? Nincs sok barátom, akik vannak azok nem annyira közeliek vagy csak magukról beszélnek.


Előre is köszi a válaszokat!


20/L


2014. okt. 11. 15:22
 1/6 Kim Bo Mao ***** válasza:

Nekem sincs sok barátom, velük sem igazán beszélek. Furcsa mód nekem is van párom, akit szeretek és én sem akarom elveszíteni... Szerintem egy hosszas beszélgetés jót tenne neked, mert úgy érzem az írásodból hogy sok benned a feszültség a megnem oldott kételyek.. egy nagy kavalkád.

Volt, hogy én is kissé erőszakosabban beszéltem a párommal, de bocsánatot kértem tőle, vettem egy nagy levegőt és megkértem hogy hadd beszéljek a bennem nyomasztó dolgokról, mert felrobbanok. És ő végighallgatott, és jobb lett. Elmondta a véleményét, kigondoltuk a dolgokat, megpróbáltunk megoldást keresni az aggályaimra. Lehet neked is csak ez kell. A pszichológus sem tesz mást. Végighallgat, és esetleg kérdez olyanokat, amit tovább gondolsz és saját magad rájössz a dolgokra, vagy rosszabb esetben csak hallgat és bólogat...

22/L

2014. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beszélek vele, próbál segíteni, de nem vagyok boldog, max. akkor, ha beszélhetek vele, de amikor nem, akkor nagyon kivagyok..
2014. okt. 11. 17:37
 3/6 anonim válasza:

az is elképzelhető, hogy te is mániákus depresszióba estél, ha már önngyilkos is akartál lenni. velem is volt hasonló, egy barátom nem volt, anyum meg bedobott egy pszichológushoz, és megkell mondjam azért segített... ő tudta, hogy mit érzek, amit én nem tudtam szavakba önteni, ő megtette, elmagyarázta mi van velem, mit kellene csinálnom, és bár azok amiket ő tanácsolt hogy csináljak nem vált be, de a zenék igen.:) nyáron rengeteget mentem zenét hallgatva az udvarba, és a zöld fűben egyedül tök jól éreztem magam.:) elkezdtem azon is gondolkodni hogy nekem a barátomon kívül nem is nagyon kell senki, megvagyok én így is a fűben ücsörögve, zenét hallgatva.:)

kitartás:)

2014. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát amúgy én is így vagyok néha már, hogy egyedül tök jól érzem magam, de néha meg kellene valaki. Milyen zenéket hallgattál?
2014. okt. 12. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

(Elsőnek is figyelmébe)

Egy kiképzett terapeuta nem "beszélget", hanem kezel. A kezelés módjairól pedig tájékozódhatsz a YouTube-n, az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatból.

2014. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi szorongós ferfiak meg meg is rohadhatunk...
2018. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!